Kristāla Karaliste

Zviedrijas Stikla valstībā ir tik daudz, ko redzēt!

 

Latviešu valodā tā ir Kristāla karaļvalsts jeb Stikla valstība (zviedru valodā – Glasriket). Tā plešas cauri visai Smolandei – no Vekšes pilsētai rietumos līdz Kalmārai austrumos. Šajā reģionā 19. gadsimta beigās bija ne mazāk kā 77 stikla fabrikas – tas ir viens no iemesliem, kāpēc reģions ir viens no iecienītākajiem tūrisma galamērķiem, kas piesaista miljoniem tūristu, kuri apmeklē Glasriket katru gadu.

 

Kad Anderss Koskulls un Georgs Bogislaus Stēls von Holšteins – divi Kārļa XII armijas ārzemju virsnieki izveidoja savu stikla ražošanas uzņēmumu 1742. gadā, viņiem nebija ne mazākās nojausmas, ko viņi ir aizsākuši. Gandrīz 400 gadus vēlāk šajā reģionā joprojām atrodas vairāk nekā ducis stikla ražotņu un darbnīcu, bet viņu ražotne joprojām ir vecākā Zviedrijā. Arī pilsēta ir nosaukta par godu viņiem. Ceļojiet uz Kosta Boda, lai aplūkotu krāsnis, kuras iekurtas jau kopš 18. gadsimta, apmeklējiet iecienītus veikalus, kur dizaineri cieši sadarbojas ar amatniekiem, piedalieties ekskursijā, lai iegūtu patiesu ieskatu par šo gadsimtiem veco procesu, vai apmeklējiet Glascenter stikla centru, lai izpūstu stiklu paši.

 

Dīvainā pilsēta ar nosaukumu Kosta ir tikai viena no ciematu grupas, kura veido Karaļvalsti, tajā atrodas arī Kosta Boda Mākslas galerija, viesnīca Art Hotel un Safari parks (Gada tūrisma uzņēmums Kronobergā 2021. gadā). Jūs varat izbraukt pa šo 200 hektāru parku pirmatnējā mežā un izklaidēties, cenšoties pamanīt bizonus, mežacūkas, muflona aitas, staltbriežus, dambriežus un aļņus. Tie brīvi pārvietojas savā dabīgajā Zviedrijas vidē, un parks cenšas nodrošināt ciklisko ilgtspēju, tātad tas ir atbildīgs tūrisms savā labākajā veidā.

 

Protams, mežs ir viens no reģiona visgleznainākajiem dabīgajiem dārgumiem. Izmantojiet mazās pilsētiņas, kas izkaisītas visā reģionā, kā sākuma punktus Smolandes apmeklējumam – vēl zviedriskāk tas nevar būt. Šeit ir simtiem dabas rezervātu un mītiem apvītajos mežos ir tūkstošiem ezeru un upju. Pārgājienu mīļotāji šeit būs savā elementā, jo tiek piedāvāti maršruti jebkurai apetītei vai ambīcijām. Simtiem jūdžu marķētu taku izvedīs Jūs cauri veciem mežiem un rāmiem ezeriem. Reģions ir arī pazīstams ar savām makšķerēšanas vietām un ziemā ir populāra distanču un kalnu slēpošanas vieta.

 

Ja patiešām vēlaties izbaudīt lielisku dabu, Zviedrija ir viena no labākajām vietām pasaulē kempingiem savvaļā. Valsts tiesību akti nosaka, ka varat uzcelt vienu telti jebkurā vietā, kas neatrodas tuvu mājai vai netiek apstrādāta – tā ir viena no lieliskajām lietām, pavadot šeit brīvdienas. Telts rada patiesu brīvības sajūtu un vēlmi iepazīt vairāk. Jūs arī varat vākt savvaļas veltes – ziedus, sēnes un ogas. Smolande ir pazīstama kā “Ēdamā valsts”, un vietējo ēdienkarti iedvesmo organiskā pārtika. Jūs varat doties un atrast savu paši, pagatavot maltīti brīvā dabā vai izbaudīt garšas vietējā restorānā. Senlaicīgi galdi ir viena no iezīmēm gleznainās apskates vietās šajā reģionā, un varat rezervēt pusdienas brīvā dabā, kas sniegs unikālas sajūtas.

 

Jūs arī uzzināsiet, ka Emmaboda, Lessebo un Nībro, kas zināma kā reģiona galvaspilsēta, un Uppvidinge — visas šīs reģiona pilsētas piedāvā tradicionālo zviedru viesmīlību. Ja Jums rodas iespēja, izbaudiet Hyttsill ballīti, kurā varat nobaudīt vietējās delikateses un tradicionālo izklaidi, kuru papildina meistaru stikla pūšanas paraugdemonstrējumi. Hyttsill, kas ir zināmas arī kā krāsnī ceptas reņģes, tiek pasniegtas ar kraukšķīgu bekonu, kūpinātu cūkgaļas desu un brūkleņu ievārījumu. Gardi!

Zviedrijas Stikla valstībā ir tik daudz, ko redzēt!

 

Latviešu valodā tā ir Kristāla karaļvalsts jeb Stikla valstība (zviedru valodā – Glasriket). Tā plešas cauri visai Smolandei – no Vekšes pilsētai rietumos līdz Kalmārai austrumos. Šajā reģionā 19. gadsimta beigās bija ne mazāk...

Lasīt vairāk Lasīt mazāk

Izvēlieties savu maršrutu...

Izbaudiet ceļojumu uz Glasriketu

No 83.20€ par par vienvirziena biļeti, automašīnu un vadītāju

Izvēlieties savu maršrutu...

Izbaudiet ceļojumu uz Glasriketu

No 83.20€ par par vienvirziena biļeti, automašīnu un vadītāju

Uzziniet vairāk par galamērķiem

 • Malme

  Piekrastes pilsēta ar piejūras šarmu, muzejiem, elegantām iepirkšanās iespējām un kūsājošu kultūras dzīvi.

 • Idre

  Apburošā Idre ar savu skaisto ainavu, lieliskajām slēpošanas trasēm un pārgājienu takām ir lielisks galamērķis visa gada garumā.

 • Sālena

  Sēlena ir slēpošanas paradīze un satriecošs galamērķis visa gada garumā ar skaistām ainavām, ezeriem un dabas takām.

 • Ore

  Ore ir slavena ar savām lieliskajām slēpošanas trasēm, iepirkšanās vietām, restorāniem un bāriem ar īstu lielpilsētas atmosfēru.

 • Hallanda

  Skaistā Hallande Zviedrijas rietumkrastā lepojas ar bagātīgu virtuvi, satriecošām ainavām un lielisku golfu!

 • Kalmāra

  Ceļojiet atpakaļ laikā, pabūstot šajā skaistajā, vēsturiskajā pilsētā.  Izpētiet tās pili, bruģētās ielas un neparasto vecpilsētu. 

 • Ēlande

  Zviedrijas vasaras salu paradīze! Citāds galamērķis – dabiski un un unikāli skaists.

 • Skåne

  Mazs izmērs. Liels dabas skaistums. Skone ir īsta paradīze pārgājienu, trekinga un brīvdabas cienītājiem.

 • Vermlande

  Ja Jums patīk piedzīvojumi brīvā dabā vai nomierinošs dabas klusums, Jūs to atradīsiet Vermlandē!

 • Dālslande

  “Zviedrijas ezeru province” ir lieliski piemērota dabas cienītājiem ar elpu aizraujošām ainavām un relaksētu atmosfēru.

 • Vestervīka

  Zviedrijas labākā vasaras pilsēta, kurā ir daudz apskates objektu, gardu ēdienu un kultūras – tā ir īpaša vieta, ko apmeklēt.

 • Augstais krasts

  Atgriezieties dabā, apmeklējot Augsto krastu, un izbaudiet Zviedrijas āres un vienkāršo šarmu. 

 • Gēteborga

  Gēteborga ir slavena ar saviem kanāliem, zaļajiem bulvāriem, kafejnīcām un lieliskajām iepirkšanās iespējām. Šeit Jūs gaida aizraujoši piedzīvojumi!

 • Stokholma

  Bieži vien pelnīti dēvēta par “skaistuli pie ūdens”, Stokholma ir satriecoša un dinamiska pilsēta ar tik plašām apskates iespējām!

 • Smolande

  Ja Jums patīk izbraucieni ar velosipēdu, pastaigas dabā, braukšana ar smailītēm un makšķerēšana, tad Jūs iemīlēsiet Smolandes dabu – tā ir “patiesā Zviedrija”.

 • Karlskrūna

  Atklājiet bagātīgo vēsturi un mantojumu, kā arī arhipelāga satriecošo dabisko skaistumu. 

Klientu apkalpošana

Vai Jums ir jautājumi vai arī nepieciešama palīdzība saistībā ar rezervāciju? Sazinieties ar mūsu klientu atbalsta komandu vai atrodiet atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem mūsu BUJ sadaļā.