Lībeka

Lībeka Ziemeļvācijā ir ļoti sena Hanzas pilsēta, kura tika saukta par “Hanzas savienības karalieni”.

 

Tās viduslaiku gaisotne, ķieģeļu gotiskā arhitektūra, vēsturiskie un kultūras apskates objekti valda pār pilsētu un padara to par lielisku vietu apskatei. Nokļūšana Lībekā ir pavisam vienkārša, ja ceļojat ar prāmi no Liepājas uz Trāvemindi, no Gēteborgas uz Ķīli vai no Trelleborgas uz Rostoku, un brauciens ar savu automašīnu nozīmē, ka varat iepazīt Lībeku un vēl daudz ko citu.

 

Vecpilsētai, kuru ieskauj ūdens, ir septiņi torņi un piecas baznīcas, un to apvij vairāk nekā 1000 gadu sena vēsture. Holstentor, pilsētas slavenākais orientieris, ir vieni no četriem Lībekas oriģinālajiem pilsētas vārtiem, un tie tika būvēti galvenokārt kā pilsētas varas un bagātības simbols. Sv. Marijas baznīcā ir pasaulē augstākā ķieģeļu velve, un tieši blakus tai atrodas modernā MuK – mūzikas un kongresu zāle, kas ir arī Šlēsvigas–Holšteinas mūzikas festivāla norises vieta. Lībekas rātsnams ar savām neparastajām sienām un mazajiem torņiem ir bijusi nozīmīga un iespaidīga Lībekas ēka kopš 1226. gada. Lībeka ir pilsēta, kas ir pazīstama ar saviem Nobela prēmijas laureātiem, kas nākuši no šīs pilsētas – Villiju Brantu, Ginteru Grasu un Tomasu Mannu. Eiropas Hanzas muzejā interaktīvā izstādē Jūs varat uzzināt vairāk par Hanzas vēsturi un pēc tam baudīt kafiju muzeja kafejnīcā “Café Fräulei Brömse”. Muzejā Drägerhaus atrodas mākslas darbi no labi zināmiem māksliniekiem, piemēram, Edvarda Munka, kurš 20. gadsimta sākumā dzīvoja Lībekā. Muzejs atrodas skaistā 18. gadsimta ēkā, kas ir viena no satriecošākajām visā Vācijas ziemeļdaļā. Apbrīnojiet sešas vēsturiskās Salzspeicher ķieģeļu ēkas pie Augšējās Trāves upes tieši blakus Holstentor vārtiem. 16.–18. gadsimtā celtajās mājās tika glabāta sāls, kas tika iegūta netālu no Līneburgas un nogādāta Lībekā pa Stecknitz kanālu.

 

Lībeka visā pasaulē ir zināma ar savu marcipānu. Apmeklējot Niedereggers, varēsiet redzēt, kur tiek ražots marcipāns, un paņemt kādu marcipānu, lai to aizvestu mājās draugiem un ģimenei. Ja esat saldumu cienītājs, noteikti apmeklējiet Lübecker Bonbon Manufaktur, kur visi saldumi tiek gatavoti ar rokām no dabīgām sastāvdaļām. Ja ceļojat uz Lībeku, varēsiet iepirkties gan ekskluzīvi, gan lēti! Hüxstrasse ielā veikali ir diezgan grezni, bet, ja vēlaties apmeklēt klasiskos veikalus, apmeklējiet Königstrasse, Holstenstrasse un Mühlenstrasse. Dodieties pastaigā pa līkumotajām Fleischhauerstasse un Wahmstrasse ielām, piestājiet jebkurā no apburošajām kafejnīcām un restorāniem un izbaudiet šīs skaistās vietas atmosfēru. Lai gan Lībeka ir pazīstama ar savu kultūru un vēsturi, pilsēta ir arī dzīvīga izklaides vieta ar daudziem krogiem, bāriem un naktsklubiem, kas atdzīvojas pēc saulrieta.

 

Vai meklējat kaut ko tiešām aizraujošu visai ģimenei? Pārliecinieties, ka savā sarakstā esat iekļāvuši Hansapark. Jūras atrakciju parkā Sjerksdorfā, netālu no Lībekas, ir lieliskas nobraucienu trases, atrakcijas un piedzīvojumi visai ģimenei. Museum für Puppenteather (Leļļu teātra muzejs) sastāv no piecām savstarpēji savienotām vēsturiskām koka karkasa mājām, un tajā ir viena no pasaulē lielākajām leļļu, skatuvju, rekvizītu un plakātu kolekcijām no trīs gadsimtiem un no visas pasaules. 

 

Lībeka Jūs jau gaida!

Lībeka Ziemeļvācijā ir ļoti sena Hanzas pilsēta, kura tika saukta par “Hanzas savienības karalieni”.

 

Tās viduslaiku gaisotne, ķieģeļu gotiskā arhitektūra, vēsturiskie un kultūras apskates objekti valda pār pilsētu un padara to par lielisku vietu apskatei. Nokļūšana Lībekā ir pavisam...

Lasīt vairāk Lasīt mazāk

Izvēlieties savu maršrutu...

Izbaudiet ceļojumu uz Vāciju

No 194 € vienā virzienā, auto, autovadītājs un kajīte

Izmitināšanas vietas attēls

Atlantic Hotel Lübeck

Izmitināšanas vietas attēls

Radisson BLU Senator Hotel

Izmitināšanas vietas attēls

Park Inn by Radisson Lübeck

Izmitināšanas vietas attēls

H+ Hotel Lübeck

Izmitināšanas vietas attēls

Hotel Kaiserhof DELUXE

Izmitināšanas vietas attēls

B&B Hotel Lübeck

Izmitināšanas vietas attēls

TOP CityLine Klassik Altstadt Hotel

Izmitināšanas vietas attēls

The Layhead B&B

Izmitināšanas vietas attēls

Mercure Hotel Luebeck City Center

Izvēlieties savu maršrutu...

Izbaudiet ceļojumu uz Vāciju

No 194 € vienā virzienā, auto, autovadītājs un kajīte

Uzziniet vairāk par galamērķiem

Klientu apkalpošana

Vai Jums ir jautājumi vai arī nepieciešama palīdzība saistībā ar rezervāciju? Sazinieties ar mūsu klientu atbalsta komandu vai atrodiet atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem mūsu BUJ sadaļā.