Skaists, jauns lesbiešu pāris mīloši apskaujas un tur varavīksnes karogu un zīmi par vienlīdzīgām tiesībām LGBT kopienai,

Sviniet Praidu 2023 visā Eiropā kopā ar Stena Line!

2023. gada vasarā varavīksnes karogi plīvos visās pasaules pilsētās, lai godinātu LGBTQ+ kopienu ikgadējos Praida pasākumos. Apvienojot kustību, svētkus un kopienu, šajos pasākumos bieži ietilpst krāsainas parādes, dzīvā mūzika, izstādes un daudz kas cits. 

 

Mūsu prāmju maršruti piedāvā fantastisku veidu, kā nokļūt uz kādu no Eiropas labākajām Praida svinībām. Tālāk atradīsiet visus Praida festivālus, kuri notiks pilsētās, kuras dēvējam par mājām, vai neliela brauciena attālumā no mūsu ostām. Ceļojiet kopā ar mums Praida laikā vai kādu citu reizi, lai gūtu pieredzi jūrā, kur jēdziens “visi uz klāja” patiešām nozīmē, ka visi ir laipni gaidīti.

 

*** Ir darīts viss iespējamais, lai nodrošinātu, ka informācija publicēšanas laikā ir pareiza. Lūdzu, sazinieties tieši ar organizatoriem, pirms rezervējat vai ceļojat, lai apmeklētu jebkuru Praida pasākumu, jo informācija var mainīties.***

PRAIDS LIELBRITĀNIJĀ

Pride Cymru

Datums: 17.–18. jūnijs 2023

Attālums no mūsu Fišgārdas termināļa: 183 km 

Kārdifas Pride Cymru šogad izceļ vienlīdzību un daudzveidību ar divu dienu mūzikas festivālu un tirdziņu un, protams, iemīļoto Praida parādi sestdien, 17. jūnijā. Dodieties uz Kārdifas pili, kur uzstāsies The Feeling, Sofija Elisa Bekstore (Sophie Ellis-Bextor) un Klēra (no Steps) Ričardsa (Claire Richards) un daudzi citi mūziķi!

Rezervējiet prāmi no Roslēras uz Fišgārdu.

 

Edinburgas Praids

Datums: 24. jūnijs 2023

Attālums no mūsu Kērnrainas termināļa: 202 km 

 

Pēc klusa pasākuma 2022. gadā COVID-19 dēļ, Skotijā visilgāk notikušie daudzveidības svētki Edinburgas Praids (Pride Edinburgh) ir atgriezušies visā savā krāšņumā. Detalizēta informācija drīzumā tiks paziņota. 

Rezervējiet prāmi no Belfāstas uz Kērnrainu.

 

Praids Londonā  

Datums: 1. jūlijs 2023

Attālums no mūsu Hārvičas termināļa: 137 km 

Attālums no mūsu Liverpūles termināļa: 373 km 
 

Pagājušajā gadā festivāls Praids Londonā (Pride in London) bija iespaidīgs šovs, pulcējot vairāk nekā 1,5 miljonus cilvēku, lai atzīmētu Praidu uz piecām skatuvēm Londonas centrā. Pasākumu organizatori cer sasniegt šādus panākumus arī 2023. gadā, lai veidotu īpašas attiecības ar LGBT+ iedzīvotāju kopienām. Detalizēta informācija drīzumā tiks publicēta.

Rezervējiet prāmi no Holandes raga uz Hārviču vai no Belfāstas uz Liverpūli.

 

Glāzgovas Praidā 

Datums: 15. jūlijs 2023

Attālums no mūsu Kērnrainas termināļa: 130 km   

2022. gadā Glāzgovas Praidā (Glasgow Pride) notika lielākais Praida maršs Skotijas vēsturē. 2023. gadā organizatori cer panākt vēl lielāku ietekmi ar tēmu, kas cildina sievietes no LGBTQ+ kopienas un kustības. Detalizēta informācija drīzumā tiks paziņota.

Rezervējiet prāmi no Belfāstas uz Kērnrainu.

 

Noridžas Praids

Datums: 29. jūlijs 2023

Attālums no mūsu Hārvičas termināļa: 118 km

Noridžas Praids (Norwich Pride) šogad organizē tādu pasākumu, kurā labsajūta tiek apvienota ar dzīvīgu izklaidi, atbalstot un izrādot vietējās LGBTQ+ kopienas talantus. Paralēli galvenajai parādei baudiet akustisko mūziku uz skatuves, priekšnesumus, amatnieku tirdziņu, Praida mākslas izstādi, dīdžejus, izglītības centru, kā arī ēdienu un dzērienu zonu. Viduslaiku pilsēta Noridža atrodas īsa brauciena attālumā no Stena Line termināļa Hārvičā, kas savieno Eiropu ar Anglijas austrumu krastu.

Rezervējiet prāmi no Holandes raga uz Hārviču.

 

Česīras Praids

Datums: 19. augusts 2023

Attālums no mūsu Liverpūles termināļa: 30 km 

Attālums no Holihedas termināļa: 134 km 

Česīras Praids (Chester Pride) šogad tērpj pilsētu varavīksnes krāsās ar fantastisku parādi, kas vijas cauri pilsētas centram. Noteikti pievērsiet uzmanību mūsu Stena Line dalībniekiem! Turpiniet ballīti Pils laukumā, kur uz četrām skatuvēm skanēs dažāda stila mūzika, modes skate Runway Drag, Glitterlounge kabarē un jestras izklaides. Pasākums Jauniešu Praids (Youth Pride) nodrošina ģimenei draudzīgas izklaides programmu.

Rezervējiet prāmi no Belfāstas uz Liverpūli vai no Dublinas uz Holihedu.

Neatpazīstams pūlis ar varavīksnes karogiem un plakātiem ikgadējā Praida parādē Griničas ciemā.
PRAIDS ZIEMEĻĪRIJĀ

Belfāstas Praids

Datums: 21–30. jūlijs 2023

Attālums no mūsu Belfāstas termināļa: 3,2 km

 

Viens no pilsētas lielākajiem festivāliem Belfāstas Praids (Belfast Pride) padara pilsētu gaišāku ar vairāk nekā 150 pasākumiem, tostarp galveno Praida parādi sestdien, 29. jūlijā. Protesta un svinību apvienojums – Belfāstas Praids ir galvenais notikums pilsētas LGBTQ+ kopienas kalendārā, kā arī patiesi starpkopienu notikums, kurā Stena Line lepojas piedalīties. Neaizmirstiet pamāt mums! Lai iegūtu vairāk prieka, apmeklējiet Praida ciemu pie Big Fish Donegall Quay un pievienojieties ballītei tuvējā Custom House laukumā.

 

Rezervējiet prāmi no Liverpūles uz Belfāstu vai no Kērnrainas uz Belfāstu.

Divas draudzenes izklaidējas pilsētā, ar lepnumu vicinot LGBT karogu
PRAIDS ĪRIJĀ

Dublinas Praida festivāls

Datums: 20–25. jūnijs 2023 ar pasākumiem visa mēneša garumā. 
Attālums no mūsu Dublinas termināļa: 6,6 km 

Šis ir nozīmīgs gads Dublinas Praida festivālam (Dublin Pride Festival), jo tas atzīmē 50 gadus kopš pirmās LGBQT+ grupas izveides Dublinā, 40 gadus kopš pirmā protesta gājiena un 30 gadus kopš homoseksualitātes dekriminalizācijas Īrijā. Pilsēta ir ļoti viegli sasniedzama no Stena Line termināļa. Jūs ātri vien izbaudīsiet tādus festivāla notikumus kā Dublinas Praida parāde sestdien, 24. jūnijā, Praida ciematu Merrionas laukumā un Mother Pride Bloq ballīti.  

Rezervējiet prāmi no Holihedas uz Dublinu

 

Korkas LGBT+ Praida festivāls

Datums: no 30. jūlija līdz 6. augustam 2023
Attālums no mūsu Roslēras termināļa: 191 km 

2023. gadā Korkas LGBT+ Praida festivāls (Cork LGBT+ Pride Festival) atgriežas ar programmu, kurā ir daudz pasākumu un aktivitāšu, lai atbalstītu LGBT+ kopienu. Nedēļu ilgās svinības noslēgsies ar varavīksnes kulmināciju svētdien, 6. augustā, kad pilsētas ielās būs krāšņa Praida parāde. Izbaudiet ceļojumu, iepazīstot Īrijas skaisto dienvidu piekrasti, kamēr atrodaties tur. 

Rezervējiet prāmi no Fišgārdas uz Roslēru vai no Šerbūras uz Roslēru.

Baltādains vīrietis smaida un rāda plakātu Praida parādes laikā pilsētas ielā
PRAIDS NĪDERLANDĒ

Roterdamas Praids

Datums: 1–11. jūnijs 2023

Attālums no mūsu Holandes raga termināļa: 30 km 

 

Holandes otrā lielākā pilsēta ir viegli sasniedzama no Stena Line Holandes raga termināļa. Dodieties ceļojumā, lai pievienotos Roterdamas Praida (Rotterdam Pride) 10. gadadienai, kur izbaudīsiet lieliski līdzsvarotu krāšņu izklaižu un pārdomu rosinošu diskusiju apvienojumu. Roterdamas Praids piedāvā brīnišķīgu pasākumu buķeti, sākot no dejām, vēlajām brokastīm un nodarbībām uz podiuma un beidzot ar Praida sarunām, kurās tiek apspriestas tādas tēmas kā dīvaina vīrišķība, ķermeņa tēls, ģimenes un paaudžu savienošana. Festivāls piedāvā pilnīgu kopienas partneru organizēto pasākumu programmu.

 

Rezervējiet prāmi no Hārvičas uz Holandes ragu.

 

Amsterdamas Praids

Datums: 1.–6. augusts 2023

Attālums no mūsu Holandes raga termināļa: 82 km

 

Pasakainais Amsterdamas Praids (Amsterdam Pride) ir kļuvis par vienu no iespaidīgākajiem geju pasākumiem pasaulē. Apskatiet peldošo kanāla parādi no tiltiem un upju krastiem, pievienojieties ielu ballītēm Amstelveldā, Dam laukumā (Amstelveld, Dam square) vai Rembrandtplein un izbaudiet daudzos mākslas un kultūras pasākumus, kas papildina karnevāla atmosfēru. No brīvdabas kinoteātriem, fotogrāfiju izstādēm un teātra izrādēm līdz Senioru Praida (Senior Pride) koncertam, kurā tiek godināti rozā pionieri, Amsterdamas Praids ir dinamiskas LGBTQ+ kopienas svinības.

 

Rezervējiet prāmi no Hārvičas uz Holandes ragu.

Jaunieši kopā svin Praidu. Četri LGBTQ+ kopienas dalībnieki jautri smaida, paceļot Praida karogu. Grupa cilvēku kopā svin svētkus ārā.
PRAIDS ZVIEDRIJĀ

Gēteborgas Vestpraids

Datums: 5–11. jūnijs 2023

Attālums no mūsu Gēteborgas termināļa: 1,7 km 

Rietumzviedrijas lielākais Praida pasākums ir LGBTQ+ kopienas svinības visas pilsētas mērogā ar ikonisko parādi (10. jūnijā) un Praida parku, kā arī koncertiem, konkursiem un izstādēm visos pilsētas muzejos. Šogad Vestpraids (West Pride) sakrīt ar Gēteborgas 400. gadadienas svinībām, padarot mūsu dzimto pilsētu par galveno galamērķi aktivitāšu pilnai vasarai.  

Rezervējiet prāmi no Ķīles uz Gēteborgu vai no Frederikshavnas uz Gēteborgu

 

Malmes Praids

Datums: 5–8. jūlijs 2023
Attālums no mūsu Trelleborgas termināļa: 33 km

Atrodas īsa 30 minūšu brauciena attālumā no mūsu Trelleborgas ostas, rosīgais Malmes ikgadējais Praida festivāls pulcē Zviedrijas dienvidrietumu Skåne reģionu, lai godātu LGBTQ+ kopienu. Pasākuma centrā ir Pride House, un tajā ietilpst ballītes, darbnīcas un noslēguma dienas parāde, izklaides un daudz kas cits. Turklāt no 5. līdz 9. jūlijam notiek festivāls Jauniešu Praids (Youth Pride). 

Rezervējiet prāmi no Rostokas uz Trelleborgu.

 

Stokholmas Praids

Datums: 1.–8. augusts 2023
Attālums no mūsu Nīnashamnas termināļa: 57,6 km

Dodieties īsā braucienā no mūsu Nīnashamnas ostas šī gada augustā un izbaudiet Zviedrijas lielākās Praida svinībās, kad Stokholmas Praids grandiozā stilā svin savu 25. gadadienu. Pilsētas mēroga pasākums ietver autoru sarunas, starptautiskas izstādes, darbnīcas, koncertus, izrādes, bezmaksas Pride House un daudz ko citu, līdz noslēguma Praida parādei, kas noteikti būs neaizmirstama. 

Rezervējiet prāmi no Ventspils uz Nīnashamnu.

 

Karlskrūnas Praids

Datums: 12. augusts 2023
Attālums no mūsu Karlskrūnas termināļa: 12 km 

Baroka stila jūras pērle Zviedrijas dienvidaustrumu piekrastē, Karlskrūnas vēsturiskā flotes vēsture ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Šogad LGBTQ+ kopiena veido savu vēsturi ar 10. ikgadējo Karlskrūnas Praida (Karlskrona Pride) parādi, kas augustā dosies gājienā pa šīs piejūras pilsētas līkumotajām ielām. 

Rezervējiet prāmi no Gdiņas uz Karlskrūnu

 

Lundas Praids

Datums: 19.–26. augusts 2023
Attālums no mūsu Trelleborgas termināļa: 44 km
Attālums no mūsu Halmstādes termināļa: 127 km

Viduslaiku universitātes pilsēta Lunda, kas atrodas gleznainā 45 minūšu brauciena attālumā no Trelleborgas un 90 minūšu attālumā uz dienvidiem no Halmstādes, piedāvā pasakainas, nedēļu ilgas Praida svinības. Līdzās pilsētas parādei festivāls ietver izrādes, koncertus un daudz ko citu. 

Rezervējiet prāmi no Rostokas uz Trelleborgu vai no Greno uz Halmstādi.

Rokas veido sirds simbolu un māj varavīksnes karoga priekšā, kas plīvo virs vasaras geju parādes burzmas
PRAIDS DĀNIJĀ

Orhūsas Praids

Datums: 24. jūnijs 2023
Attālums no mūsu Greno termināļa: 66 km

Dānijas otrā lielākā pilsēta atrodas mazāk nekā stundas brauciena attālumā no mūsu ostas Greno, un ikgadējā Praida parāde ir lielisks iemesls, lai iepazītu šo skaisto un māksliniecisko pilsētu. Parāde vijas cauri pilsētai, pirms ierodas “zem varavīksnes” esošā parka Musikhusparken, kur ballīte turpinās ar ēdieniem, dzērieniem un daudz ko citu.

Rezervējiet prāmi no Halmstādes uz Greno.

Cilvēki solidaritātes gājienā vicina LGBTQ geju praida karogus
PRAIDS VĀCIJĀ

Kristofera ielas diena Ķīlē

Datums: 8. jūlijs 2023
Attālums no mūsu Ķīles termināļa: 500 m

Ķīle piemin Kristofera ielas dienu (Christopher Street Day) ar ikgadējo parādi pa šīs vēsturiskās jūras pilsētas ielām. Šogad izvēlētais diskriminācijas novēršanas sauklis “STOP – neatkāpies!” (“STOP - Don't step back!”) ir uzmanības centrā. Parāde pēc pilnas nedēļas notikumu koncentrējās uz LGBTQ+ kopienu, tostarp lasījumiem, ballītēm, karaoke vakariem un daudz ko citu.  


Rezervējiet prāmi no Gēteborgas uz Ķīli.

 

Hamburgas Praids

Datums: 29. jūlijs–6. augusts 2023
Attālums no mūsu Ķīles termināļa: 97 km
Attālums no mūsu Rostokas termināļa: 199 km

Vienmēr enerģiskā Hamburga mirdz šajā ikgadējā Praida nedēļā, un nokļūt tur, lai piedalītos svētkos, no Rostokas vai Ķīles ir ļoti viegli. Kad ieradīsieties, Jūs varēsiet izbaudīt visas nedēļas aktivitātes vienā no Vācijas visaizraujošākajām pilsētām. Kad Kristofera ielas demonstrācija sāksies 5. augustā, sagaidāms, ka vairāk nekā 100 000 cilvēku izies ielās vienoti, lai cīnītos pret transfobiju.

Rezervējiet prāmi no Gēteborgas uz Ķīli vai no Trelleborgas uz Rostoku.

 

Lībekas Praids

Datums: 19. augusts 2023
Attālums no mūsu Ķīles termināļa: 86 km
Attālums no mūsu Rostokas termināļa: 131 km

Vācijas izcili saglabātā viduslaiku pilsēta nodrošina sirreālu vēsturisku fonu vienai no Ziemeļvācijas lielākajām Kristofera ielas dienas parādēm un demonstrācijām. Apmeklējiet Lībekas Praida (Lübeck Pride) mājaslapu, lai iegūtu detalizētu informāciju par pasākumu. 

Rezervējiet prāmi no Gēteborgas uz Ķīli vai no Trelleborgas uz Rostoku.

LGBT Madrides Praida parādes dalībnieki, MI radīts LGBTQ festivāla attēls
ATZĪMĒTS
  • Pride

Šajā ceļvedī izvēlētie galamērķi

Klientu apkalpošana

Vai Jums ir jautājumi vai arī nepieciešama palīdzība saistībā ar rezervāciju? Sazinieties ar mūsu klientu atbalsta komandu vai atrodiet atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem mūsu BUJ sadaļā.