Pilsētas ainava ar Big Harbor kanālu un Vācu baznīcu (Christinae baznīca) krēslā Gēteborgā, Zviedrijā

Gēteborgas slavenākie muzeji

Māksla, vēsture un daudz kas cits ir aplūkojams visā Gēteborgā

 

Gēteborga ir viens no bagātākajiem mākslas, kultūras, vēstures un zinātnes centriem Skandināvijā. Ar tās vēsturisko arhitektūru, saikni ar māksliniecisko individualitāti un ielu mākslas tradīcijām, pastaiga par Zviedrijas otrās lielākās pilsētas ielām var šķist kā ekskursija pa dzīvu galeriju. 

 

Gēteborgas daudzie muzeji ir lielisks piemērs pilsētas ilgajai mīlestībai pret mākslu un vēsturi. To zālēs atradīsiet senus artefaktus un mūsdienu šedevrus. Aizvēsturiskās radības un futūristiskā zinātne. Satiksiet pat pāris pērtiķus. 

Göteborgs Stadsmuseum

Göteborgs Stadsmuseum (Gēteborgas muzejs), kas atrodas Zviedrijas Austrumindijas uzņēmuma (Swedish East India Company) bijušajā ēkā, ir uzreiz atpazīstams gar pilsētas kanāliem. Muzejā ir iemūžināta dzīves attīstība Zviedrijā no aizvēsturiskiem laikiem līdz mūsdienām. No modes līdz mūzikai, no seniem Vikingu piedzīvojumiem līdz industriālām inovācijām – tā ir vieta, kur līdzās pastāv māksla un vēsture. 

Stadsmuseum un Christinae Kyrka pie Big Harbor kanāla Gēteborgā, Zviedrijā
Göteborgs Konstmuseum

Göteborgs Konstmuseum (Gēteborgas Mākslas muzejs) ir pilsētas mākslas rajona centrālais elements ar ikonisko Poseidona strūklaku, kas apmeklētājus sagaida tās plašajās zālēs. Muzejā ir aplūkojami pasaulē slavenu mākslinieku darbi, piemēram, Pikaso, van Goga un Rembranta, kā arī slavenu zviedru un citu mākslinieku darbi. Plašā gleznu, skulptūru, gobelēnu un citu darbu kolekcija ir atzīta par vienu no Ziemeļeiropas labākajām mākslas kolekcijām. Neatkarīgi no tā, vai pavadīsiet šeit stundu vai veselu dienu, tā ir obligāta apskates vieta ikvienam mākslas mīļotājam. 

Johner Bildbyra AB +46 8 644 83 30 info@johner.se sales@johner.se
Göteborgs Naturhistoriska Museum

Pakalnā ar skatu uz Slottsskogen parku Göteborgs Naturhistoriska Museum (Dabas vēstures muzejs) piedāvā plašu saglabātu dzīvnieku klāstu no visas 3,8 miljonu gadu senās planētas evolūcijas. Šeit atradīsiet dinozaura fosiliju skeletus kopā ar lieliem un maziem radījumiem no pasaules okeāniem, savannām un kalniem. Tā ir arī vieta, kur aplūkot vienu no Gēteborgas populārākajiem iemītniekiem: 16 metru garu vaļa mazuļa izbāzeni. 

Prieks, ka māte un meita pēta iepriekšējo gadsimtu ekspozīcijas muzejā
Universeum

Muzejā Universeum zinātne atdzīvojas. Apmeklētājiem vajadzēs rast drosmi, lai pārvarētu virvju tiltus un iepazītu vairākos stāvos esošo lietus mežu iekštelpās, kurā aplūkojami pērtiķi un tukāni. Šeit var aplūkot arī satriecošu akvāriju, kur caurspīdīgās tvertnēs virs galvas peld haizivis. Šajā lietišķajā muzejā ir arī interaktīvas izstādes, kuras veltītas kosmosa izpētei, veselībai un daudz kam citam. Tā būs tik jautra pieredze, ka aizmirsīsiet, ka pavadījāt visu dienu mācoties: gan zoodārzā, gan zinātniskajās laboratorijās, gan rotaļu laukumos – un tas viss ir tik aizraujoši. 

Laimīga ģimene pie akvārija okeanārijā. Laika pavadīšana kopā
Volvo muzejs

Volvo ir cieši saistīts ar Gēteborgas identitāti, un leģendārā auto ražotāja muzejs obligāti ir jāapmeklē gan autobūves fanātiķiem, gan iesācējiem. Šeit ir vairāk nekā 100 liecību Volvo vēsturei, tostarp automašīnas, autobusi, kravas auto un vēl daudz kas cits, koncentrējoties uz uzņēmuma dažādajām inovācijām vides aizsardzībai un drošībai. Muzejs drīzumā pārcelsies uz modernām, jaunām telpām blakus Liseberg, tāpēc tagad ir īstais brīdis iepazīt oriģinālo Volvo muzeju, pirms arī tas kļūst par uzņēmuma vēstures daļu.

OLYMPUS DIGITĀLĀ KAMERA
Maritiman

Maritiman muzejs piedāvā unikālu un interaktīvu veidu, kā izzināt kādu ietekmi jūra un jūrniecības kultūra ir radījusi pilsētai, kā arī pilsētas ietekmi uz ūdeni. Šajā “dzīvajā muzejā”, kas atrodas pilsētai raksturīgajā krastmalā, varat iepazīt zemūdenes iekšieni, uzkāpt uz iznīcinātāja kuģa klāja un darīt daudz ko citu, vienlaikus mācoties par dzīvi Skandināvijā. Visi uz klāja, lai dotos jautrā, izglītojošā un unikālā piedzīvojumā, kas atdzīvina vēsturi! 

Världskulturmuseerna

Gēteborgā ir globāla kopiena, un Världskulturmuseerna (Pasaules kultūras muzejs) piedāvā veidu, kā izpētīt un atzīmēt cilvēku ieguldījumu un tradīcijas no visas pasaules. Muzejs, kas atrodas iespaidīgā, modernā ēkā Liseberg tuvumā, bieži papildina savas izstādes ar festivāliem, mūziku, ēdieniem un daudz ko citu, piedāvājot unikālu veidu, kā iepazīt kultūras, vienlaikus apgūstot par to ietekmi uz reģionu. 

māte un bērns meklē senos amforus muzejā

Klientu apkalpošana

Vai Jums ir jautājumi vai arī nepieciešama palīdzība saistībā ar rezervāciju? Sazinieties ar mūsu klientu atbalsta komandu vai atrodiet atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem mūsu BUJ sadaļā.