Pilsētas ainava ar Big Harbor kanālu un Vācu baznīcu (Christinae baznīca) krēslā Gēteborgā, Zviedrijā

Gēteborgas slavenākie muzeji

Māksla, vēsture un daudz kas cits ir aplūkojams visā Gēteborgā

 

Gēteborga ir viens no bagātākajiem mākslas, kultūras, vēstures un zinātnes centriem Skandināvijā. Ar tās vēsturisko arhitektūru, saikni ar māksliniecisko individualitāti un ielu mākslas tradīcijām, pastaiga par Zviedrijas otrās lielākās pilsētas ielām var šķist kā ekskursija pa dzīvu galeriju. 

 

Gēteborgas daudzie muzeji ir lielisks piemērs pilsētas ilgajai mīlestībai pret mākslu un vēsturi. To zālēs atradīsiet senus artefaktus un mūsdienu šedevrus. Aizvēsturiskās radības un futūristiskā zinātne. Satiksiet pat pāris pērtiķus. Šī ir vislabākā Gēteborgas muzeju pieredze visu vecumu personām, tostarp īpašas izstādes par godu pilsētas 400. gadadienai 2023. gadā. 

Header
Gēteborgas 400. gadadienas izstādes
Body

2023. gada vasarā galvenā uzmanība vērsta uz mākslu un vēsturi, jo Gēteborga svinēs savu 400. gadadienu. Īpašas izstādes, kuras iemūžina pilsētas vēsturi, tiks rīkotas pilsētas muzejos, galerijās, sabiedriskās vietās un pasākumos. Starp svarīgākajām ir Gēteborgas Pilsētas muzeja “400 gadi vēstures” (“400 Years of History”) un “Galvenais par Gēteborgu” (“The Thing About Gothenburg”), kurā tiks izstādīti iecienītākie (un nīstākie) muzeja priekšmeti. “Ģeniālais prāts” (“A Genius Mind”), kas Eriksbergshallen vērš uzmanību uz ielu mākslas ikonu Benksiju. Un vēl daudz kas cits.

 

Daudzas izstādes turpināsies līdz 2023. gada beigām. Pilns izstāžu kalendārs ir pieejams šeit

Image
Gēteborgas 400 gadu jubileja
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Göteborgs Stadsmuseum
Body

Göteborgs Stadsmuseum (Gēteborgas muzejs), kas atrodas Zviedrijas Austrumindijas uzņēmuma (Swedish East India Company) bijušajā ēkā, ir uzreiz atpazīstams gar pilsētas kanāliem. Muzejā ir iemūžināta dzīves attīstība Zviedrijā no aizvēsturiskiem laikiem līdz mūsdienām. No modes līdz mūzikai, no seniem Vikingu piedzīvojumiem līdz industriālām inovācijām – tā ir vieta, kur līdzās pastāv māksla un vēsture. 

Image
Stadsmuseum un Christinae Kyrka pie Big Harbor kanāla Gēteborgā, Zviedrijā
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Göteborgs Konstmuseum
Body

Göteborgs Konstmuseum (Gēteborgas Mākslas muzejs) ir pilsētas mākslas rajona centrālais elements ar ikonisko Poseidona strūklaku, kas apmeklētājus sagaida tās plašajās zālēs. Muzejā ir aplūkojami pasaulē slavenu mākslinieku darbi, piemēram, Pikaso, van Goga un Rembranta, kā arī slavenu zviedru un citu mākslinieku darbi. Plašā gleznu, skulptūru, gobelēnu un citu darbu kolekcija ir atzīta par vienu no Ziemeļeiropas labākajām mākslas kolekcijām. Neatkarīgi no tā, vai pavadīsiet šeit stundu vai veselu dienu, tā ir obligāta apskates vieta ikvienam mākslas mīļotājam. 

Image
Johner Bildbyra AB +46 8 644 83 30 info@johner.se sales@johner.se
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Göteborgs Naturhistoriska Museum
Body

Pakalnā ar skatu uz Slottsskogen parku Göteborgs Naturhistoriska Museum (Dabas vēstures muzejs) piedāvā plašu saglabātu dzīvnieku klāstu no visas 3,8 miljonu gadu senās planētas evolūcijas. Šeit atradīsiet dinozaura fosiliju skeletus kopā ar lieliem un maziem radījumiem no pasaules okeāniem, savannām un kalniem. Tā ir arī vieta, kur aplūkot vienu no Gēteborgas populārākajiem iemītniekiem: 16 metru garu vaļa mazuļa izbāzeni. 

Image
Prieks, ka māte un meita pēta iepriekšējo gadsimtu ekspozīcijas muzejā
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Universeum
Body

Muzejā Universeum zinātne atdzīvojas. Apmeklētājiem vajadzēs rast drosmi, lai pārvarētu virvju tiltus un iepazītu vairākos stāvos esošo lietus mežu iekštelpās, kurā aplūkojami pērtiķi un tukāni. Šeit var aplūkot arī satriecošu akvāriju, kur caurspīdīgās tvertnēs virs galvas peld haizivis. Šajā lietišķajā muzejā ir arī interaktīvas izstādes, kuras veltītas kosmosa izpētei, veselībai un daudz kam citam. Tā būs tik jautra pieredze, ka aizmirsīsiet, ka pavadījāt visu dienu mācoties: gan zoodārzā, gan zinātniskajās laboratorijās, gan rotaļu laukumos – un tas viss ir tik aizraujoši. 

Image
Laimīga ģimene pie akvārija okeanārijā. Laika pavadīšana kopā
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Volvo muzejs
Body

Volvo ir cieši saistīts ar Gēteborgas identitāti, un leģendārā auto ražotāja muzejs obligāti ir jāapmeklē gan autobūves fanātiķiem, gan iesācējiem. Šeit ir vairāk nekā 100 liecību Volvo vēsturei, tostarp automašīnas, autobusi, kravas auto un vēl daudz kas cits, koncentrējoties uz uzņēmuma dažādajām inovācijām vides aizsardzībai un drošībai. Muzejs drīzumā pārcelsies uz modernām, jaunām telpām blakus Liseberg, tāpēc tagad ir īstais brīdis iepazīt oriģinālo Volvo muzeju, pirms arī tas kļūst par uzņēmuma vēstures daļu.

Image
OLYMPUS DIGITĀLĀ KAMERA
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Maritiman
Body

Maritiman muzejs piedāvā unikālu un interaktīvu veidu, kā izzināt kādu ietekmi jūra un jūrniecības kultūra ir radījusi pilsētai, kā arī pilsētas ietekmi uz ūdeni. Šajā “dzīvajā muzejā”, kas atrodas pilsētai raksturīgajā krastmalā, varat iepazīt zemūdenes iekšieni, uzkāpt uz iznīcinātāja kuģa klāja un darīt daudz ko citu, vienlaikus mācoties par dzīvi Skandināvijā. Visi uz klāja, lai dotos jautrā, izglītojošā un unikālā piedzīvojumā, kas atdzīvina vēsturi! 

Image
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Världskulturmuseerna
Body

Gēteborgā ir globāla kopiena, un Världskulturmuseerna (Pasaules kultūras muzejs) piedāvā veidu, kā izpētīt un atzīmēt cilvēku ieguldījumu un tradīcijas no visas pasaules. Muzejs, kas atrodas iespaidīgā, modernā ēkā Liseberg tuvumā, bieži papildina savas izstādes ar festivāliem, mūziku, ēdieniem un daudz ko citu, piedāvājot unikālu veidu, kā iepazīt kultūras, vienlaikus apgūstot par to ietekmi uz reģionu. 

Image
māte un bērns meklē senos amforus muzejā
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities

Klientu apkalpošana

Vai Jums ir jautājumi vai arī nepieciešama palīdzība saistībā ar rezervāciju? Sazinieties ar mūsu klientu atbalsta komandu vai atrodiet atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem mūsu BUJ sadaļā.