Rezervēt biļeti

Aktuālā informācija par maršrutiem no vai uz Latviju

Apskatiet aktuālo informāciju par maršrutu un plānotajiem reisiem


Aktuālā informācija
Aktuālā informācija pasažieriem (atjaunots 23.04.)

Prāmju maršruti uz Latviju


Saskaņā ar grozījumiem Ministru kabineta noteikumos Nr. 360 (7.janvārī), ieceļojot Latvijā, būs jāuzrāda apliecinājums par negatīvu PCR Covid-19 testa rezultātu. Tests jāveic ne agrāk kā 72 stundas pirms izceļošanas.


Apliecinājums par negatīvu testu ir jāuzrāda reģistrācijas laikā. Derīgs ir tikai PCR (polimeriāzes ķēdes reakcijas jeb polymerase chain reaction) tests vai ārsta izziņa, ka persona pēdējo trīs mēnešu laikā ir izslimojusi Covid-19.


Tests pirms ieceļošanas Latvijā nav jāveic bērniem līdz 11 gadu vecumam, pārvadātāju darbiniekiem un apkalpes locekļiem, jūrniekiem, kas dodas uz vai no savas darbavietas un diplomātiskā korpusa pārstāvjiem.


Neatkarīgi no negatīva testa esamības, pēc ieceļošanas ir jāievēro 10 dienu pašizolācija, kā arī citas SPKC (Slimību profilakses un kontroles centra) epidemioloģiskās drošības norādes.Ceļotājiem ne ātrāk kā 48 stundas pirms ierašanās Latvijā interneta vietnē www.covidpass.lv ir jāaizpilda apliecinājuma anketa. Visām personām, kuras ieceļo Latvijā, izmantojot Stena Line prāmjus, jāuzrāda reģistrācijas laikā minētās anketas iesniegšanas apstiprinājums (QR kods) izdrukātā formā vai mobilajā ierīcē.


Obligāta prasība ir sejas masku lietošana publiskās vietās - ostā, prāmju terminālā un publiskajās zonās uz prāmja klāja visā ceļojuma laikā.


Lūdzam pasažierus būt saprotošiem un, lai neaizkavētu reģistrāciju reisam, pirms reģistrācijas Nīnashamnas un Trāvemindes ostā sagatavot visus nepieciešamos dokumentus:

 • QR kodu, kas apliecina, ka ir aizpildīts covidpass.lv
 • Negatīvu PCR Covid-19 testa rezultātu
 • Pasi vai ID karti visiem pasažieriem
 • Transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību

Pasažieru pārvadājumos uz Latviju atļauti tikai neatliekami braucieni, kas saistīti ar:

 • darbu;
 • mācībām;
 • ceļošanu tranzītā;
 • medicīnas pakalpojumu saņemšanu;
 • bērēm;
 • nepilngadīgu personu pavadīšanu;
 • ģimenes apvienošanu;
 • atgriešanos patstāvīgajā dzīvesvietā

Kāds no šiem iemesliem būs jānorāda tīmekļvietnē covidpass.lv.


Pasažieriem, kuri ceļo uz Zviedriju maršrutā Ventspils-Nīnashamna


Līdz 31.maijam Zviedrijā spēkā ir prasība, ka ieceļojot ir jāuzrāda negatīvs COVID-19 testa apliecinājums. Testam jābūt veiktam ne vēlāk kā 48 stundas pirms ieceļošanas. No testa prasības ir atbrīvotas personas, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, Zviedrijas pilsoņi un personas, kuras dzīvo Zviedrijā (ir uzturēšanās atļauja Zviedrijā), kā arī personas, kuras veic kravu pārvadājumus un jūrnieki.


Detalizēta informācija pieejama Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta mājaslapā: mfa.gov.lv


Pasažieriem, kuri ceļo uz Vāciju maršrutā Liepāja-Trāveminde


Ja ceļojat uz Vāciju (maršrutā Liepāja-Trāveminde), tad pirms reisa nepieciešams reģistrēties interneta vietnē www.einreiseanmeldung.de. Anketa būs jāuzrāda pēc Vācijas uzraugošo iestāžu pieprasījuma, kā arī reģistrācijas laikā Liepājas ostā. Karantīnas noteikumi pēc ieceļošanas joprojām paliek spēkā un katrā federālajā zemē var būt atšķirīgi. Visā Vācijā pēc ieceļošanas jāievēro 10 dienu karantīna, atsevišķās federālajās zemēs to var saīsināt ar atkārtotu Covid-19 testu.


Apliecinājuma anketa ieceļotājiem

Saskaņā ar Latvijas Republikas valdības lēmumu, ceļotājiem ne ātrāk kā 48 stundas pirms ierašanās Latvijā interneta vietnē www.covidpass.lv ir jāaizpilda apliecinājuma anketa, kurā jāsniedz sava kontaktinformācija, informācija par pēdējo 14 dienu laikā apmeklētajām valstīm un par ieceļošanas mērķi, kā arī jāapliecina gatavība ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus.


Apliecinājuma aizpildīšana ir obligāta visiem ieceļotājiem, un tas ir jāveic ne agrāk kā 48 stundas pirms Latvijas Republikas robežas šķērsošanas. Personai anketā būs jānorāda:

 • vārds, uzvārds, personas kods;
 • kontakttālrunis saziņai un faktiskās dzīvesvietas adrese, kurā persona būs sasniedzama;
 • valstis un izbraukšanas datumus, kurās persona uzturējusies pēdējo 14 dienu laikā pirms ierašanās Latvijas Republikas teritorijā u.c.

Katrai pilngadīgai personai apliecinājums ir jāaizpilda atsevišķi, nepilngadīgām personām apliecinājumu aizpilda vecāki vai likumīgie aizbildņi. Pēc apliecinājuma anketas aizpildīšanas ieceļotājs saņems personificētu QR kodu, kas apliecinās datu iesniegšanu. Visām personām, kuras ieceļo Latvijā, izmantojot Stena Line prāmjus, būs jāuzrāda pārvadātājam minētās anketas iesniegšanas apstiprinājums (QR kods) izdrukātā formā vai mobilajā ierīcē.


Anketā norādītie dati tiks automātiski nodoti tiesībsargājošajām iestādēm – Valsts policijai (VP), Valsts robežsardzei (VRS) un Slimību profilakses un kontroles centram (SPKC). Personas dati tiks uzglabāti 30 dienas ar mērķi saņemto informāciju izmantot epidemioloģiskās drošības nodrošināšanai un kontaktpersonu izsekojamībai. Pēc 30 dienām, personas dati tiks automātiski dzēsti.


Pasažieri sejas maskās uz prāmja klāja
Sejas masku lietošana

Lai nodrošinātu vēl drošāku ceļošanu, maršrutā Ventspils-Nīnashamna un Liepāja-Trāveminde obligāta prasība pasažieriem ir lietot sejas masku, atrodoties prāmju terminālī, ostā un publiskajās zonās uz prāmja klāja visā ceļojuma laikā. Pasažieriem bez sejas maskas nebūs atļauts ceļot.

Prāmis Stena Vinga Baltijas jūrā
Papildu reisi maršrutā Liepāja-Trāveminde

Maršrutā Liepāja-Trāveminde-Liepāja pievienoti papildu reisi ar prāmi Stena Vinga.


Trāveminde-Liepāja

 • ceturtdienās plkst. 21:00; pienākšana Liepājā sestdienās plkst. 01:00
 • svētdienās plkst. 21:00; pienākšana Liepājā otrdienās plkst. 01:00

Liepāja-Trāveminde

 • trešdienās plkst. 04:00; pienākšana Trāvemindē ceturtdienās plkst. 07:00
 • sestdienās plkst. 16:00; pienākšana Trāvemindē svētdienās plkst. 18:00

Kontaktinformācija pasažieriem

Reģistrācija pasažieriem maršrutos no un uz Latviju beidzas 120 minūtes pirms prāmja atiešanas.


Kontaktinformācija saziņai ar ostām:

Ventspils un Liepāja: +371 636 22 999; e-pasts info.lv@stenaline.com

Nīnashamna: +46 868 433 670

Trāveminde: +49 450 286 2422

Grafiks
Prāmju kursēšanas grafiks

Prāmju kursēšanas grafiks un ostu norādes pieejamas šeit:


Ventspils - Nīnashamna

Liepāja - Trāveminde