Ceļojiet ar prāmi – Lietuva gaida!

Izpētiet citādu ainavu Lietuvā!

 

Lietuva varbūt ir neliela, taču tas nozīmē, ka tā ir neliels dārgakmens. Tajā ir daudz, ko redzēt un darīt, un šī valsts izceļas ar viesmīlību – tas ir tieši tas, kas Jums vajadzīgs, pēc līdzenumos un mežos, ezeros un ainavās izbaudītajiem piedzīvojumiem. Lietuvā tāpat kā Latvijā ir vairākas baltu smilšu pludmales, kuras ir iecienītas vasarā. Taču Lietuvai ir raksturīga viena unikāla ģeogrāfiska īpašība, kas tai ir kopīga ar Kaļiņingradas apgabalu – Kuršu kāpa…

 

Elpu aizraujošās Kuršu kāpas vistālāk uz ziemeļiem esošā daļa faktiski atrodas Lietuvā, taču tā nav savienota pa sauszemi, tādēļ, lai to apmeklētu, ir jādodas īsā pārbraucienā ar prāmi no Klaipēdas uz Smiltini. Mēs iesakām ņemt līdzi automašīnu, lai apskatītu pēc iespējas lielāku 100 km garās pussalas daļu, vai, nokļūstot tur, noīrēt velosipēdus Nidā. Nidā atrodas Parnidis kāpa, kurā varēsiet uzkāpt, lai baudītu satriecošu skatu. Šī kāpa ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā savas unikālās ekosistēmas un izcilā dabas skaistuma dēļ.

 

Nidā ir arī Lietuvā visapmeklētākais muzejs – Tomasa Manna kultūras centrs. Tas ir šā slavenā vācu rakstnieka memoriāls un kultūras un zinātnisku sanāksmju forums, kas veicina labas kaimiņattiecības, humānismu un kosmopolītismu.

 

Klaipēda ir ostas pilsēta. Tās vecpilsētas daļa ir neparasti piepildīta ar 18. gadsimta vācu stila koka karkasa ēkām, un tajā ir neoklasiskais Drāmas teātris, kurā visu gadu noris koncerti. Ar bruģakmeni klātais Teātra laukums ir lieliska vieta, kur vērot cilvēkus, jo tur pulcējas ļaudis, lai izbaudītu patīkamu dienu pilsētā. Klaipēdā ir arī slavenais Lietuvas Jūras muzejs – vienīgais šāda veida muzejs visā Baltijā, kur sastapsiet vairāk nekā 100 000 radību un eksponātu. Turklāt muzejā ir arī pingvīni un delfinārijs.

 

 Viļņa ir Lietuvas galvaspilsēta, un tā atrodas valsts dienvidaustrumos. Tā ir lielākā senā baroka pilsēta Austrumeiropā, un tajā ir viss nepieciešamais ērtai atpūtai ceļojumā uz šo vēsturisko vietu ar unikāli modernu atmosfēru.

 

Mazliet uz rietumiem un gandrīz Lietuvas pašā vidū atrodas Kauņa – 2022. gada Eiropas kultūras galvaspilsēta. Tas ir aizraujošs laiks šai pilsētai ar 52 nedēļas ilgu kultūras kalendāru, kas piesātināts ar mākslas pasākumiem, kuri paredzēti jaunas radošās ēras sākuma atzīmēšanai. Nav lieliskāka brīža Kauņas apmeklēšanai, kā tagad!

 

Lietuva ir izslavēta arī gardēžu vidū, kuri ierodas šeit, lai baudītu unikāli plašu garšu un aromātu klāstu ēdienkartēs. “Kepta duona” ir ceptas maizes standziņas, kas, protams, pagatavotas no izslavētās rudzu maizes – tās ir lieliska bāra uzkoda. Cepelīni ir ar gaļu pildītas klimpas – lielisks komforta ēdiens. Tāpat varam ieteikt kibinai – tā ir ideāla uzkoda, kuru atradīsiet ielas tirdzniecības kioskos vai beķerejās. Siera cienītājiem Lietuva ir kā paradīze – apvienojumā ar vietēja ražojuma medu tas ir debešķīgs baudījums. Vai, ja esat saldumu mīlis, Jums jāizmēģina šakotis – tradicionāla poļu–lietuviešu kūka, kuru cep kārtās uz iesma.

Izpētiet citādu ainavu Lietuvā!

 

Lietuva varbūt ir neliela, taču tas nozīmē, ka tā ir neliels dārgakmens. Tajā ir daudz, ko redzēt un darīt, un šī valsts izceļas ar viesmīlību – tas ir tieši tas, kas Jums vajadzīgs, pēc līdzenumos un...

Lasīt vairāk Lasīt mazāk

Izvēlieties savu maršrutu...

Izbaudiet ceļojumu uz Lietuvu

No 69 € vienā virzienā, auto, autovadītājs un sēdvieta

Ostu atrašanās vietas

Map showing the routes to and from Latvia
Map showing the routes to and from Latvia

Ventspils osta atrodas mazāk nekā kilometru no pilsētas centra vecajā pilsētas daļā pie Ventas upes. Ostu var viegli sasniegt, braucot ar automašīnu pa ceļu E22. Starppilsētu autobusi piestāj Ventspils autoostā, kas atrodas tikai 7 minūšu gājienā no ostas.

Liepājas ostā var ērti nokļūt pa autoceļu A9 no austrumiem vai A11 no Latvijas dienvidiem, un tā atrodas mazāk nekā 30 minūšu gājiena attālumā no Liepājas dzelzceļa stacijas.

Atlasītie galamērķi

Izvēlieties savu maršrutu...

Izbaudiet ceļojumu uz Lietuvu

No 69 € vienā virzienā, auto, autovadītājs un sēdvieta

Klientu apkalpošana

Vai Jums ir jautājumi vai arī nepieciešama palīdzība saistībā ar rezervāciju? Sazinieties ar mūsu klientu atbalsta komandu vai atrodiet atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem mūsu BUJ sadaļā.