Turku

Tikai divu stundu brauciena attālumā no Helsinkiem vai Hanko, ir vēsturiskā pilsēta Turku, uz kuru vērts doties, lai apmeklētu iespaidīgo pili, pastaigātos pa bruģētajām ielām un izbaudītu vecākās Somijas pilsētas garšu.

 

Atrodoties Aura upes grīvā, Somijas dienvidrietumos, pilsētai ir bijusi svarīga loma Somijas vēsturē. Arheoloģiskie atklājumi aizsākas ar akmens laikmetu, dzelzs laikmeta relikvijas pierāda, ka kopš tā laika šis reģions ir bijis pastāvīgi apdzīvots.

 

SAJŪTIET VĒSTURI

Viduslaikos tā kļuva par Hanzas savienības dalībnieci, šeit 1640. gadā tika dibināta pirmā universitāte Somijā. Turku pat bija Somijas galvaspilsēta no 1809. līdz 1812. gadam.

 

Gandrīz 750 gadus Turun Linna (Turku pils) ir aizsargājusi pilsētu un tās iedzīvotājus. Tā būvēta 1280. gadā un joprojām stalti stāv. Eksursijās ar gidu iespējams ieskatīties labi saglabātajās banketa zālēs, viduslaiku pagrabos un muzejā.

 

Pilsēta turpina svinēt savu vēsturisko svarīgumu un nozīmi kultūras dzīvē ar daudziem muzejiem un galerijām, tostarp Aboa Vetus, kas atklāj Turku arheoloģisko pagātni, un Ars Nova, kas šajā pašā vietā rāda mūsdienu mākslu.

 

IZGARŠOJIET PILSĒTU

Fantastisks veids, kādā izjust pilsētu, ir sekot upes plūsmai un tās desmit tiltiem no pils līdz iespaidīgajai Turku katedrālei, pa ceļam izbaudot kafejnīcas un restorānus upes krastos. Tā bieži vien tiek salīdzināta ar Parīzes kafejnīcu kultūru. Turku gastronomiskā reputācija ļāvusi tai nostiprināties gardēžu ceļojumu kartēs.

 

ATPŪTIETIES CIETUMĀ

Lai iegūtu citādas sajūtas, pavadiet laiku Kakolanmäki, kas savulaik bijis cietums visbīstamākajiem likumpārkāpējiem. Muzejs kalna galā stāsta viņu stāstus, un tagad šo rajonu ir iecienījuši pilsētas modes veidotāji, kuriem patīk tā jaunās viesnīcas, restorāni, alus darītava un kafijas grauzdētava.


Viesnīca Kakola iemieso šo mantojumu ar cietuma tēmas numuriem un iespēju nakti pavadīt kādreizējā vieninieku kamerā.

 

IEPAZĪSTIET TURKU ARHIPELĀGU

Ja Jūs esat Turku, tad ļoti ticams, ka šeit izbaudīsiet nebeidzamo salu un līcīšu rindu, kas veido pilsētas dzīvi. Šeit kopā ir vairāk nekā 20 000 salu, un tā ir paradīze kajaku braucienu cienītājiem, putnu vērotājiem un sapņotājiem.

 

Dodieties jebkurā virzienā vai brauciet pa oficiālo Turku arhipelāga taku – 250 km apļveida tīklu, kas saista nacionālos parkus, lauku ciematus un tukšus līcīšus, padarot to par baudāmu izpēti ar automašīnu vai velosipēdu.

 

KO VĒL REDZĒT?

Ģimenēm noteikti vērts apmeklēt Moomin World atrakciju parku Vaski salā pie Naantali. Brauciens turp un atpakaļ ir iekļauts biļetes cenā. Mākslas mīļotājus var pārsteigt iespēja atrast Salvadora Dalī (Salvador Dali) privāto izstādi Art Bank galerijā, kas atrodas Pargas.

 

Taču ārpus kultūrai bagātās Turku pilsētas šis reģions ir pilns ar klusiem ciematiem, jūras savvaļu un skatiem. Ieskatieties vecajās baznīcās, jūrniecības mantojumā, gudri pārveidotajās pirtīs un pa ceļam satieciet draudzīgos vietējos.

Tikai divu stundu brauciena attālumā no Helsinkiem vai Hanko, ir vēsturiskā pilsēta Turku, uz kuru vērts doties, lai apmeklētu iespaidīgo pili, pastaigātos pa bruģētajām ielām un izbaudītu vecākās Somijas pilsētas garšu.

 

Atrodoties Aura upes grīvā, Somijas dienvidrietumos, pilsētai ir...

Lasīt vairāk Lasīt mazāk

Ceļojiet tieši no Nīnashamnas uz Hanko

Izbaudiet ceļojumu uz Somiju

No 72 € vienā virzienā, auto, autovadītājs un sēdvieta

Ceļojiet tieši no Nīnashamnas uz Hanko

Izbaudiet ceļojumu uz Somiju

No 72 € vienā virzienā, auto, autovadītājs un sēdvieta

Uzziniet vairāk par galamērķiem

Klientu apkalpošana

Vai Jums ir jautājumi vai arī nepieciešama palīdzība saistībā ar rezervāciju? Sazinieties ar mūsu klientu atbalsta komandu vai atrodiet atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem mūsu BUJ sadaļā.