Skāgena

Skāgena ir zināma kā “Gaismas zeme”, tas ir vecs zvejnieku ciemats ar 600 gadu vēsturi un atrodas vistālākajā Dānijas ziemeļu punktā, kur Ziemeļjūra satiekas ar Baltijas jūru Jitlandes pussalā.

 

Grenena ir vispopulārākais galamērķis Skāgenā, un tieši Grenenā satiekas divas jūras – varat stāvēt ar vienu kāju katrā – Kattegatā un Skagerakā. Skāgena ir pazīstama ar savu apbrīnojamo bāku, dabu, skaistajām balto smilšu pludmalēm un dzeltenajām mājām ar sarkaniem dakstiņu jumtiem – neaizmirstiet paņemt līdzi uz mājām kādu suvenīru! Jums patiks burvīgie saulrieti Gammel Skagen un Solnedgångsplatsen, kas ir lieliska vieta saulrietu vērošanai, kad lielais saules disks un granīta loki satiekas un interesanti atstaro saules starus.

 

Skāgenā ir daudzi mājīgi restorāni ar klasiskiem dāņu, Āzijas un Francijas ēdieniem. Daudzās ostas kafejnīcas un restorāni ir lieliska vieta, kur apsēsties un vērot apkārt notiekošo. Piestājiet Skagenbryggan, kas atrodas jahtu piestātnē, lai izbaudītu skatu un svaigo jūras gaisu. Skāgenas alus darītava ir Dānijas vistālākā uz ziemeļiem esošā brūvētava, kuru var aplūkot ekskursijā, nobaudīt kādu alu un vieglas pusdienas – nedēļas nogalēs šeit parasti ir arī dzīvā mūzika.

 

Skāgena ir mākslas mīļotāju sapnis! Šeit ir tik daudz lielisku muzeju, tostarp plīša lācīšu kolekcija Skāgenas Bamsemuseum, un pazīstamu Skāgenas  gleznu kolekcija Skāgenas muzejā. “Skāgenas gleznotāji“ bija mākslinieku grupa, kura ieradās Skāgenā un guva iedvesmu no gaismas un ainavas. Apmeklējiet Anchers māju – skaistu un labi saglabātu celtni no 1935. gada.  Arī Drachmanns māju ir vērts apmeklēt. Vietējais vēstures muzejs, Kystmuseet Skagen, ir apvienots brīvdabas muzejs un izstāžu centrs, kurā atrodamas īpašas kolekcijas par zvejniecību, glābšanas laivām un kuģniecību.

 

Aptuveni 16 km pirms Skāgenas redzēsiet Råbjerg Mile, kas plašāk pazīstams kā Ziemeļjitlandes Sahāras tuksnesis! Tā ir lieliska vieta, kur nomest kurpes un pastaigāties pa burvīgām smiltīm. Dažus kilometrus no Skāgenas Jūs atradīsiet “Smilšu apbērto baznīcu” jeb Den Tilsandede Kirke. Tiek lēsts, ka baznīca ir būvēta 14. gadsimta otrajā pusē, un šajā laikā tā bija lielākā baznīca Jitlandes ziemeļu daļā. Smilšu kustība nozīmēja, ka draudzei vajadzēja izrakt ceļu uz baznīcu, kad tā gribēja apmeklēt dievkalpojumus! Šodien ir redzams tikai senās baznīcas tornis.

 

Dāņiem patīk ziemas peldēšana, un tās tradīcijas ir īpaši spēcīgas ziemeļu Dānijā – šeit atrodamas daudzas jaukas vietas ziemas peldēšanai,  un Skāgena ir viena no populārākajām. Kuram gan nepatīk ienirt ļoti aukstā ūdenī izcilam ziemas uzmundrinājumam?  

 

Vai esat gatavi doties uz Skāgenu?

Skāgena ir zināma kā “Gaismas zeme”, tas ir vecs zvejnieku ciemats ar 600 gadu vēsturi un atrodas vistālākajā Dānijas ziemeļu punktā, kur Ziemeļjūra satiekas ar Baltijas jūru Jitlandes pussalā.

 

Grenena ir vispopulārākais galamērķis Skāgenā, un tieši Grenenā satiekas divas jūras – varat...

Lasīt vairāk Lasīt mazāk

Izvēlieties savu maršrutu...

Izbaudiet ceļojumu uz Dāniju

No 91.11€ vienā virzienā, auto un vadītājs

Izmitināšanas vietas attēls

Color Hotel Skagen

Izmitināšanas vietas attēls

Foldens Bed & Breakfast

Izmitināšanas vietas attēls

Plesners Badehotel

Izvēlieties savu maršrutu...

Izbaudiet ceļojumu uz Dāniju

No 91.11€ vienā virzienā, auto un vadītājs

Uzziniet vairāk par galamērķiem

Klientu apkalpošana

Vai Jums ir jautājumi vai arī nepieciešama palīdzība saistībā ar rezervāciju? Sazinieties ar mūsu klientu atbalsta komandu vai atrodiet atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem mūsu BUJ sadaļā.