Orhūsa

Orhūsa – Dānijas otra lielākā pilsēta atrodas Jutlandes pussalas austrumu piekrastē.

 

Tā ir aptuveni 2 stundu brauciena attālumā no Frederikshavnas un tikai 45 minūtes no Djurs Sommerlandes. Orhūsa ir maza, bet iespaidīga! Pilsēta ir piesātināta ar vēsturiskiem apskates un izklaides objektiem, kas visi atrodas viegli sasniedzamā attālumā viens no otra – Jūs īsā laikā varat nokļūt no pilsētas līdz pludmalei vai no ostas līdz mežam! Orhūsa, apvienojot jauneklīgu enerģiju un vēsturi, ir dinamiska pilsēta. Izbaudiet relaksējošus brīžus mājīgās kafejnīcās, pastaigājieties pa Latīņu kvartālu un iepazīstiet pilsētu, kurā var sastapt visu! Dariet to dāņu stilā – kāpiet uz velosipēda un iepazīstiet Orhūsu.

 

Orhūsa Ø ir atjaunota ostas zona. Šeit atradīsiet tādas modernas ēkas kā Aisbergs un Dokk 1 kultūras centru, kā arī paslēpušos bārus. Jūs varat izpeldēties ostas vannās vai izmēģināt zaļo kajaka laivu bez maksas. Orhūsā ir plašas kultūras baudīšanas iespējas. Vēl jo vairāk – daudzas no tām ir pilnīgi bez maksas. Visos Orhūsas muzejos ir bezmaksas ieeja visiem, kas jaunāki par 18 gadiem. Pirms vizītes neaizmirstiet iegādāties sev AarhusCard, lai iegūtu bezmaksas ieeju izklaides vietās, bezmaksas braucienus pilsētas autobusos un vietējā vilcienā Letbanen, kā arī atlaides noteiktos veikalos. Izmantojot karti, arī autostāvvietas ir bez maksas.

 

Vai Jums patīk iepirkties? Ja tā ir, tad Orhūsa Jums noteikti patiks. Ne velti to sauc par ziemeļu reģiona labāko iepirkšanās pilsētu! Orhūsa piedāvā fantastiskus lielveikalus, kā Salling (nepalaidiet garām tā jumta bāru) un Magasin, kurā atrodams viss no Dānijas dizaina un starptautiskajiem zīmoliem. Bruuns Galleri ir vairāk nekā 90 veikalu, kafejnīcu un kino. Frederiksbjerg zona ir pazīstama ar saviem specializētajiem veikaliņiem un vietējo mākslinieku dizainu. Godsbanen ir industriālo ēku bloks agrākajā dzelzceļa preču stacijā, kas tagad kļuvis par mājvietu radošai uzņēmējdarbībai un veikaliem, tostarp dizaineru firmām, teātriem un darbnīcām – izbaudiet iespaidīgu skatu no augšas.

 

Ēdiens Orhūsā ir izcils. Pilsētas restorāni, kas saņēmuši “Michelin” zvaigznes, pamatoti piešķir Orhūsai savu vietu pasaules mērogā gastronomijā – daudzi pilsētas radošie gardēžu šefpavāri zina, kā iepriecināt un radīt vakariņu pieredzi, ko pilnībā izbaudīsiet. Orhūsas ielas pārtikas tirgus ir lieliska vieta, kur baudīt brīnišķīgu ēdienu, iepazīties un pavadīt laiku ar vietējiem iedzīvotājiem.

 

AroS modernās mākslas muzejs ir plaši pazīstama vieta ar Karstena Hollera, Bila Violas un Endija Vorhola darbiem. Nedrīkst aizmirst par dāņu–islandiešu izcelsmes mākslinieka Olafura Eliasona “Jūsu varavīksnes panorāmu” – 150 metrus garu apļveida pastaigu laukumu, kas kā kronis atrodas virs ēkas jumta. Tās varavīksnes krāsu stikla paneļi sniedz apmeklētājiem pārsteidzošus pilsētas skatus. Vecpilsētas brīvdabas muzejs ir apburoša vieta. Tas ir viens no valsts lielākajiem izklaides objektiem un vieta, kurā varat iet cauri laikam un iepazīt Dānijas vēsturi. Ikviena ceļojuma uz Orhūsu svarīga pieturvieta ir Moesgaard muzejs. Tā ir jauka ēka ar izcilu kolekciju, kas apraksta cilvēces izcelsmes un cilvēku civilizācijas sākumus. Īpaši ievērojams ir Grauballe cilvēks – pasaulē vislabāk saglabājies dzelzs laikmeta “purva ķermenis”. Sieviešu muzejs – viens no pasaulē nedaudzajiem sieviešu muzejiem – atrodas Orhūsā. Muzejs koncentrējas uz dzimumu kultūru, dzimumu attiecību problēmām, vienlīdzību, ķermeni un seksualitāti. Muzeja vīzija ir radīt interesi un dialogu par dzimuma nozīmību. Vēl dažas no populārākajām Orhūsas apmeklējumu vietām ir Stenomuseet (Akmens muzejs) un Dabas vēstures muzejs.

 

Aptuveni 10 minūšu attālumā no Orhūsas centra ir Marselisborg pils. Tās burvīgie rožu dārzi noteikti ir apskates vērti. Un nebīstieties, ja Jūs no meža puses dzirdat spiedzienu skaņas – tie ir tikai adrenalīna mednieki, kas izbauda pasaulē augstākās brīvā kritiena atrakcijas Tivoli Friheden izklaides parkā, kas atrodas skaistā mežā!

 

Radās interese? Orhūsa Jūs gaida!

Orhūsa – Dānijas otra lielākā pilsēta atrodas Jutlandes pussalas austrumu piekrastē.

 

Tā ir aptuveni 2 stundu brauciena attālumā no Frederikshavnas un tikai 45 minūtes no Djurs Sommerlandes. Orhūsa ir maza, bet iespaidīga! Pilsēta ir piesātināta ar vēsturiskiem apskates un izklaides objektiem, kas...

Lasīt vairāk Lasīt mazāk

Izvēlieties savu maršrutu...

Izbaudiet ceļojumu uz Dāniju

No 72.20€ par par vienvirziena biļeti, automašīnu un vadītāju

Izmitināšanas vietas attēls

Scandic Aarhus Vest

Izmitināšanas vietas attēls

CABINN Aarhus Hotel

Izmitināšanas vietas attēls

Scandic Aarhus City

Izmitināšanas vietas attēls

Scandic The Mayor

Izmitināšanas vietas attēls

Comwell Aarhus Dolce By Wyndham

Izmitināšanas vietas attēls

Danhostel Aarhus City

Izmitināšanas vietas attēls

Milling Hotel Ritz

Izmitināšanas vietas attēls

SOFS Boutique Hotel

Izmitināšanas vietas attēls

Hotel Villa Provence

Izmitināšanas vietas attēls

Guesthouse Sharon Suite

Izmitināšanas vietas attēls

Aura Apartment Hotel

Izmitināšanas vietas attēls

Daniel & Jacob's urban studios and boutique apartments

Izvēlieties savu maršrutu...

Izbaudiet ceļojumu uz Dāniju

No 72.20€ par par vienvirziena biļeti, automašīnu un vadītāju

Uzziniet vairāk par galamērķiem

Klientu apkalpošana

Vai Jums ir jautājumi vai arī nepieciešama palīdzība saistībā ar rezervāciju? Sazinieties ar mūsu klientu atbalsta komandu vai atrodiet atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem mūsu BUJ sadaļā.