Gēteborgas 400 gadu jubilejas izstādes

Sviniet Gēteborgas 400. gadadienu!

Ieplānojiet jautru vasaru, jo Zviedrijas otrajā lielākajā pilsētā ir svētki

 

Kā viņi saka: labāk vēlāk nekā nekad. Pēc divu gadu aizkavēšanās Gēteborga 2023. gadā svin savu 400. gadadienu. Lielajam pasākumam pilsēta plāno vasaru, kas pilna koncertiem, izstādēm, festivāliem, ballītēm un vēl daudz ko citu. Jūs noteikti nevēlaties to palaist garām!

 

Ceļojiet ar mums prāmi no Ķīles vai Frederikshavnas un ieradīsieties pašā pilsētas sirdī. Pateicoties mūsu ērtajai termināļa vietai, Jūs varēsiet nokāpt vai nobraukt no kuģa un nokļūt tieši jautrības vidū. 

 

Svinības notiek no 2. jūnija līdz 3. septembrim 2023.  Vasara ir lielisks laiks, lai baudītu Gēteborgas unikālo mākslu un kultūru, izcilos ēdienus, burvīgo dabu un draudzīgās kopienas. Gadadienas pasākumi tam visam piešķir papildus atmosfēru, līdz ar to nevar atrast labāku laiku, lai iemīlētos Zviedrijas otrajā lielākajā pilsētā. 

 

Noklikšķiniet šeit, lai iegūtu pilnu sarakstu ar jubilejas pasākumiem, un lasiet tālāk, lai uzzinātu par šo tik ilgi aizkavēto dzimšanas dienas svinību svarīgākajiem pasākumiem.

Gēteborgas 400. gadadienas izstādes

Datums: dažādi datumi līdz 31. decembrim 2023

 

Visu Gēteborgas jubilejas gadu akcents tiks vērsts uz mākslu un vēsturi. Izstādes, kuras iemūžina Gēteborgas kultūras četrus gadsimtus, tiks rīkotas pilsētas muzejos, galerijās, sabiedriskās vietās un pasākumos. Starp svarīgākajām ir Gēteborgas Pilsētas muzeja (Stadsmuseum) “400 gadi vēstures” (“400 Years of History”) un “Galvenais par Gēteborgu” (“The Thing About Gothenburg”), kurā tiks izstādīti iecienītākie (un nīstākie) muzeja priekšmeti. “Ģeniālais prāts” (“A Genuis Mind”), kas Eriksbergshallen slavinās ielu mākslas ikonu Benksiju. Un vēl daudz kas cits. Daudzas izstādes turpināsies līdz gada beigām. Pilns izstāžu kalendārs ir pieejams šeit.

Gēteborgas muzejs. Izpētiet aizraujošo pirmsvēsturi, 19. gadsimta dzīvi, mūsdienu industriālās Gēteborgas attīstību un vienīgo izstādīto vikingu kuģi Zviedrijā Äskekärrsskeppet.
Göteborgs Jubileumsfirande

Datums: 2.–3. jūnijs 2023

 

Jubilejas svinības sāksies ar lielu troksni Gēteborgas Jubileumsfirande – bezmaksas mūzikas un kultūras festivāls visa vecuma personām, kas notiks pilsētas strauji augošajā Frihamnen rajonā. Starp māksliniekiem būs dažādi izpildītāji visām gaumēm, tostarp Gēteborgas Simfoniskais orķestris, vietējais Indi-roka trubadūrs Jens Lekmans (Jens Lekman), popzvaigzne Sāra Klenga (Sarah Klang), elektroniskās mūzikas duets Hooja un citi. Turklāt paredzams, ka pasākumu apmeklēs Zviedrijas karaliskā ģimene. Būs arī lieliski ēdieni, dejošana un vēl daudz kas cits. Tās ir dzimšanas dienas svinības, kuras Jūs noteikti nevēlaties palaist garām.

Foto Frida Winter© Göteborg &; CoGöteborgs Kulturkalas 2016bilder från tisdag 16/8 och onsdag 17/8Wintergatan Götaplatsen
Eriksbergs Kulturhamnsfestival kultūras festivāls

Datums: 26.–27. augusts 2023

 

Stilīgais Ēriksbergas (Eriksberg) piekrastes rajons pēdējos gados ir mainījies un attīstījies, taču tas nav pametis savu bagāto jūrniecības mantojumu. Eriksbergs Kulturhamnsfestival ir jūras svētku un burāšanas pasākums, kura laikā osta būs pilna ar kuģiem un piestātne rosīga un mūzikas pilna. Tas ir lielisks veids, kā iepazīt vienu no pilsētas ēdienu, kultūras un izklaides centriem. 

Eriksbergs Kulturhamnsfestival
Göteborgs Kulturkalas

Datums: 1.–3. septembris 2023

 

Katras vasaras nogalē Göteborgs Kulturkalas (Gēteborgas kultūras festivāls) pārveido pilsētas skvērus un ielas par vienu lielu ballīti, kurā tiek atzīmēta kultūra. Bezmaksas pasākuma laikā tiek izcelti visi priekšnesumi – dzīvā mūzika, dejas, filmas, ielu māksla, amatniecība, komēdija, dzeja un daudz kas cits. Šogad festivāls tiek rīkots saistībā ar Gēteborgas 400. gadadienu, un paredzams, ka tas piesaistīs gandrīz 700 000 apmeklētāju galvenajam festivālam un dažādiem ar to saistītiem pasākumiem visā reģionā. 

Izrāde Gēteborgas kultūras festivāla laikā 2018 Götaplatsen.
Gēteborgas jubilejas parāde

Datums: 2. septembris 2023

 

Kas būtu dzimšanas diena bez parādes? Gēteborgas gadadienas noslēdzošā nedēļas nogale sāksies stilīgi ar Jubilejas parādi. Parāde vīsies cauri pilsētas centram no Gustafs Adolfs Torg Götaplatsen laukuma, piedāvājot dejas, mūziku, krāšņus tēlus un vēl daudz ko citu, kas atzīmēs pilsētas ilgo, skaisto vēsturi.

Jubilejas parāde
Göteborgsvarvet maratons

Datums: 3. septembris 2023

 

Vienas no Skandināvijas iecienītākajām skrējēju sacīkstēm – Göteborgsvarvet maratons piedāvā dalībniekiem doties ekskursijā pa pilsētas ielām, jo tūkstoši skrējēju steidzas garām pilsētas skaistākajām vietām un kanāliem abos upes krastos. Tā kā 2023. gada versija ir paredzēta Gēteborgas jubilejas svinībām, šī gada pasākums solās būt ļoti īpašs gan dalībniekiem, gan skatītājiem.

Göteborgsvarvet maratons
ATZĪMĒTS
  • Gothenburg

Klientu apkalpošana

Vai Jums ir jautājumi vai arī nepieciešama palīdzība saistībā ar rezervāciju? Sazinieties ar mūsu klientu atbalsta komandu vai atrodiet atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem mūsu BUJ sadaļā.