Sala, Gēteborga

Labākā brīvdabas pieredze Gēteborgā

Apskatiet, kas Gēteborgu padara par vienu no Eiropas zaļākajām pilsētām!

 

Gēteborga bieži tiek saukta par vienu no Eiropas zaļākajām pilsētām, un ir viegli saprast kāpēc. No meža pilniem parkiem līdz kristāldzidriem ezeriem, dabas rezervātiem un pludmalēm, pilsēta dzīvo harmonijā ar dabu. Katra kopiena un parks izceļ unikālo Zviedrijas rietumu skaistumu.

 

Tāpēc nav brīnums, ka Gēteborga ir kā magnēts velobraucējiem, pārgājienu mīļotājiem, dabas vērotājiem, fotogrāfiem un laivotājiem. Gēteborga ir lieliska vieta, kur saplūst kopā ar dabu, izbaudot lielpilsētas ēdienus, kultūru un aktivitātes. Šeit ir minēti tikai daži lieliski veidi, kā doties un izbaudīt Gēteborgu Jūsu nākamajā atpūtas braucienā.

Iepazīstiet Slottsskogen mežu brīnumzemi

Slottsskogen ir īpaša vieta, kur baudīt dabu pilsētā. Tā 137 hektārus plašais pārgājienu un velo maršrutu tīkls, vingrinājumu zonas un vēl daudz kas cits, sniedz nebeidzamu izpētes vietu, kura bagāta ar bieziem mežiem un panorāmas skatiem. Apmeklējiet aļņus, pingvīnus, kazas un ponijus bezmaksas zoodārzā. Skatieties, kā bērni izklaidējas milzīgajā Plikta rotaļu laukumā. Remdējiet izsalkumu dažādajos kioskos, kas piedāvā visu – no gardēžu saldējuma līdz svaigi ceptām vafelēm vai ugunskurā grilētām desiņām. Tas ir viens no skaistākajiem Gēteborgas parkiem un obligāts galamērķis visos gadalaikos.  

Walpurgis Slottsskogen pilsētas parkā
Autortiesības: Happy Visuals/Göteborg & Co
Dodieties braucienā pa arhipelāga salām

Apmeklējiet Gēteborgas arhipelāgu, lai gūtu patiesu zviedru pieredzi. Starp vairāk nekā 20 salām Jūs atradīsiet daudzas, elpu aizraujošas pludmales, burvīgus ciematus, piemēram Styrsö un Hönö, zaļojošus dabas rezervātus un daudz ko citu. Dažās vietās atļauts iebraukt arī ar automašīnu. Citas ir sasniedzamas tikai ar prāmi. Neatkarīgi no tā, vai ierodieties šeit, lai dotos braucienā ar laivu, nirtu, dotos pārgājienā, baudītu sauli, vērotu savvaļu vai vienkārši pastaigātos pa nebeidzamu brīnumu pilnajām salām, arhipelāgu vajadzētu apmeklēt ikvienam ceļotājam. 

Fotē sala Gēteborgas arhipelāgā.
Autortiesības: Happy Visuals/Göteborg & Co
Dodieties pārgājienā, velobraucienā vai peldieties Delsjön

Delsjön dabas parks atrodas īsa brauciena attālumā no pilsētas centra ar tramvaju vai velosipēdu, tomēr ienāciet rezervātā un Jums šķitīs, ka ceļojat atpakaļ laikā. Ar diviem ezeriem (Stora un Lilla Delsjön), ko skauj mežonīgas pārgājienu takas, elpu aizraujošas klintis un blīvi meži – šī zona ir elpu aizraujoša. Tā ir arī pilna jautrības: iecienītā pludmale ir viena no rosīgākajām vietām siltajā laikā, kamēr lauku kafejnīcā atradīsiet draudzīgas kazas un gardas kanēļmaizītes. Iznomājiet kanoe, lai airētos pa ezeru, vai dodieties pārgājienā: salas ir sasniedzamas pa tiltu, padarot tās par vieglu galamērķi brīvdienu piknikam.  

Cilvēks, kas brauc ar velosipēdu mežā
Dodieties ekskursijā pa kanāliem ar kuģīti

Vai vēlaties iepazīt Gēteborgas vēsturiskos kanālus? Siltajā laikā varat izīrēt laivas ar elektromotoru no Let’s Boat vai izmantot daudzo kajaku un airu laivu nomu priekšrocības krastmalā. Vai vēlaties pavadīt laiku uz ūdens, klausoties apzināti sliktus jokus? Iecienītā Paddan ekskursija apvieno Gēteborgai raksturīgu ķircināšanu ar visaptverošu ekskursiju pa pilsētas krastmalu vēsturisko mantojumu.  

Cilvēki smaiļo grāvī netālu no Drottningtorget Gēteborgas centrā
Autortiesības: Beatrice Törnros/ Göteborg & Co
Pastaigājieties pa Gēteborgas Botānisko dārzu

Viens no lielākajiem un krāšņākajiem dārziem Eiropā, Göteborgs Botaniska Trädgård (Gēteborgas Botāniskais dārzs) piedāvā miera ostu pilsētas vidū. Šeit atrodami krāsaini ziedi, akmens dārzi un japāņu ieleja, un pastaiga pa dārzu piedāvā pilnīgu saplūšanu kopā ar dabu. Kāpiet augšā Håberget skatu tornī, lai gūtu lielisku skatu pār pilsētu, pēc tam iepazīstiet Änggårdsbergen, dabas rezervātu un parku, kas atrodas blakus un ir vieta izcilam pārgājienam. 

Dodieties uz pludmali

Vasarā (un drosmīgākajiem arī aukstajā laikā) Gēteborgas pludmales ir vietas personām, kuras vēlas peldēties, sauļoties, ķert krabjus vai izzināt apkārtni. Zviedrijas rietumu krasts ir bagāts ar lieliskām smilšu strēlēm un klintīm, bet Gēteborgā pludmale ir pavisam netālu, braucot ar tramvaju, velosipēdu vai autobusu. Populārākās vietas ietver Fiskebäcksbadet, Billdalsbadet, Näset un Saltholmen, lai gan, baudot pārvietošanās brīvību, varat droši atrast Jūsu gaumei atbilstošo paradīzi pie ūdens. 

Atpakaļskats uz sievieti ar dēlu, kas saulainā dienā staigā pret jūru
Dodieties pārgājienā pa Gēteborgas lielāko parku

Gēteborgas lielākais parks, Hisingsparken, bieži paliek Slottsskogen ēnā. Centrālā sala, Hisingena, kurai līdzīgs nosaukums kā parkam, noteikti ir jāapmeklē pārgājienu, riteņbraucēju un dzīvnieku mīļotājiem. Koptās takas padara mitrāju un blīvo mežu iepazīšanu par izklaidi, kas sniedz savvaļas ilūziju, lai gan neesat izbraukuši no pilsētas. Senatnīgā Kättilsröds 4H Gård ir lieliska vieta, kur tuvumā satikties ar zirgiem, kazām, trušiem, cūciņām un citiem mājdzīvniekiem.  

Ezers un zaļā zona vasaras dienā
Dodieties ceļā!

Gēteborga ir ne tikai pilsēta, kura bagāta ar savvaļas piedzīvojumiem. Tā ir kā vārti uz Zviedrijas rietumu piekrastes dabas izziņu. Brauciet ar automašīnu un iepazīstiet iespaidīgās piekrastes pilsētas un pludmales vai dodieties iekšzemē, lai baudītu bagātīgos mežus un 100 000 ezeru, kas padara Zviedriju par dabas mīļotāja sapni. Jūs par varat šķērsot valsti pa ceļam uz Norvēģiju – tās robeža ir tikai skatiem bagāta 3 stundu brauciena attālumā. Neatkarīgi no tā, kādu pieredzi Jūs meklējat, Gēteborga ir tikai sākums piedzīvojumiem, kurus nekad neaizmirsīsiet.

Atpakaļskats uz mazu meiteni ar ģimeni, kas dodas velobraucienā pa laukiem, ejot kājām.

Klientu apkalpošana

Vai Jums ir jautājumi vai arī nepieciešama palīdzība saistībā ar rezervāciju? Sazinieties ar mūsu klientu atbalsta komandu vai atrodiet atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem mūsu BUJ sadaļā.