Woman biking over bridge

Ceļojuma ceļvedis pa Zviedrijas sirdi

Ar vēsturi bagāta valsts, kas atgriež vikingu laikmetā – Zviedrija ir jāredz ikvienam, kurš meklē jaunu, iespaidīgu piedzīvojumu. Zviedrijas dienvidu daļa ar saviem lieliskajiem laukiem nav izņēmums. Kviešu lauki un skaista piekraste ir šīs apgabala galvenās dabas apskates vietas, taču ar trešo lielāko Zviedrijas pilsētu šeit katrs atradīs kaut ko sev.

Dodieties maršrutā Rostoka–Trelleborga vai Gdiņa–Karlskrona, un Jūs nokļūsiet pasaulē ar skaistām ainavām, apburošiem ciemiem un trešo lielāko Zviedrijas pilsētu Malmi. Ceļojiet uz ziemeļiem un apmeklējiet Ēlandes un Gotlandes salas, kur vēsture un smilšainās pludmales rada patiesu skaistumu. Izbraucienos noteikti der izvēlēties apkārtceļus. Ļaujiet vaļu savam ceļojuma garam!

Malme

30 minūšu attālumā no Trelleborgas atrodas Malme, trešā lielākā Zviedrijas pilsēta. Šī pilsēta, kas ir pazīstama ar savu novatorisko kulināriju un ikonisko arhitektūru, ir pilsēta, kuru Jūs nevarat nepamanīt, kad esat šajā rajonā. Vārda tiešākajā nozīmē, jo futūristiskais debesskrāpis “Turning Torso” paceļas 190 metrus virs pilsētas un ir otra augstākā ēka Zviedrijā. Apskatiet Ēresundsbronu (Öresundsbron) – tiltu, kas savieno Dāniju ar Zviedriju, dodieties iepirkšanās tūrē pa Emporia vai Triangeln iepirkšanās centriem un ieturiet maltīti kādā no pilsētas slavenajiem restorāniem. 

Urban landscape of Malmo, Sweden
Kalmāra

Braucot uz ziemeļiem gar krastu no Karlskrūnas, Jūs nokļūsit Kalmārā. 1397. gadā šeit tika parakstīta Kalmāras savienība, un Zviedrijas atdalīšanās no tās 1523. gadā iezīmē mūsdienu Zviedrijas pamatu. Vienvārdsakot, Kalmāras vēsture ir Zviedrijas vēsture. Noteikti apmeklējiet Kalmāras pili un dodieties pastaigā pa bruģētajām ielām, kas vijas cauri pa visu viduslaiku pilsētas centru. Ja vēlaties atvēsināties, peldieties pludmalē ar dīvainu nosaukumu Kattrumpan, kas nozīmē “kaķa dibens”. 

Kalmar Castle, Sweden
Ēlande

Ēlandes sala atrodas pāri tiltam no Kalmāras, un tā noteikti ir jāredz, kad atrodaties šajā apgabalā. Dodieties pārgājienā pa Trollskogen dabas rezervāta vēja plosīto priežu mežu, kur koki iegūst visdīvainākās formas. Apmeklējiet Borgholmas pilsētu un pili vai pavadiet relaksējošu dienu skaistajā 20 km garajā pludmalē Böda Sand. 

Coast and lighthouse Lange Erik on north coast of the island of à land in the east of Sweden from above during sunset
Gotlande

Ja Jums patīk viduslaiku pilis un pilsētu centri, Gotlandes salu noteikti ir vērts apskatīt. Visa Visbijas pilsēta ar brīnišķīgu pilsētas mūri un 13. gadsimta mājām ir aizsargājama Pasaules mantojuma vieta. Apkārt salai atradīsiet rūnu grebumus, lielu katedrāļu drupas un mierīgu lauku ainavu, kas patiešām izceļ Gotlandi no visām pārējām pilsētām. 

Visby, Gotland, Sweden
Gēteborga

Nedaudz uz ziemeļiem no Trelleborgas, rietumu krastā, Jūs atradīsiet Gēteborgu.

 

Zviedrijas otrā lielākajā pilsētā atrodas Skandināvijas lielākais atrakciju parks Liseberg, kā arī daudzi restorāni ar Michelin zvaigznēm. Dodieties pastaigā pa Hagas rajona bruģētajām ielām, izbaudiet fika, t. i., tipisku zviedru maltīti, kas sastāv no kafijas un konditorejas izstrādājumiem, vai arī apsēdieties pie ostas un vērojiet, kā iebrauc kuģi. 

City of Gothenburg street architecture view, Vastra Gotaland County of Sweden
Stokholma

Zviedrijas galvaspilsēta jāredz ikvienam, kurš ierodas Zviedrijā. Šeit Jūs atradīsiet visu, ko Jūsu sirds kāro. Šeit ir atrakciju parks Gröna Lund, Karaļa pils, kur var vērot sardzes maiņu, Vasa muzejs ar pasaulē vislabāk saglabāto 17. gadsimta kuģi, ABBA muzejs un daudz kas cits. Dodieties pastaigā pa Gamla Stan ielām un tās 13. gadsimta ēkām, baudiet vakariņas krastmalā un dodieties ekskursijā pa pilsētas kanāliem. Vienvārdsakot, Stokholma patiešām ir sava nosaukuma cienīga galvaspilsēta. 

View of Stockholm's old town in Sweden

Ātri fakti

Distance Trelleborg - Gothenburg

Image
Title
Attālums no Trelleborgas līdz Gēteborgai
Description

Ja braucat no Trelleborgas uz Gēteborgu, brauciens ilgs aptuveni trīsarpus stundas atkarībā no satiksmes. Pa ceļam noteikti piestājiet pie jūras un izbaudiet, kāpēc vietējie rietumkrastu sauc par “labāko krastu”.     

Distance Karlskrona - Stockholm

Image
Title
Attālums no Karlskronas līdz Stokholmai
Description


500 km brauciens no Karlskronas līdz Stokholmai aizņems aptuveni sešas stundas. Jums ir iespēja plānot braucienu pēc savām vēlmēm un ieskatiem! Ja šāds garāks brauciens Jums ir pa spēkam, noteikti iesakām aizbraukt līdz Stokholmai.

How to get to Gotland

Image
Title
Kā nokļūt Gotlandē
Description


Ja plānojat ceļojumu uz Gotlandi, tad vienīgais veids, kā tur nokļūt, ir ar prāmi. Noteikti rezervējiet biļeti iepriekš, jo biļetes var tikt izpārdotas! 

Try local cuisine

Image
Title
Nogaršojiet kaut ko no vietējās virtuves
Description


Lielajās Zviedrijas pilsētās varat atrast ar Michelin zvaigznēm apbalvotus restorānus un izsmalcinātas maltītes, taču nebaidieties nogaršot arī vietējos ēdienus! Jums būs grūti noticēt, ka no vietējās pārtikas var pagatavot tik gardus ēdienus!

Šajā ceļvedī izvēlētie galamērķi

Klientu apkalpošana

Vai Jums ir jautājumi vai arī nepieciešama palīdzība saistībā ar rezervāciju? Sazinieties ar mūsu klientu atbalsta komandu vai atrodiet atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem mūsu BUJ sadaļā.