Autumn walk in Vastastan.

Kā izbaudīt labāko no Zviedrijas rietumiem

Ar vēsturi bagāta valsts, kas atgriež vikingu laikmetā: Zviedrija ir jāredz ikvienam, kurš meklē jaunu, iespaidīgu piedzīvojumu. Izņēmums nav arī Zviedrijas rietumu daļa, kur vietējie iedzīvotāji rietumkrastu dēvē par “labāko krastu”. Ar satriecošiem arhipelāgiem un gleznainiem laukiem, apvienojumā ar gardu zviedru virtuvi, Zviedrijas rietumi ir patiesi zelta vārti uz Skandināviju.

 

Brauciet ar prāmi maršrutā Fredrikshavna/Ķīle–Gēteborga vai Greno–Halmstade un izbaudiet valsti, kas ir bagāta ar apskates objektiem un piedzīvojumiem gan lieliem, gan maziem. Tālāk esam uzskaitījuši tikai dažas vietas, kuras padara šo valsts daļu tik īpašu. Tomēr droši izpētiet citus ceļus un izplānojiet ceļojumu atbilstoši savām vēlmēm!

Gēteborga

Neatkarīgi no tā, vai ierodaties šeit vai Halmstadē, Gēteborga jāapskata ikvienam, kurš apmeklē Zviedrijas rietumu krastu. Otra lielākā pilsēta Zviedrijā, tajā atrodas Skandināvijas lielākais atrakciju parks Liseberg, kā arī daudzi restorāni ar Michelin zvaigznēm. Dodieties pastaigā pa Hagas rajona bruģētajām ielām, izbaudiet fika – tipisku zviedru maltīti, kas sastāv no kafijas un konditorejas izstrādājumiem, vai arī apsēdieties pie ostas un vērojiet, kā iebrauc kuģi. 

City of Gothenburg street architecture view, Vastra Gotaland County of Sweden
Bohus piekraste

Dodoties uz ziemeļiem no Gēteborgas, Jūs atradīsiet Bohus piekrasti. Pazīstama ar savu dabas skaistumu, visa piekrastes līnija ir bagāta ar vietām, kur zviedri pulcējas, lai gozētos saulē, peldētos Kategatā vai vienkārši baudītu dabu. Noteikti piestājiet pie Hunnebostrand – savdabīgas pilsētiņas ūdeņu malā, kas lieliski atspoguļo to, kas ir tik īpašs Zviedrijas rietumu krastā.

Hunnebostrand, Sweden
Falkenberja un Vārberja

Vai ceļojat uz dienvidiem no Gēteborgas vai uz ziemeļiem no Halmstades? Laipni lūdzam brīnišķīgajās piejūras pilsētās Falkenberjā un Vārberjā. Šeit Jūs atradīsiet gan smilšainas pludmales, gan pilsētas centrus, kur varat iepirkties, ēst un dzert pēc sirds patikas. Iesakām doties uz Båstad, kas atrodas tieši uz dienvidiem no Halmstades. Tur Jūs atradīsiet garu, senatnīgu pludmali, kas ir ideāla jebkurai saulainās dienas nodarbei.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Jemtlande

Vietējie iedzīvotāji nodēvējuši to par “Jemtlandes Republiku”, Jemtlande ir vieta, kur doties atpakaļ laikā. Sākotnēji tas bija autonomais reģions 12. gadsimtā, tāpēc iedzīvotāji lepni (un jokojot) turas pie šīs vietējās vēstures. Glösa un Frösö varat atrast rūnas un kokgriezumus, kas datēti no vikingu laikmeta un pēc tam. Lai gan Jemtlandē dzīvo savvaļas dzīvnieki, piemēram, aļņi, brieži un pat lāči, pārgājieni un ogu lasīšana joprojām ir ļoti ieteicamas nodarbes. 

Beautiful landscape of river and mountains ,Sweden
Sālena

Ja esat slēpošanas cienītāji, Jums ir paveicies. Zviedrijā atrodas daži fantastiski kalni, kas padara slēpošanu par jautru pieredzi un katru gadu piesaista vairāk nekā 2 miljonus slēpotāju. Liela daļa no turienes dodas uz ziemeļiem uz Sālenu, un saprotams kāpēc. Ziemā šie kalni ir lieliski piemēroti gan pieredzējušiem slēpotājiem, gan tiem, kuri slēpes nekad nav redzējuši. Vasarā apkārtnes ir skaistas pārgājienu un makšķerēšanas vietas. 

Hundfjället in Sälen, Sweden
Vēnerns un Veterns

Ja vēlaties doties iekšzemē, apskatiet Vēnerna un Veterna ezerus. Tie atrodas blakus viens otram un ir lielākie ezeri Zviedrijā un pat Eiropas Savienībā. Ja vēlaties, varat iznomāt kanoe laivu vai kajaku braucienam pa ezeriem, kā arī airu dēļus un citas ūdens izklaides iespējas visai ģimenei. Ja vēlaties atvilkt elpu, sarīkojiet pikniku un izbaudiet lielāko Zviedrijas ezeru priežu klātās piekrastes skatus. 

Schloss Läckö in Västergötland auf der Insel Kallandsö im Vänern gehört zu den Barockschlössern Schwedens.

Ātri fakti

Distance GBG - Jämtland

Image
Title
Attālums no Gēteborgas līdz Jemtlandei
Description

822 km brauciens no Gēteborgas līdz Glösa aizņems aptuveni 10 stundas. Jums ir iespēja plānot braucienu pēc savām vēlmēm un ieskatiem! Ja šāds garāks brauciens Jums ir pa spēkam, noteikti iesakām aizbraukt līdz Jemtlandei. 

Distance GBG - Vänern

Image
Title
Attālums no Gēteborgas līdz Vēnernam
Description


Ja braucat no Gēteborgas uz Vēnernu, brauciens ilgs aptuveni 90 minūtes līdz tuvākajam Vēnerna punktam vai trīs stundas līdz tālākajam punktam. Līdz Veterna ezeram ceļojums aizņemtu attiecīgi divas vai trīsarpus stundas. 

Total distance of the west coast

Image
Title
Zviedrijas rietumu krasta kopējais attālums
Description


Vai vēlaties brīvdienās palikt piekrastē? Neuztraucieties, 140 km garā piekrastes līnija noteikti būs brīvdienas, kas bagātas ar brīnišķīgām aktivitātēm un apskates objektiem.

Try local cuisine

Image
Title
Nogaršojiet kaut ko no vietējās virtuves
Description


Lielajās Zviedrijas pilsētās varat atrast ar Michelin zvaigznēm apbalvotus restorānus un izsmalcinātas maltītes, taču nebaidieties nogaršot arī vietējos ēdienus! Jums būs grūti noticēt, ka no vietējās pārtikas var pagatavot tik gardus ēdienus!

Šajā ceļvedī izvēlētie galamērķi

Klientu apkalpošana

Vai Jums ir jautājumi vai arī nepieciešama palīdzība saistībā ar rezervāciju? Sazinieties ar mūsu klientu atbalsta komandu vai atrodiet atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem mūsu BUJ sadaļā.