Young girl on central square of Bremen near Catherdral. Germany

Seši no labākajiem ceļojumiem Vācijā

Nav nekāds pārsteigums, ka valsts, kura mums sniedza tādas automašīnas kā BMW, Mercedes-Benz un Audi, ir nodrošinājusi arī lieliskus ceļus, pa kuriem braukt. Vācijas autoceļu maršruti ir gandrīz tikpat slaveni kā autobāņi, kas ved ceļotājus uz ikoniskām pilīm, vīna dārziem, Alpu kalniem un pasaku ciemiem.

 

Braucot pa šiem labi zināmajiem ceļiem, paveras Vācijas lauku šarms un viduslaiku brīnumi, un sava transporta izmantošana ļauj Jums izbaudīt brīvdienas atbilstoši Jūsu tempam. Lielākā problēma? Izvēlieties, kuru vietu apmeklēt pirmo! 

Header
Baltijas jūras piekraste
Body

Ierodoties Ķīlē ar Stena Line, Jūs uzreiz nonāksiet Baltijas jūras krasta maršrutā. Šeit ir daudz jūrniecības mantojuma, stāvas klintis un liegi līči. Šī ir vieta, kur Vācijas elitei patīk atpūsties, lai baudītu piekrastes šarmu. Pirmā pietura šajā 327 km garajā maršrutā ir Lībeka (slavena ar Holstentor vārtiem), pēc tam ceļš ved uz UNESCO pasaules mantojuma pilsētām Vismāru un Štrālzundi, garām ostai un universitātes pilsētai Rostokai, nonākot galamērķī nostalģiskajā Bincas kūrortā. Noteikti apmeklējiet Jasmundas nacionālo parku – UNESCO pasaules mantojuma salu, kas slavena ar baltajām klintīm un savvaļas dzīvniekiem!

Image
Lübeck, Schleswig-Holstein
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Pasaku maršruts / Deutsche Märchenstraße
Body

Ja Jums patīk pasakas, bet ne Holivudas kičs, tad šis ceļš ir tieši Jums. Atzīmējiet Brāļu Grimmu dzīvi un darbus, sākot ar viņu dzimto pilsētu Hanau, vijoties 600 km garumā cauri vairāk nekā 60 ciemiem. Aplūkojiet lauku stila mājas, bruģētas ielas, līkumotas upes, torņus un apburošas pilis, kas kalpojušas kā iedvesmas avots tādām pasakām, kā Sarkangalvīte (Alsfelds), Salātlapiņa (Trendelburga) un Aizmigusī skaistule (Sababurgas pils). Un, ja kādā vasaras svētdienā Jūs uzrunā burvīgā Hamelinas pilsētiņa, noskatieties brīvdabas atveidojumu pasakai “Hamelnas žurku ķērājs”, kurā žurku ķērējs aizveda bērnus no ciemata. Maršruta galamērķis Brēmenē atrodas nedaudz vairāk kā divu stundu brauciena attālumā no Ķīles ostas un 90 minūšu attālumā no Hamburgas. 

Image
Historic city center of the city of Hameln or Hamelin in Germany
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Alejas ceļš / Deutsche Alleenstraße
Body

Tā kā Vācijā ciemiem un pilīm var piekļūt pa autoceļiem, tagad pa valsti slīd valdzinoša “koku lente”. Pazīstamu kā Alejas ceļu (Avenues Route), autovadītāji var izbaudīt zaļo lapu ceļu, kas stiepjas 2900 km garumā. Sākot no Baltijas jūras pilsētas Rīgenes, maršruts ved pa Vācijas centrālās daļas apburošajiem laukiem, Harcas kalniem, Saksiju, vēsturisko Leipcigas pilsētu un Štutgarti (kurā ir Mercedes-Benz un Porsche muzeji), un beidzas pie Konstances ezera dienvidrietumos. 

Image
Driving car on a forest asphalt road among trees
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Vācijas vīna ceļš / Deutsche Weinstrasse
Body

Dažreiz Jums vienkārši nepieciešams lēnāks temps, ko var sniegt upe un glāze vīna. Ja tas izklausās pēc brīvdienām, kuras atbilst tieši Jums, dodieties uz Reinzemes-Pfalcas reģionu Vācijas rietumos, lai izbrauktu cauri dažiem slaveniem vīna dārziem un gleznainiem ciematiem. Vairāk nekā 70 % no visa vācu vīna tiek ražoti šeit, iespējams, visvairāk no Riesling vīnogu šķirnes Mozeles ielejā. Oficiālais Vācijas vīna ceļš noteikti ir senatnīgs – tūristi kopš 1935. gada ir braukuši tā 85 km attālumā no Bokenheimas ziemeļos uz Šveigenu-Rehtenbahu Francijas pierobežā. Viss reģions apvienojas ar vīna dārziem, pilīm un muižām, taču pieturvietas, kuras ir vērts apmeklēt, ir Eltz pils un Trīre – vecākā pilsēta Vācijā. Un neaizmirstot, protams, lielāko vīna mucu pasaulē Durkheimā

Image
Tuscan vineyard with red grapes ready for harvest.
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Romantisks ceļš / Romantische Strasse
Body

Iespējams, valsts populārākais tūrisma maršruts – Romantiskais maršruts ir klasiska Vācijas stāstu grāmata. 314 km garumā no Vircburgas vīna dārziem līdz karaļa Ludviga II pilīm brauciet cauri brīnišķīgiem ciemiem. Ceļš vijas tālāk uz dienvidiem līdz Bavārijas Alpu pakājei. Noteikti piestājiet vienā no Vācijas skaistākajām pilsētām Rotenbergā, pirms dodaties uz maršruta episko galamērķi Noišvānšteinas pili. Tiek uzskatīts, ka šis karaļa Ludviga II mantojums ir iedvesmojis ikonisko Disneja pili. Un, tā kā esat nonākuši tik tālu, varat arī turpināt. Nākamais lielais ceļojumu piedzīvojums, ko var piedāvāt Vācija, nav tālu – Bavārijas Alpu maršruts.

Image
Schloss Neuschwanstein, Schwangau bei Füssen, Schwaben, Bayern, Deutschland, Europa
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Bavārijas Alpi / Deutsche Alpenstrasse
Body

Izbrauciens pa Bavārijas Alpiem paceļ ceļojumu jaunā līmenī – vārda tiešākajā nozīmē. Sākot no dienvidrietumu pilsētas Lindau, dodieties cauri kalnu ciematiem, garām ezeriem un ūdenskritumiem. Dodieties garām baznīcām, klosteriem un gleznainajām Allgau virsotnēm. Pārbaudiet savas braukšanas spējas ceļa Oberjoch Pass 106 līkumos. Izbaudiet piedzīvojumiem bagātus sporta veidus Garmišas-Partenkirhenes slēpošanas kūrortā un dodieties uz Cūgšpici, Vācijas augstāko kalnu. Mierīgāka laika pavadīšanai baudiet Linderhofas pils majestātiskumu starp kalnu grēdām. Sasniedziet jaunus augstumus, dodoties pa Rossfeld-Panoramastraße – augstāko gleznaino ceļu valstī – pirms sasniedzat galamērķi Kēnigszē – satriecošu saldūdens ezeru un tuvumā esošo ciemu. 

Image
Königssee lake, Germany
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities

Ātri fakti

Distance from Kiel to Lubeck

Image
Title
Description

Attālums no Ķīles līdz Lībekai: 87 km

Distance from Kiel to Bremen

Image
Title
Description

Attālums no Ķīles līdz Brēmenei: 211 km

Distance from Kiel to Rügen

Image
Title
Description

Attālums no Ķīles līdz Rīgenai: 308 km

Distance from Kiel to Bockenheim

Image
Title
Description

Attālums no Ķīles līdz Bokenheimai: 589 km

Distance from Kiel to Würzburg

Image
Title
Description

Attālums no Ķīles līdz Vircburgai: 608 km

Distance from Kiel to Lindau

Image
Title
Description

Attālums no Ķīles līdz Lindau: 898 km

top 3 visited places

Image
Title
Description

Pagājušajā gadā Vācijā visvairāk apmeklētās apskates vietas bija Ķelnes katedrāle, Hamburgas filharmonija un Berlīnes Muzeju sala – lai gan Brandenburgas vārtu apmeklētāju skaitu neviens neskaita!

Šajā ceļvedī izvēlētie galamērķi

  • Vēsturiskā Lībekas pilsēta ar slavenajiem Holstena vārtiem vasarā, Šlēsviga–Holšteina, Ziemeļvācija
    Lībeka

Klientu apkalpošana

Vai Jums ir jautājumi vai arī nepieciešama palīdzība saistībā ar rezervāciju? Sazinieties ar mūsu klientu atbalsta komandu vai atrodiet atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem mūsu BUJ sadaļā.