View of Stockholm's old town in Sweden

Izbaudiet izbraucienu zviedru stilā

Ar vēsturi bagāta valsts, kas atgriež vikingu laikmetā: Zviedrija ir jāredz ikvienam, kurš meklē jaunu, iespaidīgu piedzīvojumu. Zviedrijas ziemeļu daļas ir vērts apskatīt. Blīvi egļu meži un krasta līnija, kas stiepjas 3000 km garumā, ir šīs apgabala galvenās dabas apskates vietas, taču, tā kā Stokholmas galvaspilsēta atrodas tieši uz ziemeļiem no Nīnashamnas, šeit katrs atradīs kaut ko sev.

 

Izvēloties maršrutu Ventspils–Nīnashamna jūs iekāpsiet pasaulē, kur galvaspilsēta atrodas pie Jūsu sliekšņa. Ceļojiet uz ziemeļiem un izbaudiet mežainos Dalarna un Medelpad apgabalus, uz dienvidiem Gotlandi vai brauciet līdz pat rietumu krastam. Izbraucienos noteikti der izvēlēties apkārtceļus. Ļaujiet vaļu savam ceļojuma garam!

Stokholma

Zviedrijas galvaspilsēta jāredz ikvienam, kurš ierodas Zviedrijā. Tikai vienas stundas brauciena attālumā uz ziemeļiem no Nīnashamnas Jūs atradīsiet visu, ko Jūsu sirds kāro. Šeit ir atrakciju parks Gröna Lund, Karaļa pils, kur var vērot sardzes maiņu, Vasa muzejs ar pasaulē vislabāk saglabājušo 17. gadsimta kuģi, ABBA muzejs un daudz kas cits. Dodieties pastaigā pa Gamla Stan ielām un tās 13. gadsimta ēkām, baudiet vakariņas krastmalā un dodieties ekskursijā pa pilsētu pa kanālu. Vienvārdsakot, Stokholma patiešām ir sava nosaukuma cienīga galvaspilsēta.

Hugging couple in love traveling together in Stockholm romantic vacations urban lifestyle architecture colorful houses european Sweden landmarks
Mēlarens

Stokholmas galā un rietumu virzienā atrodas ezers Mēlarens (Mälaren). Visapkārt ezeram ir daudzas vietas, kur varat peldēties, baudīt pikniku vai vienkārši sauļoties. Noteikti apskatiet visas ezera krastā esošās pilis, piemēram, Drotningholmas pili (Drottningholm Palace), Gripsholmas pili (Gripsholm Castle) un Skoklosteras pili (Skokloster Castle), kā arī neaizmirstiet tās nofotografēt!

Sloop rigged yacht with inflatable boat sailing at sunset. Panoramic aerial view of the forest lakeshore. Moonrise, glowing clouds. Mälaren lake, Sweden. Summer vacations, nature, sailing, cruise
Upsala

Uz ziemeļiem no Stokholmas atrodas Upsala. Upsala ar botāniskajiem dārziem, Upsalas Universitāti un Upsalas pili, kā arī daudzām kafejnīcām un restorāniem ir lieliska vieta dienas pavadīšanai. Ja vēlaties atmodināt sevī vikingu garu, mēs ļoti iesakām apskatīt trīs Karalisko pilskalnus. Tiek uzskatīts, ka šie pilskalni atveido skandināvu dievu Tora, Freira un Odina ķermeņus.

Very beautiful and cozy town in Sweden.  Uppsala
Höga Kusten

Turpiniet virzīties uz ziemeļiem, un pavisam drīz nokļūsiet Höga Kusten jeb Augstajā krastā (The High Coast). Šī piekrastes zona, kas atrodas 300 metrus virs jūras līmeņa, ir izcila vieta pārgājienam. Protams, ir arī galvenie ceļi, kas ved cauri brīnišķīgām ainavām, taču, ja plānojat pārgājienu, šeit atradīsiet īstu dabas skaistumu. Augstā krasta taka ir 128 km gara, taču ir iespējami arī vienas dienas pārgājieni Skules kalnā (Skule Mountain) un Skules nacionālajā parkā (Skule National Park).

Red houses at sunset in the fishing village of Norfaellsviken, Höga Kusten, Sweden
Härjedalen

Dodieties rietumu virzienā uz Härjedalen apgabalu, t. i., vietu ar patiesi iespaidīgām ainavām. Härjedalen Skandināvijas kalnu grēdas pakājē ir populārs galamērķis slēpotāju vidū ziemas laikā un lieliski piemērota vieta āra aktivitātēm visu gadu. To bieži sauc par makšķernieku sapni, jo daudzajos ezeros un upēs peld Arktikas palijas un foreles, tādējādi izceļot šo maģisko Zviedrijas daļu.

SONY DSC
Gotlande

Ja nevēlaties doties uz ziemeļiem, tad iesakām no Stokholmas doties uz dienvidiem un apmeklēt Gotlandes salu. Visa Visbijas pilsēta ar brīnišķīgu pilsētas mūri un 13. gadsimta mājām ir aizsargājama Pasaules mantojuma vieta. Apkārt salai atradīsiet rūnu grebumus, lielu katedrāļu drupas un mierīgu lauku ainavu, kas patiešām izceļ Gotlandi no visām pārējām pilsētām.

Visby, Gotland, Sweden
ATZĪMĒTS
  • Coast & nature

Ātri fakti

Distance from Stockholm to Uppsala

Image
Title
Attālums no Stokholmas līdz Upsalai
Description

Brauciens no Stokholmas uz Upsalu aizņems aptuveni vienu stundu atkarībā no satiksmes. Pa ceļam piestājiet Sigtunas pilsētā, kurā ir daudz skaistu rūnu no vikingu laikmeta!

Distance from Uppsala to The High Coast

Image
Title
Attālums no Upsalas līdz Augstajam krastam
Description

Garāks brauciens (400 km) aizņem apmēram četrarpus stundas no Upsalas, līdz sasniedzat Augsto krastu (The High Coast). Jums ir iespēja izplānot izbraucienu pēc saviem ieskatiem! Ja garāks ceļš Jūs nebiedē, mēs patiesi iesakām aizbraukt līdz Augstajam krastam.

How to get to Gotland

Image
Title
Kā nokļūt Gotlandē
Description

Ja plānojat ceļojumu uz Gotlandi, tad vienīgais veids, kā tur nokļūt, ir ar prāmi. Noteikti rezervējiet biļeti iepriekš, jo biļetes var tikt izpārdotas!

Try some local cuisine

Image
Title
Nogaršojiet kaut ko no vietējās virtuves
Description

Lielajās Zviedrijas pilsētās varat atrast ar Michelin zvaigznēm apbalvotus restorānus un izsmalcinātas maltītes, taču nebaidieties nogaršot arī vietējos ēdienus! Jums būs grūti noticēt, ka no vietējās pārtikas var pagatavot tik gardus ēdienus!

Šajā ceļvedī izvēlētie galamērķi

Klientu apkalpošana

Vai Jums ir jautājumi vai arī nepieciešama palīdzība saistībā ar rezervāciju? Sazinieties ar mūsu klientu atbalsta komandu vai atrodiet atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem mūsu BUJ sadaļā.