Aerial view of the beautiful coast at Malin Beg in County Donegal, Ireland.

Īrijas Mežonīgā Atlantijas okeāna ceļojuma labākās apskates vietas

Ir parasti maršruti un ir Mežonīgais Atlantijas okeāna ceļojums. Tas aptver deviņas grāfistes gar Īrijas Atlantijas okeāna krastu, un 2600 km garais tūrisma maršruts piesaista gan auto braucējus, gan riteņbraucējus, gan arī autofurgonos dzīvojošos tūristus, pateicoties senajai vēsturei, gleznainajām ainavām un sirsnīgajai viesmīlībai. Vienkārši izsakoties, Mežonīgais Atlantijas okeāna ceļojums ir viens no pasaules leģendārākajiem brauciena maršrutiem. 

 

Ceļojiet ar prāmi no Šerbūras uz Roslēru, no Fišgārdas uz Roslēru vai no Holihedas uz Dublinu, un Jūsu aizraujošais ceļojums ar gleznainām kalnu ainavām un klinšu saulrietiem varēs sākties. Šeit norādītas tikai dažas obligāti apskatāmās Mežonīgā Atlantijas okeāna ceļojuma apskates vietas, kas sakārtotas virzienā no dienvidiem uz ziemeļiem. Tālākais ir atkarīgs tikai no Jums un ceļavēja. 

Rietumkorka

Korkas grāfistes Mizenas pussala ir vieta, kur Īrijas senie Austrumi satiekas ar Mežonīgo Atlantijas okeānu… un kur pagātne un tagadne pastāv līdzās. Vienā mirklī Jūs apbrīnojat seno Drombegas akmens apli vai kristāldzidro līci, savukārt jau nākamajā mirklī apskatāt nelielu salu vai krāsainu zvejnieku ciemu. Nesteidzieties un izbaudiet Mizenas zemesragu, kura pārsteidzošie krasti iezīmē vistālāk uz dienvidiem esošo punktu. Tā ir ideāla vieta, kur kalt nākotnes plānus.

Saulriets Rietumkorkā
Saulriets Rietumkorkā, Īrijā
Kerijas loks

Loks, kas zināms kā Kerijas loks, ir obligāti jāapskata ikvienam Mežonīgā Atlantijas okeāna ceļojuma baudītājam. Braucot pa Iveragas pussalu un līkumojot pa kalnu pārejām un klintīm, Jūs ik uz soļa pārsteigs Īrijas skaistums, tostarp Ballycarbery pils, elpu aizraujošas klintis un smilšainas pludmales. Ja laikapstākļi ir labi, noteikti apmeklējiet Skeligmaiklu, putnu apdzīvotu salas klosteri un UNESCO Pasaules mantojuma vietu, ko filmas “Zvaigžņu kari” fani atpazīs no sērijas Spēks mostas un Pēdējie džedi.

Kalnu ceļa, pakalnu un Atlantijas okeāna ainava. Kerijas gredzens, Īrija. Ceļojuma galamērķis
Kerijas loks, Īrija
Dinglas pussala

Vējainas pludmales stiepjas līdz horizontam. Iespaidīgās bākas raida savus starus jūrā. Raupjās alas paver logu uz pagātni, kamēr krāsainie ciemi atgriež Jūs atpakaļ tagadnē. Dinglas pussalai ir bagāta vēsture, un tā spēj sagādāt pārsteidzošus mirkļus ik brīdi. Tā ir vieta, kur Brendona zemesraga gan jūras līmeņa, gan panorāmas skati iedveš vienlīdzīgu bijību un kur pieturvietas piedāvā dažādību, sākot no aizvēsturiskām drupām līdz moderniem SPA.

Dunquin piestātne Dingles pussalā Īrijā.
Dunquin Pier Dinglas pussalā, Īrijā
Mohēras klintis

Otrs apmeklētākais tūristu galamērķis Īrijā – Mohēras klintis – paceļas 214 m augstumā virs Golvejas līča, un tās ir iedvesmojušas mūziķus, dzejniekus, filozofus un sapņotājus gadu tūkstošiem. Dodieties pārgājienā pa klintīm, lai izbaudītu patiesi sirreālu pieredzi (saulrieti ir jo īpaši maģiski), un, ja laiks atļauj, dodieties kruīzā uz Aranas salām. Nepalaidiet garām tuvumā esošo Doonagore pili un Dūlinas pilsētu, kur valda tautas mūzika un ik uz soļa ir atrodama kāda draudzīga ēstuve.  

Mežonīgais Atlantijas ceļš, Moheras klintis, Burrenas ceļa pārgājienu taka, Burrena, Klēras grāfiste, Īrija
Mohēras klintis Klēras grāfistē, Īrijā
Rietumklēra/Burrena

Pēc fantastisko klinšu apskates turpiniet izbaudīt neticamo Rietumklēras galamērķi – Burrenu. Šeit gadu tūkstošiem veci kaļķakmens veidojumi rada mozaīku Atlantijas okeāna krastā, kas var šķist kā Mēness virsma. Jūs redzēsiet senas pilis un cietokšņus, klinšainas smailes, biezus mežus, pludmales un dzīvīgas piekrastes pilsētas kā Kinvaru, kas ne tikai ir viesmīlīga, bet arī atgādina, ka Jūs joprojām atrodaties uz zemes.  

Dunguire pils, Kinvara, Co Galway, Īrija; Pils, ko ieskauj Placid ezers
Dunguire pils Kinvarā, Golvejas grāfistē, Īrijā
Konnemāra

Daudzus, kuri apmeklē Konnemāru, piesaista iespaidīgā Kailmoras abatija, greznais benediktiešu klosteris un pils, kas atrodas kalnos. Bet Konnemāras pievilcība slēpjas ne tikai tās unikālajā atrašanās vietā un gleznainajos kalnos, bet arī cēlajās bākās, akmeņainajās pludmalēs un citās galvu reibinošajās ainavās. Noteikti apmeklējiet arī viesmīlīgo un gleznaino Klifdenu – reģiona “galvaspilsētu”, kas atrodas starp piekrasti un Twelve Bens kalnu grēdu. 

Panorama of Kylemore Abbey, beautiful castle like abbey reflected in lake at the foot of a mountain. Benedictine monastery, in Connemara, Ireland
Kailmoras abatija Konnemārā, Īrijā
Donegālas līcis

Daudziem šis Mežonīgā Atlantijas okeāna ceļojuma posms ir milzīgs pārsteigums. Jūs redzēsiet tādas apskates vietas kā nelīdzeno Malahmoras zemesragu, pilsdrupas un bezgalīgas salas. Tāpat varēsiet izbaudīt arī garas pludmales un omulīgus ostu ciemus. Iespējams, Jūs pēkšņi ieraudzīsiet sērfošanas dēļus. Tādās pilsētās kā Bundorana īru jestrais garastāvoklis sajaucas ar rāmo sērfotāju pilsētas noskaņu, un tā pievilina gan lielu viļņu meklētājus, gan arī tos, kuri vēlas izbaudīt mierīgu atpūtu pludmalē.

Iespaidīgais Tullan Strand, viena no Donegalas slavenajām sērfošanas pludmalēm, ko ierāmē ainavisks muguras kritums, ko nodrošina Sligo-Leitrim kalni. Plaša plakana smilšu pludmale Donegalas grāfistē, Īrijā.
Tulanas pludmale Donegālas grāfistē, Īrijā
Slieve League krasts

Virzoties uz ziemeļiem, Jums kārtējo reizi šķitīs, ka esat nonākuši citā pasaulē – tādā, kur ir bagātīgi purvi un slejas dīvainas akmens konstrukcijas, sauktas par dolmeniem. Gar Slieve League krastu redzēsiet daudz brīnumu, sākot ar salas arhipelāgu līdz burvīgai Kilibegsas pilsētai. Taču Slieve League klintis ir lielākais vilinājums. Vārda tiešākajā nozīmē. Tās slejas 601 metra augstumā virs Atlantijas okeāna pārsteidzošajiem viļņiem, un no šīm kvarcīta klintīm paveras vienlīdz galvu reibinoši skati gan kājāmgājējiem un alpīnistiem, gan arī ceļmalas tūristiem.

Slieve League, Īrijas augstākās jūras klintis, kas atrodas Donegalas dienvidrietumos pa šo lielisko piekrastes braukšanas ceļu. Viena no populārākajām pieturām Wild Atlantic Way maršrutā, Co Donegal, Īrija.
Slieve League, Īrijas augstākās jūras klintis, kas atrodas Donegālas grāfistes dienvidrietumos
Inišovenas pussala

Virzoties uz Īrijas ziemeļu galu, Inišovenas pussala ir patiešām lielisks ceļojuma nobeigums. Sākot ar oļiem klātiem Baltās pludmales līča krastiem līdz Grīnenas kalna virsotnēm, Inišovena ir brīnumskaista. Jūs redzēsiet dārdošus ūdenskritumus, senas drupas un rāmas pludmales pa ceļam uz šķietamo pasaules galu – Malinas zemesragu. Tā ir patiešām mežonīga vieta, kur dabīgās Velna tilta dzegas paver skatu uz šķietami bezgalīgo Atlantijas okeānu.  

Tomēr Malinas zemesrags nav pasaules gals. Jūsu ceļojums atpakaļ uz mūsu ostu Dublinā vai Roslērā var vest cauri burvīgam apvidum Īrijas centrālajā daļā. Vai arī vienkārši apgriezieties un izbaudiet Mežonīgo Atlantijas okeāna ceļojumu no cita leņķa. Galu galā šis ir maršruts, kur apkārtceļi ir pat ļoti ieteicami. 

Īrijas ainavas aina ar saules gaismu, kas spīd caur mākoņiem virs klinšainajām klintīm un okeāna, Malin Head Īrijā
Malinas zemesrags Īrijā

Ātri fakti

Quick Fact 1

Image
Title
Attālums no Roslēras ostas līdz Kinseilai
Description

Tā ir 220 km attālumā no mūsu ostas Roslērā līdz Mežonīgā Atlantijas okeāna ceļojuma dienvidu sākuma punktam.

Quick fact 2

Image
Title
Attālums no Dublinas ostas līdz Kinseilai
Description

Ierodaties Dublinā? Jūsu sākuma punkts Kinseilā ir gleznaina 300 km brauciena attālumā. 

Quick fact 3

Image
Title
Mežonīgā Atlantijas okeāna ceļojuma kopējais garums
Description

Kopējais visa Mežonīgā Atlantijas okeāna ceļojuma garums ir 2600 km, taču mudinām izvēlēties apkārtceļus, lai izbaudītu skaistumu ārpus galvenā maršruta.

Quick fact 4

Image
Title
Populārākie tūrisma objekti
Description

Mohēras klintis ir populārākā Īrijas Mežonīgā Atlantijas okeāna ceļojuma apskates vieta.

Quick fact 5

Image
Title
Lielākā Mežonīgā Atlantijas okeāna ceļojuma pilsēta
Description

Visā ceļojumā ir iekļautas ļoti daudz pilsētas un ciemi, kur jutīsieties gaidīti, bet skaistā ostas pilsēta Golveja ar 80 000 iedzīvotājiem ir vislielākā no tām.

Šajā ceļvedī izvēlētie galamērķi

Klientu apkalpošana

Vai Jums ir jautājumi vai arī nepieciešama palīdzība saistībā ar rezervāciju? Sazinieties ar mūsu klientu atbalsta komandu vai atrodiet atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem mūsu BUJ sadaļā.