Veksforda

Burvīgā Veksforda!

 

Tehniski Veksforda nav pat īsti pilsēta, bet tā ir Veksfordas grāfistes galvaspilsēta – to bieži dēvē par Īrijas saulainajiem dienvidaustrumiem, jo šeit ir vairāk saulaina laika nekā jebkur citur valstī. Tas ir tikai viens no iemesliem, kāpēc 2020. gadā tā īriem bija populārākā vieta, kur pavadīt atvaļinājumu. Un, ja tā ir saņēmusi vietējo iedzīvotāju atzinību, tā ir pietiekami laba arī mums. Sekojiet līdzi cilvēku pūļiem un dodieties uz Veksfordu – tur būs pietiekami daudz vietas visiem!

 

Veksfordā ir ne tikai vislabākie laika apstākļi, bet arī vislabākās vietas, kur tos baudīt! Veksfordas 250km garajā krasta līnijā ir ne mazāk kā septiņas zilā karoga pludmales, tostarp Balineskera, kur Stīvens Spīlbergs uzņēma filmu Glābjot ierindnieku Raienu. Šeit ir arī 13 zaļā krasta pludmales un divas jahtu piestātnes pie Kilmoras mola un Ņūrosā. Kuralo pludmale ir garākā pludmale visā valstī, Saltiju salās vasarā mājo tuklīšu kolonija (viņiem arī patīk saule), bet Huka pussalu ir iecienījuši ūdens sporta veidu entuziasti. Šeit Jūs atradīsiet arī diezgan iespaidīgu bāku: Lonely Planet to apraksta kā “...visu bāku vectēvu”, un tā iecelta par “Nr. 1” bāku uz zemes.

 

Iekšzemē arī ir tikpat daudz, ko redzēt. Neatkarīgi no tā, vai esat kaislīgs dārznieks vai vienkārši novērtējat labi koptu zālienu, Veksfordas dārzu maršruts ir absolūta bauda, un tam ir vairāk nekā 20 apbrīnojamas vietas, tostarp Džonstaunas pils un dārzi, kā arī Džona F. Kenedija dendrārijs.

 

Ja Jūs interesē Īrijas vēsture, Jūs uzzināsiet par 9000 tās gadiem Ferikarigas nacionālā mantojuma parkā. Vairāk nekā 35 akru platībā iepazīsiet aizvēsturiskas apmetņu vietas, gredzenveida fortus, Fulacht Fiadh pavardus, ezersalas un vikingu mājas, uzzinot, kāda Īrija bija tās senčiem. Arī Dunbrody Famine Ship apmeklējums un Nacionālās 1798. gada sacelšanās centrs piesaista amatieru vēsturniekus, kuri vēlas uzzināt vairāk par Īrijas daudzveidīgo vēsturi.

 

Labi laikapstākļi nodrošina to, ka Veksforda ir pazīstama ar savām sulīgajām zemenēm. Jūs varat noplūkt kādu ceļmalā, apmeklēt kādu no vietējām ģimenes saimniecībām vai, ja ierodaties pareizajā laikā, izbaudīt ikgadējo Zemeņu festivālu.

 

Kad beidzot nonāksiet Veksfordas pilsētā (arī šeit ir daudz ko redzēt), varēsiet izpētīt vecās pilsētas sienas un viduslaiku ielas, kā arī izbaudīt īru viesmīlību. Jums vajadzēs atspirdzināties un ieturēties, un vietējie restorāni un bāri sacenšas savā starpā ar vietējiem produktiem, kas ir izcili. Šī grāfiste ir slavena arī ar savu saldējumu un vietējo alu.

 

Vispārsteidzošākais Veksfordā ir tas, ka šeit atrodas Nacionālā opera un Veksfordas festivāla opera ir pasaulē zināms pasākums, kas piesaista gan vietējos, gan ārzemju apmeklētājus. Šeit Jūs varat noskatīties arī komēdiju, kabarē, cirku, deju izrādes, filmas, teātri, mūzikas koncertus un leļļu teātri, tāpēc saposieties izrādei un dodieties uz Veksfordu! Tas ir ceļojuma galamērķis visu gadu.

Burvīgā Veksforda!

 

Tehniski Veksforda nav pat īsti pilsēta, bet tā ir Veksfordas grāfistes galvaspilsēta – to bieži dēvē par Īrijas saulainajiem dienvidaustrumiem, jo šeit ir vairāk saulaina laika nekā jebkur citur valstī. Tas ir tikai viens no iemesliem, kāpēc 2020. gadā...

Lasīt vairāk Lasīt mazāk

Izvēlieties savu maršrutu...

Izbaudiet ceļojumu uz Īriju

No 169.00€ par par vienvirziena biļeti, automašīnu un vadītāju

Izmitināšanas vietas attēls

Talbot Hotel Wexford

Izmitināšanas vietas attēls

Crown Quarter

Izvēlieties savu maršrutu...

Izbaudiet ceļojumu uz Īriju

No 169.00€ par par vienvirziena biļeti, automašīnu un vadītāju

Uzziniet vairāk par galamērķiem

Klientu apkalpošana

Vai Jums ir jautājumi vai arī nepieciešama palīdzība saistībā ar rezervāciju? Sazinieties ar mūsu klientu atbalsta komandu vai atrodiet atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem mūsu BUJ sadaļā.