Izrāde Gēteborgas kultūras festivāla laikā 2018 Götaplatsen.

Labākie pasākumi un festivāli Gēteborgā

Gēteborgai patīk organizēt lielus pasākumus. Šajā rosīgajā mākslas un kultūras centrā vienmēr kaut kas notiek – no lieliem mūzikas festivāliem līdz svētku tirdziņiem, sacīkstēm un vēl daudz kas cits.

 

Tā kā 2023. gadā notiek pilsētas 400. gadadienas svinības, tagad ir lielisks laiks iepazīt Gēteborgu, kad tās dzīve ir visstraujākā. Tomēr pilsētas lielās svinības nav saistītas tikai ar svarīgiem datumiem: Gēteborgā festivāli un pulcēšanās ir ikgadējas tradīcijas. Šeit būs minēti daži no labākajiem un lielākajiem pasākumiem, kurus Zviedrijas otrajā lielākajā pilsētā apmeklēt visu gadu. 

Göteborgsgirot

Katru gadu maijā Skandināvijas lielākais velobraukšanas festivāls Göteborgsgirot pulcē visu līmeņu riteņbraucējus, lai piedalītos un sacenstos dažādos braucienos un sacīkstēs. Gran Fondo Gothenburg ir vispopulārākās sacensības: 150 kilometru brauciens, kas vijas caur pilsētu un tās apkārtni. Savukārt ar 60 km un 50 km sacensībām un rosīgo festivāla ciematu Heden parkā Göteborgsgirot piesaista gan vienkāršus velobraucējus, gan profesionālus sportistus. 2023. gada pasākums notiks 27.–28. maijā.

Profesionālas riteņbraukšanas sacensības
Göteborgs Kulturkalas

Katras vasaras nogalē Göteborgs Kulturkalas (Gēteborgas kultūras festivāls) pārveido pilsētas skvērus un ielas par vienu lielu ballīti, kurā tiek atzīmēta kultūra. Bezmaksas pasākuma laikā tiek izcelti visi priekšnesumi – dzīvā mūzika, dejas, filmas, ielu māksla, amatniecība, komēdija, dzeja un daudz kas cits. Paredzams, ka festivāls (no 2023. gada 1. līdz 3. septembrim) piesaistīs gandrīz 700 000 apmeklētāju. 

Jautras hipsterīgas meitenes portrets cepurē, barojot draugu ar dakšiņu, sēžot uz saliekamā krēsla. Izplūdis bārdains vīrietis un meitene glāzēs, kas ēd un smaida
Göteborgs Jubileumsfirande

No 2023. gada 2.–3. jūnija Gēteborga sāks savas 400. gadadienas svinības ar Gēteborgas Jubileumsfirande – bezmaksas mūzikas un kultūras festivālu visa vecuma personām, kas notiks pilsētas strauji augošajā Frihamnen zonā. Starp māksliniekiem būs dažādi izpildītāji visām gaumēm, tostarp Gēteborgas Simfoniskais orķestris, vietējais Indi-roka trubadūrs Jens Lekmans (Jens Lekman), popzvaigzne Sāra Klenga (Sarah Klang), elektroniskās mūzikas duets Hooja un citi. Turklāt paredzams, ka pasākumu apmeklēs Zviedrijas karaliskā ģimene. Būs arī lieliski ēdieni, dejošana un vēl daudz kas cits. Tās ir dzimšanas dienas svinības, kuras Jūs noteikti nevēlaties palaist garām.

 

Tomēr jubilejas svinības nav tikai viena nedēļas nogale. Ieskatieties Gēteborgas jubilejas pasākumu kalendārā, lai uzzinātu pilnu sarakstu ar pasākumiem, izstādēm un daudz ko citu, kas notiks laika posmā no 2. jūnija līdz 3. septembrim. 

Mūsdienu mūzikas grupa dziedātājam un ģitāristam, kas uzstājas jumta ballītē vai koncertā
Göteborgsvarvet maratons

Vienas no Skandināvijas iecienītākajām skrējēju sacīkstēm – Göteborgsvarvet maratons piedāvā dalībniekiem doties ekskursijā pa pilsētas ielām, jo tūkstoši skrējēju steidzas garām pilsētas skaistākajām vietām un kanāliem abos upes krastos. Tā kā 2023. gada versija ir paredzēta Gēteborgas jubilejas svinībām 3. septembrī, šī gada pasākums solās būt ļoti īpašs gan dalībniekiem, gan skatītājiem. 

grupu skrējēji sportisti skrien pilsētas maratonu
West Pride

West Pride, kas notiek katru gadu jūnijā, ir Gēteborgas LGBTQ kopienas prieka pilni svētki. Festivālā (2023. gada 5.–11. jūnijs) veselu nedēļu notiks mākslas un kultūras svētki, kas aizsāksies ar krāsainu parādi un ietvers koncertus, izstādes un vēl daudz ko citu. Apmeklējiet West Pride, lai uzzinātu pilnu šī gada pasākumu grafiku.  

Cilvēki solidaritātes gājienā vicina LGBTQ geju praida karogus
Way Out West

Gēteborgas lielākais vasaras pasākums – mūzikas festivāls Way Out West piesaista tūkstošiem personu leknajā Slottsskogen parkā, lai nedēļas nogalē klausītos pasaules līmeņa mūziku visos žanros. 2023. gada festivālā, kas notiks no 10. līdz 13. augustam, ir iekļauts plašs mākslinieku loks, tostarp britu popa pionieri Blur, zviedru superzvaigznes Hokans Helstrēms (Håkan Hellström) un Tove Lo, 80. gadu leģendas Devo un citi. Un Slottsskogen šovi ir tikai sākums: katru vakaru festivāls turpinās kā Stay Out West pasākumu vietās visā pilsētā un ilgst līdz rīta ausmai.

 

Kā papildu ieguvums, šogad Way Out West, kas notiks uz Göteborgs Jubileumsfirande skatuves, būs bezmaksas pasākums personām visos vecumos, svinot Gēteborgas 400. gadadienu 4. jūnijā. Turpiniet ieskatīties jubilejas mājaslapā, lai uzzinātu visu mākslinieku sastāvu.

Pāris, kas skatās koncertu brīvdabas mūzikas festivālā, atpakaļskatu, skatuvi un skatītājus fonā
Ziemassvētku tirdziņi

Katru gadu pasākumu vietas un apkaimes Gēteborgā un visā Zviedrijā svētku laikā pārvēršas par ziemas brīnumzemēm. Ziemassvētku tirdziņi Gēteborgā ir iespaidīgi. Pilsētā atradīsiet karstu šokolādi, unikālas dāvanas, sirdi sildošu mūziku un Ziemassvētku prieku populārajā Haga rajonā, kamēr Liseberg izklaides parks pārvēršas par Ziemeļpolu un vienu no Skandināvijas lielākajiem svētku tirdziņiem. Neatkarīgi no tā, vai vēlaties palikt pilsētā, vai doties un iepazīt citas vietas, Jūs radīsiet svētku noskaņu visas šīs sezonas laikā. 

Skaista pieauguša meitene ar tasi karsta dzēriena Ziemassvētku gadatirgū
Gēteborgas filmu festivāls

Katru gadu janvārī Gēteborga ieņem vietu kino prožektoru gaismās, kad šeit 10 dienas notiek Gēteborgas filmu festivāls. Ikgadējā festivālā ir vērojamas pasaules pirmizrādes, interaktīvi pasākumi, ballītes, brīvdabas izrādes un daudz kas cits, kamēr kinoteātri visā pilsētā pārvēršas par sarkanā paklāja pasākumiem kino mīļotājiem.

sarkanais paklājs un barjera pie ieejas pirms atklāšanas ceremonijas

Klientu apkalpošana

Vai Jums ir jautājumi vai arī nepieciešama palīdzība saistībā ar rezervāciju? Sazinieties ar mūsu klientu atbalsta komandu vai atrodiet atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem mūsu BUJ sadaļā.