Stavangera

Kur senais satiek jauno.

 

No koši krāsainām krastmalas ielām līdz rāmiem piekrastes pārgājieniem, Stavangera ir neaizmirstama. Stavangera, kas atrodas apburošā pussalā, ko ieskauj Ziemeļjūra, var nebūt tik labi pazīstama kā Oslo, taču šo Norvēģijas ceturto lielāko pilsētu ir vērts iekļaut Jūsu ceļojuma maršrutā.

 

Dodieties pastaigā pa Stavangeru, lai tuvāk iepazītu pilsētas skaistumu un vēsturi. Apbrīnojiet gotisko Stavangeras katedrāli (vecāko Norvēģijā) un pastaigājieties pa Gamle Stavanger – pilsētas senāko daļu, kurā atrodas 173 koka ēkas no 18. gadsimta.

 

Noteikti ieplānojiet laiku, lai iepazītu rosīgo Øvre Holmegate. Šī gājēju zona, kas vietējiem pazīstama kā „Fargegata (Krāsu iela)”, ir ļoti aktīva, pateicoties tās savdabīgajiem veikaliem un spilgti krāsotajām ēkām. Uz ielas ir daudz kafejnīcu un restorānu, kas piedāvā gardus našķus un dažas no svaigākajām jūras veltēm, kādas Jums jebkad nācies nogaršot.

 

Uzziniet par reģiona industriālo vēsturi Norvēģijas konservu muzejā vai Norvēģijas naftas muzejā. Ceļojiet pagātnē Arheoloģijas muzejā, kurā ir relikvijas pat no aizvēstures laikiem. Savukārt, lai iepazītos ar senatni, apmeklējiet pieminekli Zobeni klintī, kur karalis Haralds Harfagre cīnījās, lai apvienotu Norvēģiju vienā valstī mūsu ēras 872. gadā.

 

Norvēģija ir slavena ar savu dabas skaistumu, un Stavangera un tās apkārtne patiesi ir apburoša. Lysefjorden ir 40 km  garš fjords ar aizraujošiem piedzīvojumiem majestātiskos kalnos un satriecošiem skatiem. Dodieties pastaigā pāri tiltam vai apsēdieties un atpūtieties mierīgā braucienā ar kuģīti, kur varēsit baudīt skatus ar ūdenskritumiem un (cerams) redzēsiet daudz jūras iemītnieku.

 

Starp daudzajiem apkārtnes dabas brīnumiem ir varenā Preikestolen (Kanceles klints). Sēžot 604 m virs Lysefjord, filmu cienītāji noteikti atpazīs šo skatu kā nervus kutinošas ainas vietu no filmas „Neiespējamā misija: Sekas”. Virsotnes sasniegšana ir tikai mēreni grūts pārgājiens. Tikmēr adrenalīna cienītājiem netālu esošais Kjerag boulder ir iespīlēts starp diviem kalniem un ļauj Jums atrasties 1000 m augstumā virs Lysefjord. 
 

Vai meklējat kaut ko relaksējošāku? Sola pludmale ir viena no populārākajām krasta līnijām reģionā, un tās zeltainās smiltis un vēsais ūdens ir lieliski piemērots tiem, kuri bauda vēja un ūdens sporta veidus, kā arī iespaidīgus saulrietus. Citas pludmales, kurām jāpievērš uzmanība, ir Jærstrendene – šīs jūdžu garās Norvēģijas paradīzes joslas ir smilšu un oļu pludmales un morēnas akmeņainas piekrastes apvienojums. 
 

Salieciet lietas automašīnā un dodieties uz Stavangeru jaunu piedzīvojumu pilnā ceļojumā. Tā ir vieta, kas noteikti būs Jūsu sapnis turpmākajiem gadiem.  

Kur senais satiek jauno.

 

No koši krāsainām krastmalas ielām līdz rāmiem piekrastes pārgājieniem, Stavangera ir neaizmirstama. Stavangera, kas atrodas apburošā pussalā, ko ieskauj Ziemeļjūra, var nebūt tik labi pazīstama kā Oslo, taču šo Norvēģijas ceturto lielāko pilsētu ir vērts...

Lasīt vairāk Lasīt mazāk

Ceļojiet caur Gēteborgu un Trelleborgu

Apmeklējiet Stavangeru

No 80.11€ vienā virzienā, auto un vadītājs

Izmitināšanas vietas attēls

Thon Hotel Maritim

Izmitināšanas vietas attēls

Scandic Stavanger Park

Izmitināšanas vietas attēls

Thon Partner Stavanger Forum Hotel

Izmitināšanas vietas attēls

Clarion Hotel Stavanger

Izmitināšanas vietas attēls

Clarion Collection Hotel Skagen Brygge

Izmitināšanas vietas attēls

Thon Hotel Stavanger

Izmitināšanas vietas attēls

Frogner House - Lagårdsveien 115

Ceļojiet caur Gēteborgu un Trelleborgu

Apmeklējiet Stavangeru

No 80.11€ vienā virzienā, auto un vadītājs

Uzziniet vairāk par galamērķiem

Klientu apkalpošana

Vai Jums ir jautājumi vai arī nepieciešama palīdzība saistībā ar rezervāciju? Sazinieties ar mūsu klientu atbalsta komandu vai atrodiet atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem mūsu BUJ sadaļā.