Sally Gap Wicklow Way Irelands Ancient East

Desmit populārākās vietas Īrijas senajos austrumos

Tūkstošiem gadu sena vēsture uz iespaidīgā Īrijas seno austrumu fona. Katrs posms ir atstājis savas pēdas, sākot no ķeltiem līdz kristiešiem un no vikingiem līdz Viktorijas laikmetam. Šis Īrijas ceļojums no Dublinas uz Korku vedīs cauri dažām valsts nozīmīgākajām vietām un iespaidīgajām ainavām, izrādot šīs viesmīlīgās valsts vēstures slāņus.

Dublina

Daudzi Īrijas ceļojumi sākas un beidzas šajā lieliskajā pilsētā, jo tajā ir tik daudz ko darīt. No Ķeltu grāmatas Dublinas Trīsvienības koledžā līdz Guinness alus noliktavai – tūristi var iepazīties ar Īrijas bagāto kultūru. EPISKI – Īru emigrācijas muzejs ir labs sākumpunkts, ja dodaties pa pēdām savu senču ceļojumiem, savukārt Īrijas Nacionālais muzejs izgaismos Īrijas arheoloģiju un vēsturi. Ir viegli satikt vietējos iedzīvotājus, tikai jādodas ēdināšanas, krogu vai literārās ekskursijās, taču neuzkavējieties pārāk ilgi – brauciena būtība ir paveiktais attālums, lai atklātu vēl ko jaunu. 
 

Iconic landmarks - The Campanile of Trinity College at Dublin, Ireland
Ņūgrendžas un Trimas pils, Mītas grāfiste

Ņūgrendža atrodas stundas brauciena attālumā uz ziemeļiem no Dublinas, ir viena no pasaules iespaidīgākajām neolīta vietām. 5200 gadus vecas ejas kapenes Boinas ielejā uzcēla akmens laikmeta zemnieki, kuri nodrošināja, ka eja un iekšējie kambari ir ideāli savienoti ar uzlecošo sauli ziemas saulgriežos. Pēc tam dodieties vairākus tūkstošus gadus uz priekšu un atrodiet lielāko anglonormāņu nocietinājumu Īrijā, kas atrodas Trimas pilī. Tas ir tik iespaidīgs, ka Mels Gibsons to izvēlējās filmas “Drošsirdis” filmēšanai.

Newgrange passage tomb in the Boyne valley
Īrijas dārzs, Viklovas grāfiste

Viklova ir pazīstama ne tikai kā Īrijas dārzs, jo šeit tiek audzēts ļoti daudz vietējo produktu, bet arī ar savu mežonīgo pusi. Glendalovas nacionālais parks ir lieliska vieta, kur izbaudīt to visu, jo pastaigu takas vijas gar 6. gadsimta klosteru torņiem, mirdzošiem ezeriem un ūdenskritumiem. Lai iegūtu vairāk burvības, Powerscourt Estate ir viens no trim labākajiem dārziem pasaulē, pēc National Geographic domām. Lai iegūtu pavisam citu skatu, Beyond the Trees Avondale ir pastaiga koku galotnēs, kas riņķo augstu virs lapotnes, lai no putna lidojuma skatītu apkaimi. Atpakaļ varat nošļūkt lejā. 
 

Glendalough monastic ruins at Wicklow Mountains National Park, Ireland
Kuraklo pludmale un Īrijas Nacionālais mantojuma parks, Veksfordas grāfiste

Veksfordas grāfistē ir sešas zilā karoga pludmales, kas padara to par paradīzi atpūtniekiem. Bet, iespējams, slavenākā ir Kuraklo pludmale, kur Stīvens Spīlbergs filmēja Normandijas desantēšanās ainas filmā “Glābjot ierindnieku Raienu”. Pēc smilšu notīrīšanas no kājām, izbaudiet Veksfordas piekrastes šarmu un tuvumā esošās apburošās pilsētas, piemēram, Eniskortiju. No vēsturiskā viedokļa nekur citur tā nav tik koncentrēta, kā Īrijas Nacionālā mantojuma parkā. Tas aptver 9000 gadu Īrijas vēsturi 16 atjaunotās vēsturiskās vietās, tostarp gredzenveida fortos, ezerpilīs, vikingu mājās un daudz kur citur. 

Curracloe beach
Huka bāka un Vara krasts

Dodoties tālāk uz dienvidiem uz Vara krastu, Hukas bāka ir pasaulē vecākā strādājošā bāka – šeit kopš 6. gadsimta ir bijusi bāka, lai vadītu jūrniekus. Mūsdienās apmeklētāji pēc uzkāpšanas tornī var baudīt kafejnīcā piedāvātos vietējos gardumus. Pēc svaiga ēdiena un okeāna skatu baudīšanas, dodieties uz rietumiem uz populāro piejūras pilsētu Tramoru, kur 5 km garā josla piesaista sērfotājus un vindsērfotājus. Ja Jūs interesē ģeoloģija un savvaļas dzīvnieki, ir vērts piestāt arī UNESCO sarakstā iekļautajā Vara krasta globālajā ģeoparkā.

Ireland hook lighthouse
Vikingu trīsstūris, Voterforda

Voterforda, kas atrodas stundas brauciena attālumā no Hook Head, tiek uzskatīta par Īrijas pirmo pilsētu, kurā apmetās vikingi, kuri 10. gadsimtā pamanīja šīs vietas upes krastā pievilcību. Vairāk nekā tūkstoš gadus vēlāk Jūs joprojām varat izbaudīt vikingu atstātās pēdas, staigājot pa to bruģētajām ielām un uzkāpt Redžinalda tornī, kas sākotnēji bija vikingu forts. Muzeju grupā, kas pazīstama kā Voterfordas dārgumi, atklājiet visu, sākot no viduslaiku vēstures līdz pat Īrijas atmodai. Un tas vienkārši nebūtu pieklājīgi, ja izlaidīsiet Voterfordas kristāla izcelsmes vietas apmeklējumu.

Reginald tower. City of Waterford, County Waterford, Ireland
Kašelas klints pils, Tipperāras grāfiste

Laiks doties iekšzemē uz nozīmīgāko pakalnu Īrijā. No senajiem karaļiem līdz svētajiem aizstāvjiem — Kašelas klints pils Tipperāras grāfistē ir redzējusi tos visus. Sākotnēji Mansteras karaļu mītne ir lielisks viduslaiku celtņu kopums, kas apvieno daudzas Īrijas vēstures nodaļas. Tipperāras grāfistē ir arī daudzas citas pilis, kuras ir vērts apmeklēt, tostarp Keihīras pils – viens no Īrijas vislabāk saglabātajiem viduslaiku cietokšņiem.

© Matthias Oesterle - 2009
Koba un Midltona, Korkas grāfiste

Piekrastes pilsēta Koba ir iespaidīga ar krāsainajām mājām un savu nozīmīgo lomu vēsturē. Tā bija pēdējā Titānika piestātnes osta. Savukārt, muzejā Titanic Experience Cobh dzirdēsiet stāstus par 120 pasažieriem, kuri šeit uzkāpa uz šī nolemtā kuģa. Tieši piekrastē Spike sala ir bijusi mājvieta gan svētajiem, gan grēciniekiem. Kādreiz tas bija klosteris, pirms tas kļuva par cietumu. Kāpiet kuģītī, lai dotos uz Īrijas Alkatrasu. Un, ja esat izsalkuši, ideāla vieta piektdienā ir Kobas zemnieku tirgus. Drams īru viskija var būt tieši laikā – dodieties uz tuvējo Midltonas pilsētu, lai apmeklētu pasaulslaveno Jameson rūpnīcu.

Impression of the St. Colman's Cathedral in Cobh near Cork, Ireland
Korkas pilsēta

Īrijas otrā lielākā pilsēta ir vieta, kur beidzas Īrijas senie austrumi un sākas Mežonīgais Atlantijas ceļš. Jūras ostas un kultūru daudzveidības pilsēta. Atklājiet pārtikas tirgus, mākslas galerijas un muzejus, kā arī jauko korkiešu šarmu. Divus kilometrus augšup pa upi ir Blekrokas pils, kas tika uzcelta 16. gadsimtā, lai aizsargātu ostu no pirātu un naidnieku uzbrukumiem. Tagad tā ir godalgota interaktīva astronomijas izstāde – nav slikta vieta, kur ceļot atpakaļ laikā un telpā.

St Patrick's Quay on the north channel of river Lee. Cork, Ireland
Blarnijas pils, Korkas grāfiste

Lai gūtu lielisku Īrijas seno austrumu pieredzi, apmeklējiet Blarnijas pili, kas atrodas tikai divdesmit minūšu attālumā no Korkas. Noskūpstiet slaveno daiļrunības akmeni, un, iespējams, tas pārvērtīs Jūsu ceļojumu stāstus par mūsdienu eposu, dodoties mājup ja vien Jūs, protams, nespēsiet pretoties Savvaļas Atlantijas ceļa dārdiem!

Old celtic castle tower, Blarney castle in Ireland, old ancient celtic fortress

Ātri fakti

Distance from Dublin to Cork

Image
Title
Attālums no Dublinas līdz Korkai
Description

Attālums no Dublinas ostas līdz Korkas pilsētai ir 314 km.

Distance from Rosslare to Cork

Image
Title
Attālums no Roslēras līdz Korkai
Description

Attālums no Roslēras līdz Korkai ir 192 km.

Distance via Ireland’s Ancient East route

Image
Title
Attālums pa Īrijas Seno Austrumu maršrutu
Description

Attālums no Dublinas līdz Korkai ir 565 km, apskatot visas šajā ceļvedī minētās pieturvietas.

Must eat

Image
Title
Jāēd
Description

Blā – īpaši mīksta maize, kas atrodama tikai Voterfordā. Nogaršojiet to, uzklājot sviestu, un pasniegtu kopā ar ceptu speķi, lai nobaudītu izcili gardas brokastis.

Must drink

Image
Title
Jādzer
Description

Korkā izvēlas paši savu pinti – vietēji brūvētu Murphy’s Irish stipro alu. Tam ir izteiktāka šokolādes garša nekā Guinness alum.

Šajā ceļvedī izvēlētie galamērķi

Klientu apkalpošana

Vai Jums ir jautājumi vai arī nepieciešama palīdzība saistībā ar rezervāciju? Sazinieties ar mūsu klientu atbalsta komandu vai atrodiet atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem mūsu BUJ sadaļā.