Ruins of the ancient Dunseverick Castle atop the green cliffs of the Causeway Coast, Northern Ireland

Populārākās apskates vietas Milžu ceļa piekrastes maršrutā

Iespaidīgā piekrastes braucienā, kuras augšgalā atrodas divas dzīvīgas pilsētas, Ziemeļīrijas Milžu ceļa piekrastes maršrutu nekas nevar pārspēt. Protams, tas var nebūt ātrākais maršruts starp Belfāstu un Deriju/Londonderiju, taču tas ir visievērojamākais. Ar viduslaiku pilīm, brīnišķīgu skatu uz okeānu, savdabīgiem ciematiem un daudziem vietējiem gardumiem –tas ir īss, bet patīkams ceļojums, kas ved uz Ziemeļīrijas slavenākajiem apskates objektiem. Un pats labākais? Brauciens ar Stena Line Jūs aizvedīs tieši uz sākumpunktu.

Belfāsta

Sāciet savu ceļojumu ar ēdienu un kultūras svētkiem Belfāstas pilsētā. Katedrāles kvartāla bruģētās ielas ir pilnas ar krogiem, restorāniem, mūzikas vietām un mākslas galerijām – tas viss atrodas nelielas pastaigas attālumā. Vai arī iepazīstieties ar Ziemeļīrijas vēsturi Olsteras muzejā, kurā ir lieliskas izstādes par Problēmām. Ja dodat priekšroku dzīvai vēsturei, Black Taxi Tour aizvedīs Jūs uz sadursmju vietām, miera sienām un sienu gleznojumiem, kas bieži tika publicēti virsrakstos. Pilsētas austrumos muzejs Titanic Belfast iemūžina kuģu būvētavas un tās slavenākā kuģa liktenīgo ceļojumu. Ja esat šeit nedēļas nogalē, pārlūkojiet amatnieku izstrādājumus un baudiet vietējos produktus rosīgajā Sv. Džordža tirgū, kas atrodas grandiozā Viktorijas laika tirdzniecības zālē.

Belfast Cathedral Quarter, Cobbled Streets
Attēlu sniedza Tourism Northern Ireland
Carrikfergusas pils un Gobinsa

Dodieties uz ziemeļiem no Belfāstas uz Carikfergusu. Piejūras šoseja vedīs Jūs garām pilsētas iespaidīgajai 12. gadsimta normāņu pilij. Piestājiet, lai apskatītu tās labi saglabājušās viduslaiku mūrus, pirms dodaties uz Gobinsu – apskatiet Viktorijas laikmeta inženierijas varoņdarbu, kas burtiski savieno robežtelpu starp zemi un jūru. Trošu celiņi un tuneļi, kas izgrebti bazalta klintīs, iespaidīgi vijas gar klints sienu. Ja Jums paveicas, Jūs pat varat redzēt roņus, delfīnus, kaijas vai jūras putnus tuklīšus. 

Gobbins Cliff Walk
Glenarma un Antrimas Glensa

Antrimas piekrastes ceļš līkumo gar Ziemeļīrijas austrumu malu, savienojot savdabīgus piekrastes ciematus. Noteikti apstājieties Glenarmā, lai izpētītu Glenarmas pili, kas ir Makdonelu ģimenes senču mītne kopš 17. gadsimta. Plašo īpašumu ieskauj pastaigu taciņas mežā, skaists dārzs un ļoti patīkama tējnīca. Tikai 20 minūšu brauciena attālumā iekšzemē Jūs stāvēsiet iespaidīga ūdenskrituma pakājē Glenarifas mežaparkā, ko bieži dēvē par “Glensas dārgakmeni”.

Glenarm Castle Co.Antrim Northern Ireland
Cušanduna un Troņu spēles

Tāpat kā daudzas vietas Milžu ceļa piekrastes maršrutā, arī nelielais Kušendunas ciemats ir kļuvis par tūristu pieturvietu, pateicoties tā galvenajai lomai HBO seriālā “Troņu spēles”. Apmeklējiet alas, kurās piedzima Stormlandas “ēnu mazulis”, vai dodieties iekšzemē uz Tumšo dzīvžogu, kas Vesterosā kļuva par Karaļa ceļu. Pat ja neesat seriāla cienītājs, šīm vietām ir atmosfēra, kas Jūs aizraus to mistiskajā šarmā.

Cushendun Village and Beach Co Antrim Northern Ireland
Beilikāsla un Retlinas sala

Beilikāsla ir lieliska apmešanās vieta, no kuras izpētīt Milžu ceļa piekrasti. Ar savu pludmali, golfa laukumu, kafejnīcām, krogiem un tikko nozvejotām zivīm, ko var baudīt ar svaigi gatavotiem čipsiem, tur ir viss nepieciešamais nesteidzīgai atpūtai. Šeit varat arī nokļūt ar prāmi uz Retlinas salu, vienīgo apdzīvoto salu Ziemeļīrijā. Tā kā ir tikai dažas automašīnas, nedaudz iedzīvotāju un daudz vairāk savvaļas, lielākā daļa apmeklētāju dodas uz salas rietumu daļu uz Retlinas jūras putnu centru. Tā ir Ziemeļīrijas lielākās jūras putnu kolonijas mājvieta, kurā no maija līdz jūlijam tiek uzņemti arī migrējošie Atlantijas tuklīši. 

a pair of puffins sitting on a cliff together, great saltee island, ireland, europe
Beilintoja un Carrick-a-rede virvju tilts

Bellintojas osta ir ļoti ainaviska – ar stāviem pakāpieniem, kas ved lejup uz jūru, kur sastapsieties ar jūras sanesumiem un robainiem akmeņiem, kas piešķir šarmu piekrastei. Ir viegli iedomāties, ka pirāti un kontrabandisti ir izmantojuši slēptos līčus iepriekšējos gadsimtos, un saprotams, kāpēc nesen HBO seriālā “Troņu spēles” tā kļuva par Dzelzs salām.  
Ikviens, kurš vēlas doties piedzīvojumos, var doties uz netālu esošo Carrick-a-rede virvju tiltu. Koka celiņš, kas iekārts augstu virs Atlantijas okeāna, ir īsa pāreja uz akmeņainu atsegumu, kas nodrošina neaizmirstamu pieredzi un lieliskus fotoattēlus.

in Northern Ireland rope bridge, Carrick-a-Rede
Bušmila un Milžu ceļš

Ja neesat aplūkojuši slavenās Milžu ceļa bazalta kolonnas, Jūs vispār neesat bijuši Ziemeļīrijā! UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā ir iekļauts Atlantijas okeāna malā iespaidīgās klintis, nogrimuši Armādas kuģi un milžu stāsti par to, kā radās 40 000 sešstūra kolonnas. Netālu esošā vēsturiskā Bušmilas pilsētiņa ir lieliska vieta, kur palikt un paēst. Un viskija cienītājiem ir obligāti jādodas ekskursijā uz pasaulē vecāko licencēto viskija spirta rūpnīcu Bushmills.

Unesco heritage landscape of the Giant's Causeway in County Antrim. Tourism in Northern Ireland in the United Kingdom.
Portruša un Danlusas pils

Vairāk nekā 800 gadu Danlusa ir bijusi pils, lai gan tagad iegrimst jūrā, tās leģenda dzīvo, jo tiek baumots, ka tā ir K.S. Lūisa iedvesmas avots Kēra Paravelai Nārnijā un ieņēmusi Greidžoja mājas lomu seriālā “Troņu spēles”. No Danlusas pils dodieties pa piekrastes ceļu uz Balto klinšu pludmali, lai peldētu vai sērfotu, un pēc dodieties uz Portrušu, kur tiek piedāvāti lieliski ēdieni un golfa laukumi – 2019. gadā Open notika Royal Portrush un atkal notiks 2025. gadā.

Ruined medieval Dunluce Castle on the cliff in Bushmills, Northern Ireland at sunset. Filming location of popular TV series
Portstjuarta un Masendenas templis

Vēl viena vieta Milžu ceļa piekrastes maršrutā ar garu, zeltainu pludmali. Portstjuarte piedāvā skatu uz Donegālas kalniem. Šajā ģimenēm draudzīgajā pludmalē iecienīta ir peldēšana un bodibords, tāpat kā atpūta un saldējuma baudīšana. Šajā pasaules daļā Jūs nekad neesat pārāk tālu no izcili pagatavotas kafijas. Ar skatu uz pludmali atrodas ikoniskais Masendenas templis – 18. gadsimta bibliotēka, kuras pamatā ir Vesta templis Itālijā. Daļa no Daunhilas muižas, tajā vairs neglabājas grāmatas, taču no tā joprojām paveras brīnišķīgs skats, un tā ir populāra vieta kāzām un pastaigām pa klinšu virsotnēm.

Portstewart Strand, Coleraine, Ireland - on a bright sunny day.
Derija/Londonderija

Šī ceļojuma galamērķis ir Derija/Londonderija. Pilsēta ar vētrainu vēsturi, kuru tagad ir iecienījuši apmeklētāji, pateicoties tās sirsnīgajai uzņemšanai, mūzikai un festivāliem, kā arī, populārajam televīzijas seriālam “Derijas meitenes”. Pastaigas ir lielisks veids, kā iepazīt pilsētu, sākot no pilsētas mūriem līdz Miera tiltam. Ir daudz krogu un bāru, kur iegriezties, lai nobaudītu tradicionālo mūziku, vai arī ieplānojiet savu ceļojumu oktobra beigās, un Jūs piedzīvosiet Eiropas lielākajās Helovīna svinībās. Derija/Londonderija ir lieliska vieta, ar kuru noslēgt Milžu ceļa piekrastes maršruta piedzīvojumu – vai arī lieliska vieta, kur sākt iepazīt Mežonīgo Atlantijas ceļu – vēl vienu episku Īrijas ceļojumu, kas tā vien Jūs gaida.

The Peace Bridge and Guild Hall in Londonderry / Derry in Northern Ireland

Ātri fakti

Distance from Port of Belfast to Derry

Image
Title
Attālums līdz Derijai/Londonderijai
Description

Attālums no Belfāstas ostas līdz Derijai ~ Londonderijai ir 111 km, izmantojot ātrāku iekšzemes maršrutu. Ja dodaties pa Milžu ceļa pierakstes maršrutu un šajā ceļvedī minētajām vietām, attālums ir 217 km.

Main towns along the route

Image
Title
Galvenās pilsētas maršrutā
Description

Carikfergusa, Larne, Beilikāsla, Kolerīna, Limavadija, Derija/Londonderija.

Food fact

Image
Title
Nobaudiet...
Description

Belfāstas maize. Nedēļas nogalē apmeklējiet Belfāstas Sv. Džordža tirgu, lai pagaršotu gardākos Olsteras ceptos ēdienus, kas tiek pasniegti mīkstā, miltainā maizītē.

Šajā ceļvedī izvēlētie galamērķi

Klientu apkalpošana

Vai Jums ir jautājumi vai arī nepieciešama palīdzība saistībā ar rezervāciju? Sazinieties ar mūsu klientu atbalsta komandu vai atrodiet atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem mūsu BUJ sadaļā.