View of Castle Combe, a village and civil parish within the Cotswolds Area of Natural Beauty in Wiltshire, England

Ceļvedis Anglijas apceļotājiem

Atklājiet Anglijas apslēptos brīnumus un pirmatnējo skaistumu ceļojumā uz šīs zemes dzīlēm. Pa ceļam Jūs sagaidīs sensenas pilis, rūpnieciskas elektrostacijas, ciematiņi kā no pastkartītes un žilbinoši dabasskati. Iesāciet apļveida maršrutu Heridžā vai Liverpūlē, atvieglojot automašīnas vai treilera nogādāšanu no Nīderlandes vai Īrijas ar Stena Line.

Kembridža un Fensa

Senatnīgā universitātes pilsēta Kembridža tikai 90 minūšu brauciena attālumā no Heridžas ir lieliska vieta, kur iesākt Jūsu ceļojumu. Klejojiet pa bruģētajām ieliņām, izbaudiet gotisko arhitektūru, izbrauciet pa Kemas upi (River Cam) un sajūtiet īpašo gaisotni pilsētā, kas izstaro intelektuālu spožumu. Savukārt pēc prāta palutināšanas ir patīkami atpūsties Kettle’s Yard mākslas galerijā vai Ficviljama muzejā, baudot pastāvīgo ekspozīciju, kā arī pilsētas bāros un ēstuvēs. Par prieku visiem dabas mīļotājiem, garā Fen Rivers Way pārgājienu taka, kas stiepjas no Kembridžas līdz Kingslinnai (Kings’ Lynn), izvedīs Jūs pa Fensas miermīlīgo savvaļas paradīzi.

Beautiful view of college in Cambridge with people punting on river cam
Laivošana Kemas upē Kembridžā
Četsvērtas nams un Dārbišīra

Ja dosieties uz ziemeļiem no Kembridžas, nonāksiet Dārbišīrā un krāšņajā Četsvērtas namā. Greznais nams, kas atgādina ainu no vēsturiskas filmas, dižojas ar greznu interjeru un izsmalcinātu mākslas kolekciju. 42 hektāru plašais dārzs un mežainie apgabali paver iespēju jaukai pastaigai, savukārt restorānā galdā tiek celti vietējo lauksaimnieku un ražotāju labumi. Nams atrodas pašā Pīkdistrikta sirdī, un apkārtējie pakalni ir īstā vieta, kur uzaut kājās pārgājiena apavus, tikmēr burvīgajā tirgus ciematā Beikvelā varēsiet nobaudīt slaveno aveņu un mandeļu tarti, jo tieši šeit ir tās dzimtene.

Četsvērtas nams Dārbišīrā
Jorka un Jorkšīras ielejas

Pusceļā starp Londonu un Edinburgu atrodas Jorka, kur mūslaiku kultūra eleganti saplūst ar viduslaiku vēsturi. Aplūkojiet leģendāro Jorkas katedrāli, pastaigājiet pa Shambles ielu un piebiedrojieties rēgainai ekskursijai, kas atklāj pilsētas spoku stāstus. Tepat, uz sliekšņa, ir Jorkšīras ielejas (Yorkshire Dales) un Nortjorkmūra (North York Moors), kur iepazīt apkaimes lauku ciematiņus un glenzainos pakalnus. Vēl Jūs varat ar tvaika vilcienu izpētīt Nortjorkmūras dzelzceļa līniju un baudīt šarmanto aizgājušo laiku ainavu.

The Shambles in York
Shambles iela Jorkā
Darema

Saulainajos ziemļaustrumos plešas Darema – skatienam noslēpts dārgamens Anglijas kultūras kronī –, ko Condé Nast ceļojumu žurnāla lasītāji nesen to atzinuši par “Labāko pilsētu AK”. Tā ir mājvieta greznajai Daremas katedrālei un pilij, kas iekļautas UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Ir patiesi vērts apciemot šo pilsētu ar bruģētajām ieliņām, Vīras upi, kas līkumo tai cauri, un žilibošās piekrastes gaismas, kas piešķir šai apkaimei neatkārtojamu šarmu.

Durham Cathedral
Daremas katedrāle
Nortamberlenda un Adriāna mūris

Varbūt jums labpatīk zvaigžņu sabiedrība? Kīldera observatorija Nortamberlendā ir lielākā zelta līmeņa observatorija visā Eiropā, un naksnīgās debesis šeit ir elpu aizraujošas. Observatorija ir arī arhitektūras brīnums, kas veido brīvdabas galeriju pie Kīldervotera ezera un Forestparka. Tikmēr citviet Nortamberlendā atrodams šajā reģionā lielākais Adriana mūra posms. Aplūkojiet tuvumā agrāko Romas impērijas robežu un pastaigu taku. Paviesojieties Hāltvislas (Haltwhistle) tirgus ciematiņā vai sajūtieties kā centurions Birdoswald romiešu fortā.

Milecastle 39 part of Hadrians Wall in Northumberland on the Scottish Border
Neliels forts pie Adriāna mūra
Leikdistrikts

Leikdistrikta Nacionālais parks, slavens ar savu pirmatnējo skaistumu un ainaviskajām patsaigu takām, atrodas nepilnu divu stundu brauciena attālumā no Nortamberlendas. Tas ir Anglijas lielākais nacionālais parks, kā arī UNESCO pasaules mantojuma objekts, kuru apmeklējot, Jums būs tā laime braukt garām tādiem pievilcīgiem ciematiņiem kā Kendala, Kezika un Emblsaida. Vērienīgās dabas cienītāji var nodoties pārgājieniem, ūdens sporta veidiem Vindermīrā un Ulsvoterā, kā arī baudīt skatus, kas gadsimtiem ilgi iedvesmojuši dzejniekus un gleznotājus. Var gadīties, ka Jūs pat sajutīsiet iedvesmu ņemt rokās otu vai uzkāpt Anglijas augstākajā virsotnē Skofelā.

Sun rising above the horizon illuminating the landscape with stone wall and stile in foreground.
Leikdistrikts Anglijā
Liverpūle un Mančestra

Elektrostaciju pilsētām Anglijas ziemeļos piemīt katrai savs raksturs, un Liverpūle un Mančestra nav izņēmums. Liverpūlē apmeklējiet The Beatles Story muzeju, dodieties nesteidzīgā pastaigā pa ikonisko Alberta doku, izstaigājiet Teita galerijas Liverpūlē un iepazīstiet pilsētas dzīvās mūzikas skatuvi.

 

Mančestra ir pazīstama kā industriālās revolūcijas šūpulis. Atrodiet laiku iegriezties Vēstures muzejā (People’s History Museum) un citās aizraujošās vietās, piemēram, Kara muzejā (Imperial War museum North) un Chester Zoo zoodārzā. Un, protams, abas pilsētas iemantojušas slavu, pateicoties futbolam, kā arī iespaidīgām iepirkšanās iespējām un naktsdzīvei.

Liverpool Skyline building at Pier head and alber dock at sunset dusk, Liverpool England UK.
Liverpūle Anglijā
Bāta un Kotsveldsa

Ja meklējat atslābinošu pieturu savā ceļojumā, ir grūti atrast labāku Spa atpūtas galamērķi par Bātu. Tās dziedējoši ūdeņi ir slaveni jau no romiešu laikiem, un šajā UNESCO pasaules mantojuma vietā pasakaini saglabājušās romiešu pirtis, luksusa atpūtas nostūri, apbrīnojama karaļa Džordža laika arhitektūra, un grāmatu fani atradīs arī Džeinas Ostinas muzeju. Nepilnas četras stundas ilgajā braucienā no Mančestras līdz Bātai Jūs ceļš vedīs pavisam netālu no Stratfordas pie Eivonas – ja nu rodas vēlme piestāt uz tikšanos ar Šekspīru –, turklāt Jūs brauksiet cauri žilbinošajai Kotsveldsai. Auto navigācijā vērts uzmeklēt tādas pilsētiņas kā Bourton-on-the-Water, viduslaiku tirgus pilsētu Stow-on-the-Wald, kā arī Biburi (Bibury) ar skaisto 17. gadsmita audēju namu ansambli.

The Pulteney Bridge in Palladian style crosses the River Avon in Bath
Paltni tilts (Pulteney Bridge) Bātā
Stounhendža

Neviens ceļojums Anglijas dzīlēs nav iedomājams bez Stounhendžas apmeklējuma. Stundas brauciena attālumā uz dienvidrietumiem no Bātas pasaules mantojuma vietā tiek godināta Anglijas neolītiskā pagātne, pat ja nav gluži skaidrs, kādēļ šis piemineklis sākotnēji celts. Nostājieties mīklainajā akmeņu lokā, speriet soli neolītiskajā ciematā un muzejā aci pret aci sastopieties ar 5000 gadus senu cilvēku.

Close up view of Stonehenge monument. Sunset sky. United Kingdom.
Stounhendža Anglijā
Vindzora

Karaliskā Vindzoras un Meidenhedas pilsēta, kuras prieks un lepnums ir Vindzoras pils – lielākā un vecākā apdzīvotā pils pasaulē un oficiāla viņa majestātes Karaļa dzīvesvieta –, piešķir šim ceļojumam karaliskas vēsmas. Atliek braukt nepilnas 90 minūtes no Stounhendžas, lai apskatītu pili, apciemotu Legoland® atrakciju parku Vindzorā, atpūstos Temzas krastos vai pavadītu dienu sacīkstēs Ascot hipodromā.


Tas ir pavisam piemērots ceļojuma noslēgums, un Jums atliek tikai izvēlēties – vai nu apbraukt Londonu un atgriezties Heridžā, vai veltīt laiku Anglijas leģendārās galvaspilsētas iepazīšanai, pirms dodaties mājās.

Windsor, Berkshire, England, UK. 2020. A tourist passeneger boat on the River Thames at Windsor, Berkshire, UK.
Vindzora Anglijā

Ātri fakti

Distance from Harwich to Northumberland

Image
Title
Attālums no Heridžas līdz Nortamberlendai
Description

Braucot cauri šajā ceļvedī minētajiem pieturpunktiem, attālums ir 709 km.

Distance from Liverpool to Harwich

Image
Title
Attālums no Liverpūles līdz Heridžai
Description

Braucot cauri šajā ceļvedī minētajiem pieturpunktiem, attālums ir 735 km.

Distance of full road trip

Image
Title
Ceļojuma kopējais attālums
Description

Aptuveni 1720 km, atkarībā no tā, kurus ciematus un pislētas Jūs apmeklējat pa ceļam!

Good to know

Image
Title
Ņemiet vērā
Description

Šeit minētais ceļojumu ilgums ir atkarīgs no izraudzītā maršruta un satiksmes noslogojuma.

Time for more

Image
Title
Nekur nesteidzaties?
Description

Tūristi iecienījuši ziemeļu grāfistes Dorsetu, Devonu un Kornvolu ar to glītajiem zvejnieku ciematiņiem, Juras laikmeta piekrasti un ainaviskajiem līčiem.

Šajā ceļvedī izvēlētie galamērķi

Klientu apkalpošana

Vai Jums ir jautājumi vai arī nepieciešama palīdzība saistībā ar rezervāciju? Sazinieties ar mūsu klientu atbalsta komandu vai atrodiet atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem mūsu BUJ sadaļā.