Landscape view of Quiraing mountains on Isle of Skye, Scottish highlands, United Kingdom

Populārākie ceļojumu galamērķi Skotijas mežonīgajos rietumos

Skotijas rietumu krastā ir viss maģiskais, ko Skotija var piedāvāt, no augstienēm un salām līdz pilīm, viskija rūpnīcām, filmēšanas vietām un daudz kā cita. Ar leģendāriem ceļiem, kuri vijas cauri nelīdzeniem laukiem, sāciet savu piedzīvojumu jau no mirkļa, kad Stena Line prāmis piestāj Kērnrainas ostā. Ceļojiet cauri Eiršīrai un pievienojieties Argila piekrastes maršrutam, pirms nokļūstiet uz Ziemeļkrasta 500 ceļa līdz pat Darnesai. Kad sasniegsiet Skotijas tālāko punktu, Jūs varat izvēlēties, vai griezties atpakaļ vai vienkārši turpināt!

Kalzenas pils, Eiršīra

Kalzenas pils celta 18. gadsimtā Kenediju ģimenei, kas ir viena no Skotijas vecākajiem klaniem, kura sencis ir Roberts Brūss. Lai sniegtu pēc iespējas vairāk, pils atrodas klints virsotnē, ko ieskauj skaisti dārzi. Pils iekšienē greznās ovālās kāpnes atšķiras no visām iepriekš redzētām. Ja Jūsu bērniem jāatvelk elpa no daudzajām senlietām, dodieties uz īpašumā esošajiem Adventure Cove un Wild Woodland rotaļu parkiem.

Culzean Castle in Scotland perched on a mountainside near the water
Lomonda ezers un Trosahsas nacionālais parks

Lielbritānijas lielākā iekšzemes ūdens strēle Lomonda ezers ir lieliska vieta, kur baudīt pastaigu un izpētīt gleznainos ciematus, piemēram, Lasu. Lai baudītu labākos skatus, dodieties uz An Ceann Mor skatu punktu Inveruglasā. Lai iepazītu ezeru tuvplānā, ūdens autobusu pakalpojumi var nogādāt no piestātnes uz piestātni, un Jūs pat varat paņemt līdzi savu velosipēdu. Šeit ir arī daudz kalnu, kur kāpt – varbūt ir pienācis laiks uzkāpt augstajā kalnā Munro? 

Reflections of Loch Lomond, Scotland
Ločgilpheda, Inverarija un Kilmartina

Garākais sālsūdens ezers Skotijā, Ločgilpheda stiepjas 40 jūdzes iekšzemē no Saundofbatas. Dodieties uz Inverariju, lai atklātu ezera burvību, kā arī apskatītu Inverarijas cietumu un Inverarijas pili. Iepazīstiet netālu Kilmartin Glen senās bronzas laikmeta vēsmas. Lai iegūtu plašāku iespaidu par vēsturi, tiek uzskatīts, ka Skotijas Piktu karaļu mītne un senā Delriadas karalistes galvaspilsēta atradās Dunadas fortā. 

The ancient site of Temple Wood at Kilmartin Glen, Argyll, Scotland. In use since the Neolithic, or Stone Age from about 5,000 years ago.  The ring of standing stones around a cobbled area an inner marker stones surrounds a central cist or stone lined burial chamber.
Obana un Rietumu salas

Obana jeb vārti uz salām ir zvejnieku pilsēta un prāmju mezgls tiem, kas ceļo uz Hebridu salām Mallu, Kollu, Barru un Isleju. Ar lieliskām jūras veltēm, tā ir iecienīta atpūtas vieta vasarā. Iegūstiet skatu uz piekrastes apkārtni no Makkeiga torņa, apmeklējiet Danolijas pili – Makdugalu klana senču mājvietu vai dodieties ar prāmi uz tādām salu kopienām kā Džūra vai Jona.  

Scenic View over Oban in Scotland
Glenkoa, Fortviljama un Ben Nevis

Fortviljama tiek popularizēta kā Skotijas brīvdabas galvaspilsēta, tā ir vieta, kur ierasties, ja vēlaties doties augstāk. Ben Nevis virsotne un daudzās Munros kalnu takas vilina pārgājienu cienītājus. Programma Nevis Range Mountain Experience piedāvā sezonas slēpošanu un kalnu riteņbraukšanu, un, ja tas izklausās pārāk enerģiski, vienmēr varat doties 15 minūšu braucienā ar gondolu līdz Aonach Mor virsotnei.  
 

Lai gan nav tik augstas, daži saka, ka Glencoe kalni un ielejas ir skaistas, it īpaši skaists ir pats ciemats. Taču, lai kur arī atrastos, ir daudz veidu aktīvām nodarbēm. Plašākā teritorija ir arī populāra filmēšanas vieta, un netālu tika filmēta Džeimsa Bonda filma “Operācija “Skyfall””. Pirms došanās prom piestājiet pie Glenfinnanas viadukta. Ja kāds automašīnā ir Harija Potera fans, tad šeit redzēsiet vietu, kur Cūkkārpas ekspresis veic gleznaino ceļojumu no platformas 9¾ uz Cūkkārpu! 

Ben Nevis from Corpach, Lochaber, Scotland
Vesterrosa un Skajas sala

No Fortviljamas līdz brīnišķīgajai Skajas salai ir nedaudz mazāk nekā 100 jūdzes, kas ved pāri tiltam pie Kaile Lohalša ciema. Ja kādreiz esat vēlējušies apmeklēt akmeņaino kalnu Storru vai Talisker viskija rūpnīcu, šī ir Jūsu iespēja. Atgriežoties kontinentālajā daļā, piestājiet pie Eilen Donanas pils, pirms pievienojaties slavenākajam Ziemeļkrasta 500 ceļa posmam – Bealas na Baa līkločiem ceļā uz Aplekrosai. Tas ir neaizmirstams brauciens, no kura paveras ainavisks skats uz Skajas salu, Rumas salām un Ārējām Hebridu salām ! Ņemiet vērā, ka šis ceļš nav piemērots kemperiem, treileriem vai nepieredzējušiem autovadītājiem.

Mountain panorama with sun in Scotland, Isle of Skye - Old man of storr
Beinn Eige un Geirloha

Iespaidīgie Toridona pakalni stiepjas Skotijas debesīs. Izpētiet pakalnus Vesterrosas centrā no Beinn Eige nacionālā parka. Šeit atrodas seni priežu meži, augstas grēdas un zeltaini brūnie ērgļi, pastaigu takas aizvedīs Jūs tieši uz Kinlohēvas ciematu.  
 
Tālāk uz ziemeļiem Geirlohā ir skaistas pludmales un burvīgs skats uz Minču un Hebridu salām. Apskatiet muzeju, kurš ierīkots kodolbunkurā. Tas ir arī Hebridas Vaļu takas sākums – iniciatīva, kuras mērķis ir veicināt vaļu vērošanu no sauzemes, kas nerada lielu ietekmi uz vidi.  

View to Beinn Eighe, Highlands, Scotland
Darnesa un Sazerlenda

Sazerlenda, kas veido lielu daļu no Ziemeļkrasta 500 ceļa, ir bagāta ar līkumotiem ceļiem, robainām ainavām un tukšām pludmalēm ar dzidru, tirkīzzilu ūdeni. Darnesa ir lieliska vieta, kurp doties, ar daudzām piekrastes pastaigu vietām un Smoo alas ģeoloģisko plašumu, kas atrodas netālu. Dodoties uz ziemeļiem, iespējams, vēlēsieties apskatīt Lielbritānijas augstāko ūdenskritumu – Eas a’ Chual Aluinn. Tas ir grūts kāpiens augšup, taču Assynt skati ir iespaidīgi.

Durness Beach, Lairg, Highlands, Scotland
Invernesas un Kērngormsas nacionālais parks

No Darnesas Jūs varat izvēlēties vairākus maršrutus atpakaļ uz Kērnrainu. Varat atgriezties pa iepriekšējo maršrutu, vai arī izvēlēties ātrāku maršrutu caur Invernesu, Kērngormsas nacionālo parku, Stērlingu un Glāzgovu. Attālums, ko veiksiet, ir 275 jūdzes, taču pa ceļam redzēsiet tādas vietas kā Lohness, Aviemūra, Balmorālas un Stērlingas pils, šis maršruts būs brauciena vērts! Un, ja Jūs patiešām vēlaties pagarināt brīvdienas, pirms došanās mājās varat izvēlēties un doties pa Ziemeļkrasta 500∘ceļu no Darnesas caur Keitnesu un Džonu O'Groatsu uz Invernesu.

Ruins of Urquhart Castle by Loch Ness

Ātri fakti

Distance from Cairnryan to Culzean Castle

Image
Title
Attālums no Kērnrainas līdz Kalzenas pilij
Description

Attālums no Kērnrainas līdz Kalzenas pilij ir 53 km

Distance from Cairnryan to Fortwilliam

Image
Title
Attālums no Kērnrainas līdz Fortviljamai
Description

Attālums no Kērnrainas līdz Fortviljamai ir 294 km

Distance from Cairnryan to Durness

Image
Title
Attālums no Kērnrainas līdz Darnesai
Description

Apmeklējot ceļvedī minētos galamērķus, kopā mērosiet 950 km.

Best season to go

Image
Title
Labākā sezona ceļojumam
Description

Vasara atved tūristus un odus, bet ziemā ir bargi laikapstākļi, un no novembra līdz martam daudzas apskates vietas tiek slēgtas. Ja Jums patīk kalnu sporta veidi un esat gatavi, tad šeit ir daudz ko darīt visu gadu.

Know before you go

Image
Title
Uzziniet pirms dodaties ceļā
Description

Dažas šī maršruta daļas ved pa Ziemeļkrasta 500 ceļu. Ir svarīgi plānot uz priekšu un būt gataviem sarežģītiem braukšanas apstākļiem un skarbiem laikapstākļiem jebkurā gadalaikā. Rezervējiet savu naktsmītni jau laikus!

Šajā ceļvedī izvēlētie galamērķi

Klientu apkalpošana

Vai Jums ir jautājumi vai arī nepieciešama palīdzība saistībā ar rezervāciju? Sazinieties ar mūsu klientu atbalsta komandu vai atrodiet atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem mūsu BUJ sadaļā.