Vai es varu ceļot, ja esmu grūtniece?

Grūtniecības laikā grūtniecēm nav noteikti ierobežojumi ceļošanai ar prāmi, izņemot maršrutu Roslēra–Šerbūra un Hārviča–Holandes rags (lūdzu, skatiet informāciju turpmāk). Pasažieriem tomēr jāzina, ka viņu pienākums ir pārliecināties, ka viņi ir piemēroti ceļošanai.

 

Grūtniecība var ietekmēt ceļojumu apdrošināšana noteikumus, tādēļ ceļojošajām grūtniecēm ieteicams sazināties ar savu apdrošināšanas sabiedrību, lai noskaidrotu tās segumu.

 

Noteiktos īpašos apstākļos mēs paturam tiesības liegt jums iekāpt prāmī vai pieprasīt medicīnisku izziņu neatkarīgi no jūsu grūtniecības posma.

 

Ceļošana maršrutā Roslēra–Šerbūra: grūtnieces drīkst ceļot līdz 28. grūtniecības nedēļai. Ceļošanai 28.–31. grūtniecības nedēļā ir nepieciešama ārsta izziņa, kas apliecina, ka jūs esat piemērota ceļošanai. Šajā maršrutā nav atļauts ceļot grūtniecēm no 32. grūtniecības nedēļas.

 

Ceļošana maršrutā Hārviča–Holandes rags: grūtnieces drīkst ceļot līdz 36. grūtniecības nedēļai. Grūtniecēm, kurām ir gaidāms vairāk nekā viens mazulis, ir atļauts ceļot tikai līdz 34. grūtniecības nedēļai. Pirms ceļošanas ieteicams konsultēties ar ģimenes ārstu, kā arī ieteicams iegādāties ceļojumu apdrošināšanu.