Lūdzu, ņemiet vērā

Pirms došanās ceļā uzziniet jaunākos ceļojuma ieteikumus un ieceļošanas prasības.

Prasības ceļošanai

Tā kā Apvienotā Karaliste un Eiropa ir atvērušas savas robežas, ir svarīgi pārzināt jaunākos oficiālos ceļošanas ieteikumus, tostarp par ieceļošanas un testēšanas prasībām Jūsu galamērķī.  Ceļošanas ierobežojumi var bieži mainīties, tādēļ pirms rezervācijas veikšanas un ceļojuma ir svarīgi pārbaudīt oficiālās valsts vietnes, lai pārliecinātos, ka pārzināt visjaunāko informāciju un ieteikumus. Turpmāk ir sniegtas saites uz šīm valsts vietnēm. 

 

Pirms ceļojuma, lūdzu, pārliecinieties, ka Jums ir visa nepieciešamā COVID-19 dokumentācija, lai ieceļotu valstī, uz kuru dodaties, jo bez tās Jūs, iespējams, nevarēsiet ceļot.  Jūs esat atbildīgs(-a) par to, lai visiem ceļojošajiem pasažieriem būtu visi nepieciešamie dokumenti.

 

Jūsu labsajūta ir mūsu galvenā prioritāte.  Lasiet vairāk par mūsu uzlabotajiem drošības pasākumiem šeit, mūsu lapā Ceļojiet droši.

Pēdējo reizi atjaunināts: 2022. gada 1. jūnijā

Izvēlieties savu galamērķi turpmāk

Ceļojot uz Lielbritāniju

Pasažieriem, kuri ceļo uz Apvienoto Karalisti no kopējās ceļošanas telpas (CTA)

 

Pasažieriem, kuri ceļo no CTA, kas ietver Īrijas Republiku, nav jāveic COVID-19 tests, kā arī nav jāaizpilda pasažiera atrašanās vietas dokuments un jāveic karantīna.

 

Pasažieriem, kuri ceļo uz Apvienoto Karalisti no Nīderlandes un citām valstīm ārpus CTA

 

Ja ieradīsieties Anglijā no ārzemēm, Jums nav jāveic COVID-19 tests, nav jāaizpilda pasažiera atrašanas veidlapa, un nav jāpavada laiks karantīnā.

 

Šīs prasības ir piemērojamas neatkarīgi no tā, vai esat pabeidzis(-gusi) vakcinējaties ciklu, vai nē. Citās valstīs joprojām pastāv ieceļošanas noteikumi attiecībā uz COVID-19. Pirms došanās ceļojumā Jums vajadzētu iepazīties ar norādījumiem.

 

Sabiedrības veselības prasības var atšķirties atkarībā no tā, kur Apvienotajā Karalistē Jūs uzturaties.

 

Anglija

 

Ziemeļīrija

 

Skotija

 

Velsa

Ceļojot uz Dāniju

Lai varētu ceļot uz Dāniju ar Stena Line, reģistrācijas laikā Jums ir jāuzrāda derīgs personu apliecinošs dokuments.


Plašāka informācija par to, kādi noteikumi ir spēkā Dānijā, pieejama šeit  coronasmitte.dk 

Ceļojot uz Franciju

Ceļotājiem, kuri ir vakcinēti atbilstīgi Eiropas normatīvu izpratnei, izceļošanas gadījumā pārbaudes vairs nebūs nepieciešamas. Ieceļošanai Francijā ir pietiekams pilna vakcinācijas cikla pierādījums neatkarīgi no izcelsmes valsts.

 

•  Vakcīnas sertifikāti netiks pieņemti ceļošanai, ja kopš otrās vakcīnas devas saņemšanas (vai Janssen vakcīnas gadījumā vienas devas saņemšanas) būs pagājuši vairāk nekā 9 mēneši (270 dienas).

•  Vakcīnas sertifikātiem, kas izsniegti par revakcinācijas/papildu devām, netiek piemērots notecējums.

 

Lai ieceļotu Francijā, nevakcinētiem ceļotājiem joprojām ir pienākums uzrādīt negatīvu testu, bet pasākumi ierašanās brīdī (testēšana, izolācija) tiek atcelti, ja pasažieri ieceļo no "zaļajā" sarakstā iekļautajām valstīm.

 

Nevakcinētiem pasažieriem, kas ieceļo no "oranžajā" sarakstā iekļautajām valstīm, arī turpmāk būs jānorāda pārliecinošs iemesls, kas pamato nepieciešamību ieceļot kontinentālajā Francijā, un, ierodoties, viņiem joprojām var tikt veikts tests izlases veidā. Ceļotājiem, kuru testa rezultāts būs pozitīvs, būs jāievēro izolācija atbilstīgi Veselības apdrošinātāja ieteikumiem.

 

Plašāka informācija pieejama šeit

Ceļojot uz Vāciju

No 2022. gada 1. jūnija pasažieriem vairs nebūs jāuzrāda COVID-19 vakcinācijas, izveseļošanās vai testēšanas pierādījums. 

 

Lai saņemtu visjaunākos ceļošanas norādījumus un noteikumus, apmeklējiet vietni COVID-19 – ieceļošanas un karantīnas noteikumi Vācijā – Federālo Ārlietu birojs (auswaertiges-amt.de).

Ceļojot uz Īriju

Ceļojot uz Ziemeļīriju

 

Pasažieriem, kuri ceļo uz Ziemeļīriju mūsu maršrutā Kērnraina–Belfāsta vai Liverpūle–Belfāsta, nav jāveic PĶR vai antigēnu tests, nav jāaizpilda atrašanās vietas veidlapa, kā arī nav jāievēro karantīna.

 

Citās valstīs joprojām pastāv ieceļošanas noteikumi attiecībā uz COVID-19. Pirms došanās ceļojumā Jums vajadzētu iepazīties ar norādījumiem.

 

Skatiet jaunākos valdības paziņojumus šeit

 

 

Ceļojot uz Īrijas Republiku

 

Ceļotājiem uz Īriju nav jāveic PĶR vai antigēnu testi, nav jāaizpilda pasažieru atrašanas veidlapa un nav nepieciešams ievērot karantīnu. 

 

Ikvienai personai, kurai parādās COVID-19 simptomi, atrodoties Īrijā, ir jāievēro HSE norādes attiecībā uz izolāciju un jāveic antigēnu vai PĶR tests pēc vajadzības.

 

Skatiet jaunākos valdības paziņojumus šeit

Ceļojot uz Latviju

No 2022. gada 1. aprīļa, ieceļojot Latvijā, ir atcelta prasība uzrādīt vakcinācijas sertifikātu, pierādījumu, ka persona ir atveseļojusies no vīrusa, vai negatīvu testa rezultātu. 

 

Lai noskaidrotu jaunākos ceļošanas norādījumus un prasības, apmeklējiet vietni https://www.mfa.gov.lv/en/information-travellers-latvia-provisions-preventing-spread-covid-19.

Ceļojot uz Nīderlandi

Lai iegūtu jaunāko informāciju par ceļošanas ierobežojumiem, lūdzu, apmeklējiet Nīderlandes valdības vietni.

Ceļojot uz Poliju

Uz Polijas robežas netiek pieprasīts uzrādīt COVID dokumentāciju, un nav nepieciešams ievērot karantīnu. Jums nepieciešami ceļošanas dokumenti (pase vai ID karte).

 

Iepriekš norādītā informācija neaptver visus spēkā esošos noteikumus. Personām, kuras šķērso robežu, pienākums uzzināt un ievērot ceļošanas noteikumus. Polijā informāciju var sniegt Robežsardze.

 

Lai noskaidrotu jaunākos ceļošanas norādījumus un prasības, apmeklējiet vietni https://www.gov.pl/web/coronavirus/travel.

Ceļojot uz Zviedriju


Lai varētu ceļot uz Zviedriju ar Stena Line, reģistrācijas laikā Jums ir jāuzrāda derīgs personu apliecinošs dokuments.

Ceļojot uz Norvēģiju

Nav prasību.

 

Šķērsojot Norvēģijas robežu, netiek pieprasīts uzrādīt COVID dokumentāciju. Jums nepieciešami ceļošanas dokumenti (pase vai ID karte).

 

Personām, kuras šķērso robežu, pienākums uzzināt un ievērot ceļošanas noteikumus.