Tampere

Doties līdzi straumei ir tik vienkārši, ja Jūsu pilsēta nav tālu no ūdens. Pilsēta, kura atrodas starp diviem lieliem ezeriem un kurai cauri plūst Tammerkoski upe. Tampere ir lielisks galamērķis tikai divu stundu attālumā no Helsinkiem, braucot ar automašīnu.

 

Visapdzīvotākā iekšzemes pilsēta Ziemeļvalstīs, Tampere ir būtisks Somijas pilsētvides, ekonomisks un kultūras centrs. Bet, neskatoties uz šiem pienākumiem, tā ir pilsēta, kas viegli nēsā savu nozīmi.

 

Tā ir populāra pilsēta tūristiem. Cilvēki dodas turp, lai baudītu reģiona pirtis, muzejus, ģimenes izklaides iespējas. Un, iespējams, vissvarīgākais, tā ir vārti uz iecienīto Lakeland reģionu.

 

Mēs mīlam Tamperi ne tikai vārdos. Tampere ir iecienīts ceļojumu galamērķis pašiem somiem. Un viņi noteikti zina vislabāk.

 

INDUSTRIĀLAIS MANTOJUMS

Sarkanās ķieģeļu mājas, kuras rindojas gar Tamperes upes krastu, kādreiz bija kokvilnas dzirnavas un rūpnīcas. Tagad tās ir estētiski pārplānotas aizraujošos muzejos, ēstuvēs, kafejnīcās un amatnieku veikalos.

 

Finlayson kokvilnas rūpnīca, kas tika uzbūvēta 1820. gadā, bija pirmā ēka Ziemeļvalstīs, kurā bija elektriskais apgaismojums. Tagad šeit ir izvietots kinoteātris, alus darītava un daži interesanti muzeji – mēs aicinām Jūs iefiltrēties spiegu muzejā!

 

Tamperes tirgus halle ir lielākā sava veida būve Ziemeļvalstīs – jūgendstila būve, kur baudīt vietējās delikateses un atpūsties, baudot kafiju un kanēļmaizīti.

 

PASAULES PIRTU GALVASPILSĒTA

Tamperei ir pasaules pirtu galvaspilsētas tituls. Reģionā ir vairāk nekā 50 publiskās pirtis: no reģiona vecākās publiskās pirts Rajaportti, kas joprojām tiek lietota, līdz mākslas, laivu, restorānu un ezermalu dūmu pirtīm, kas atrodas ideālā vietā, lai ziemā ienirtu ledainajā ūdenī. Cik no tām Jūs spējat apmeklēt sava ceļojuma laikā?

 

AKTIVITĀTES ĢIMENEI

Tiem, kuri ceļo kopā ar bērniem, ir iespēja padarīt viņus, un līdz ar to arī visus pārējos, laimīgus ar ceļojumiem uz Tamperes piedzīvojumu parkiem un atrakcijām.

 

Särkänniemi ir adrenalīna pilni braucieni drosmīgajiem un pasaku ferma un akvārijs mazajiem, taču varenajiem ģimenes locekļiem. Šeit esošais Näsinneula skatu tornis ir otrs augstākais Ziemeļvalstīs, un sniedz skatu no putna lidojuma pār pilsētu un ezeriem.

 

Vecākiem bērniem Flowpark Varala dabai draudzīgā piedzīvojumu parkā piedāvā trenažieru zāli koku galotnēs, vienlaikus ikviens var kļūt radošs Moominmuseo – mākslas muzejā, kurā tiek cildināta Toves Jansona (Tove Jansson) iedomu pasaule.

 

MUZEJI

Tamperes reģionā muzejus ciena gandrīz tikpat ļoti, kā pirtis. Pieejami daudzi specializētie muzeji, taču ieteicams sākt no Vapriikki – kompleksa upes krastā, kas ir mājvieta plašam un eklektiskam īpašu interešu lokam un ietver Dabas vēstures muzeju, Somu spēļu muzeju, Somu pasta muzeju un Somijas Hokeja slavas zāli.

 

KO VĒL REDZĒT?

Tampere ir skaista pilsēta, bet tās lielākā vērtība ir atrašanās vieta – ezeru tuvumā. Nepalaidiet iespēju doties braucienā ar kajaku pa Saimaa ezeru, kruīzā no Savonlinnas uz Olavinlinna pili, vai uz dažām dienām izīrēt mājiņu pie ezera, lai baudītu mieru un klusumu.

Doties līdzi straumei ir tik vienkārši, ja Jūsu pilsēta nav tālu no ūdens. Pilsēta, kura atrodas starp diviem lieliem ezeriem un kurai cauri plūst Tammerkoski upe. Tampere ir lielisks galamērķis tikai divu stundu attālumā no Helsinkiem, braucot ar automašīnu...

Lasīt vairāk Lasīt mazāk

Ceļojiet tieši no Nīnashamnas uz Hanko

Izbaudiet ceļojumu uz Somiju

No 72 € vienā virzienā, auto, autovadītājs un sēdvieta

Ceļojiet tieši no Nīnashamnas uz Hanko

Izbaudiet ceļojumu uz Somiju

No 72 € vienā virzienā, auto, autovadītājs un sēdvieta

Uzziniet vairāk par galamērķiem

Klientu apkalpošana

Vai Jums ir jautājumi vai arī nepieciešama palīdzība saistībā ar rezervāciju? Sazinieties ar mūsu klientu atbalsta komandu vai atrodiet atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem mūsu BUJ sadaļā.