Helsinki

Laimīgs līdzsvars starp pilsētas enerģiju un dabas skatiem, Helsinki ir retums – Eiropas pilsēta, kura palīdz atjaunot enerģiju. Piepildiet savas dienas ar pasaules klases arhitektūru, mākslas galerijām un muzejiem, pusdienojiet lieliskos restorānos, dodieties pastaigā pa botāniskajiem dārziem un atpūtieties pirtīs ar skatu uz Baltijas jūru.

 

Somijas galvaspilsēta ir mājvieta vairāk nekā 1,4 miljoniem cilvēku. Tā ir lielākā pilsēta Somijā, un tās atrašanās piekrastē sniedz plašuma sajūtu, kas ļauj elpot. Velosipēdistu maršruti un tuvākie parki mežos sniedz papildu iespēju izbaudīt dabu, savukārt salas ap to ļauj iedzīvotājiem un tūristiem viegli aizbēgt no pilsētas.

 

Helsinki arī atrodas netālu no Hanko, ostas, ko izvēlējās Stena Line. Izmantojot labo ceļu tīklu, Jūs varat būt pilsētā mazāk nekā divu stundu laikā pēc nobraukšanas no prāmja. Tas Jums sniedz vairāk laika izbaudīt visu, ko Helsinki var piedāvāt.

 

HELSINKU APSKATES VIETAS

Kopš Helsinki kļuva par Somijas galvaspilsētu 1812. gadā, tā ir uzņēmusies izaicinājumu radīt pilsētu, kas spēj sacensties ar jebkuru Eiropas galvaspilsētu.

 

Senāta laukums ir Helsinku centra vecākā daļa, un šeit atrodas daudzas Helsinku pazīstamākās celtnes – Helsinku katedrāle, valdības pils un Helsinku universitāte.

 

20 minūšu pastaiga Jūs aizvedīs līdz Nacionālajam muzejam – vēl vienai neoklasicisma ēkai, kurā izklāstīta somu vēsture no aizvēsturiskiem laikiem līdz mūsdienām, šīs ir lielisks sākuma punkts vēstures mīļotājiem.

 

DIZAINS HELSINKOS

Somu mīlestība pret dizainu ir veidojusi visu – no pazemes baznīcām līdz pirtīm jūras krastā. Modernā arhitektūra vislabāk ir redzama Töölönlahti rajonā. Šeit atrodas 2018. gadā uzbūvētā Oodi bibliotēka, kā arī intriģējošā Temppeliaukio klints baznīca, kas burtiski sazemē garīgumu ar apkārtējo vidi.

 

Neviens ceļojums uz Helsinkiem nebūs pilnīgs, ja netiks aplūkots populārā somu arhitekta Alvar Aalto darbs. Viņš radīja ikonisko Finlandia halli, un par viņu pašu varat uzzināt vairāk, apmeklējot Aalto māju modīgajā Munkkinemi rajonā.

 

Šī mīlestība pret dizainu turpinās gan Dizaina muzejā, gan Helsinku veikalos. Marimekko, Artek un Iittala zīmolu vadošie veikali ir Helsinkos, un antīkā stila veikaliņi ir bagāti ar apģērbu un mēbelēm, kas ir tik populāras starp vietējiem.

 

PIRTS UN PELDĒŠANĀS

Somijā vienmēr ir laiks pirtij, bet pēc Helsinku iepazīšanas Jūsu ķermenis novērtēs atpūtu. Iegriezieties Löyly – publiskās pirtis un restorāna kompleksā Hernesaari rajonā, kas iecienīts ar savu grezno koka ēku, kura slejas pār jūru.

 

Vai arī peldiet pāris apļus Allas Sea Pool – jūras ūdens baseinā, kas piedāvā spa procedūras pašā pilsētas sirdī. Vasarā tas papildina savu atmosfēru ar brīvdabas koncertiem. To atradīsiet Helsinku tirgus laukuma tuvumā, kas arī ir lieliska vieta ielas ēdiena baudīšanai apsildāmā kafejnīcas teltī.

 

HELSINKU NAKTS DZĪVE

Vakarā iepazīstiet daudzpusīgo ēdiena ainavu vienā no pilsētas restorāniem ar Michelin zvaigznēm vai dodieties uz Kallio rajonu, kur atradīsiet daudzus bistro, ielas restorānus un mutuļojošu naktsdzīvi.

 

Ja tur esat vasarā, kāpiet uz kuģīša un pievienojieties vietējiem vasaras saulgriežu svinēšanā ar mūziku, dejām un ugunskuriem kādā no līča daudzajām salām. Turpiniet ballīti un iegādājieties biļetes uz Flow festivālu – vienu no pasaulē labākajiem alternatīvās mūzikas festivāliem, kas notiek katru vasaru.

 

CEĻOŠANA PA SALĀM HELSINKOS

Pilsētā ir daudz interesantu salu. No Kauppatori kāpiet uz prāmja uz Suomellinna salu – 18. gadsimta jūras cietoksni un Pasaules mantojuma vietu, kurā atrodas muzeji, bunkuri un II pasaules kara zemūdene. Izbaudiet Didrichsen mākslas muzeju un maģisko skulptūru dārzu, kas izkārtots gar jūru Kuusisaari salā. Vai dodieties pētīt somu mantojumu Seurasaaren Ulkomuseo – muzejā uz salas ar lielu koka māju kolekciju, kuras apmeklētāji var izpētīt.

 

KO VĒL REDZĒT?

Jūsu transportlīdzeklis atvieglo dienas izbraucienus no Helsinkiem. Dodieties uz šaurajām, bruģētajām Porvoo ieliņām vai Fiskars amatnieku ciematu, lai iepazītu patieso somu mākslas un kultūras, kā arī ēdienu garšu.

 

Ja plānojat garāku piedzīvojumu Somijā, tad Helsinki ir tikai dažu stundu attālumā, braucot ar automašīnu vai motociklu, no mirdzošā Lakeland ezeru reģiona, Somijas arhipelāga piekrastes vai izklaides Turku vai Tamperē.

 

Neatkarīgi no tā, ko vēlaties iegūt savās izbrauciena brīvdienās Somijā, Stena Line Jūs tur nogādās.

Laimīgs līdzsvars starp pilsētas enerģiju un dabas skatiem, Helsinki ir retums – Eiropas pilsēta, kura palīdz atjaunot enerģiju. Piepildiet savas dienas ar pasaules klases arhitektūru, mākslas galerijām un muzejiem, pusdienojiet lieliskos restorānos, dodieties pastaigā pa botāniskajiem dārziem un atpūtieties pirtīs ar...

Lasīt vairāk Lasīt mazāk

Ceļojiet tieši no Nīnashamnas uz Hanko

Izbaudiet ceļojumu uz Somiju

No 72 € vienā virzienā, auto, autovadītājs un sēdvieta

Ceļojiet tieši no Nīnashamnas uz Hanko

Izbaudiet ceļojumu uz Somiju

No 72 € vienā virzienā, auto, autovadītājs un sēdvieta

Uzziniet vairāk par galamērķiem

Klientu apkalpošana

Vai Jums ir jautājumi vai arī nepieciešama palīdzība saistībā ar rezervāciju? Sazinieties ar mūsu klientu atbalsta komandu vai atrodiet atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem mūsu BUJ sadaļā.