Ieelpojiet. Izelpojiet. Tagad Jūs esat Somijā.

Ja Jums patīk tīrs gaiss, mežonīga daba un ar kultūru bagātas pilsētas, tad Somija būs gudra ceļojuma galamērķa izvēle.

 

Ar vairāk nekā 5,5 miljoniem iedzīvotāju – Somijā ir droša un viesmīlīga kultūra, vēsture un mantojums, kas stiepjas gadu tūkstošos.

 

Mūsdienās tajā ir divas oficiālās valodas, somu un zviedru, taču visus apvienojošā valoda ir daba. Pateicoties tās daudzajiem ezeriem, mežiem un somu pirtīm, Somija ir dabu mīloša un uz labsajūtu vērsta valsts, kura Pasaules Laimes ziņojumā (World Happiness Report) oficiāli ir nosaukta par laimīgāko valsti uz zemes pēdējos sešus gadus.

 

Ar visiem šiem labumiem tūristiem ir viegli ierasties Somijā un vienkārši kļūt laimīgiem.

 

IERODIETIES AR STENA LINE

Sāciet savu Somijas piedzīvojumu ar Stena Line! Ielieciet mantas automašīnā un ceļojiet ar prāmi no Nīnashamnas uz Hanko. Jūs nokļūsiet tieši Somijas dienvidu piekrastē un tās garajā arhipelāgā.

 

Šeit esošie daudzie ciemati un salas tā vien aicina laiski izbaudīt mieru, to jūrniecisko šarmu, neskarto dabu un plašo jūras velšu virtuvi.

 

Izbaudiet laiku braucienā gar krastu vai paņemiet līdzi velosipēdu un dodieties pa vienu no daudzajām takām, kas vijas cauri šī apvidus dabas skaistumam.

 

BRĪVDIENAS PILSĒTĀ

Somijas lauku pilsētas un ciemati ir vislabākais veids, kā sastapt vietējos amatniekus un baudīt Somijas mantojumu, bet, ja vēlaties kaut ko straujāku, Somijas lielākās pilsētas ir viegli sasniedzamas, braucot ar automašīnu vai motociklu.

 

Galvaspilsēta Helsinki ir mazāk nekā divu stundu braucienā no Hanko, tā ir pazīstama ar savu arhitektūru, muzejiem, mākslas galerijām, iepirkšanos un mūzikālo vidi.

 

Tikai nedaudz vairāk nekā divu stundu attālumā no Helsinkiem ir Tampere jeb vārti uz iecienīto ezeru reģionu, kas bagāts ar publiskajām pirtīm, muzejiem un ģimenes izklaides iespējām.

 

Valsts vecākā pilsēta Turku ir tikai divu stundu brauciena attālumā no Helsinkiem. Iepazīstiet tās pili un bruģētās ielas, pirms dodaties izpētīt Turku arhipelāga burvīgās salas un līčus.

 

ATPŪTIETIES KĀ VIETĒJIE

Somija ir mežu un ezeru zeme, un somiem patīk doties dabā. Jokamiehen oikeudet (ikviena tiesības) nozīmē, ka varat doties gandrīz jebkur, atrodot iezīmētas pārgājienu takas un naktsmītņu iespējas daudzos nacionālajos parkos.

 

Vasarā somi dodas uz plašo ezeru zemes reģionu – lielāko ezeru reģionu Eiropā. Izbaudiet mieru, nakšņojot kotedžā, kas piedāvā ātru internetu un privātu pirti pie ezera, vai vienkāršā koka būdā, lai veidotu saikni ar dabu.

 

Ja vēlaties gūt pieredzi, kuru vēlāk stāstīt pie ugunskura, savvaļas braucienu rīkotāji var palīdzēt Jums izsekot Eiropas “lielo piecinieku” – lāčus, āmrijas, vilkus, lūšus un aļņus. Tas atkarīgs no reģiona, kurā uzturaties.

 

SOMIJA ĢIMENĒM

Papildu nebeidzamajam spēļu laikam parkos, mežos, piekrastē un velobraukšanas takās, Somija piedāvā daudz lielisku izklaižu ģimenēm.

 

Ja Jums patīk piedzīvojumu parki, dodieties uz Särkänniemi Tamperē, lai izbaudītu adrenalīna pilnus braucienus, pasaku fermu un akvāriju.

 

Ja nepieciešams sadedzināt enerģijas pārpalikumu, Flowpark Varala atdzīvina koku galotnes ar trošu šūpolēm, nobraucieniem un citām šī ekoloģiskā piedzīvojumu parka izklaidēm.

 

Toves Janssona fani nedrīkst palaist garām Mumina pasauli pie Turku, kur Jūs varat iepazīt maģisko pasaku zemi un satikt tās iemītniekus.

 

FESTIVĀLI SOMIJĀ

Somi mīl festivālus – no neoficiālām saiešanām uz salas līdz folkloras festivāliem gadalaiku atzīmēšanai.

 

Vasara ir pilna ar pasākumiem, kuri piemēroti jebkurai muzikālajai gaumei – no džeza līdz tehno mūzikai, tostarp arī Klusuma festivāls Lapzemē! Rokmūzikas fani varēs izbaudīt leģendāru mākslinieku uzstāšannos Rockfest, savukārt Flow festivāls atved uz Helsinkiem starptautiskās popmūzikas zvaigznes.

 

Ja vēlaties kaut ko īpašu, Savonlinna operas festivāls ir mēnesi ilgs festivāls, kas katru vasaru notiek iespaidīgā viduslaiku pilī pie viena no Somijas lielākajiem ezeriem.

 

Ja vēlaties ko neparastāku, dodieties uz Helsinkiem rudenī uz Baltijas loka festivālu (Baltic Circle Festival) – starptautisku modernās mākslas festivālu.

 

KAD VISLABĀK BRAUKT

Somijā jebkurā laikā var kaut ko baudīt – no sasalušiem ezeriem līdz polārajai dienai, no ugunīgi sarkaniem mežiem rudenī līdz pavasara atmodai.

 

Dariet to, ko paši somi dara, lai izbaudītu katru gadalaiku: slēpojiet, slidojiet, baudiet peldes āliņģos, centieties ieraudzīt ziemeļblāzmu ziemas klusumā, sviniet, peldieties, dodieties velobraucienā un iepazīstiet piekraste takas un nacionālos parkus, izlietojot enerģiju vasarā.

 

ĒDIET, DZERIET, IZGARŠOJIET, DALIETIES

Somijas ēdieni ir svaigi, vienkārši un atbilstoši sezonai. Izbaudiet rudzu maizes groziņu kopā ar laša zupu. Piedalieties garneļu ballītē. Izbaudiet Helsinku Michelin zvaigznēm apbalvoto šefpavāru sniegumu ar tīrākajiem produktiem un lielu izdomu. Pasūtiet Karjalanpiirakka – rudzu maizes pīrāgu, kas pildīts ar rīsiem, kartupeļiem vai burkāniem un garnēts ar olām un sviestu. Iemērciet smalkmaizīti lāceņu ievārījumā. Uzdzerot stipru kafiju vai mēriņu Somijas degvīna. Sadedziniet uzņemtās kalorijas pastaigā pa meža taku un tad vēlreiz dodieties pirtī.

Ja Jums patīk tīrs gaiss, mežonīga daba un ar kultūru bagātas pilsētas, tad Somija būs gudra ceļojuma galamērķa izvēle.

 

Ar vairāk nekā 5,5 miljoniem iedzīvotāju – Somijā ir droša un viesmīlīga kultūra, vēsture un mantojums, kas stiepjas gadu tūkstošos...

Lasīt vairāk Lasīt mazāk

Ceļojiet tieši no Nīnashamnas uz Hanko

Izbaudiet ceļojumu uz Somiju

No 72 € vienā virzienā, auto, autovadītājs un sēdvieta

Ostu atrašanās vietas

Karte, kurā redzami maršruti un ostas uz Somiju un no tās

Ceļojiet mūsu jaunajā maršrutā no Hanko uz Nīnashamnu! Hanko osta atrodas Somijas dienvidu krastā. Sauszemes piekļuve ostai ir pa Main Gate ceļu, kas atrodas pretī tirgus laukumam Korsmaninkatu ielā.

Atlasītie galamērķi

Ceļojiet tieši no Nīnashamnas uz Hanko

Izbaudiet ceļojumu uz Somiju

No 72 € vienā virzienā, auto, autovadītājs un sēdvieta

Klientu apkalpošana

Vai Jums ir jautājumi vai arī nepieciešama palīdzība saistībā ar rezervāciju? Sazinieties ar mūsu klientu atbalsta komandu vai atrodiet atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem mūsu BUJ sadaļā.