Rezervēt biļeti

Informācija medijiem

Ventspils – vārti uz Skandināviju, Liepāja – uz Centrāleiropu

Lai nostiprinātu biznesa pozīciju Centrāleiropā un Skandināvijā, kā arī apkalpotu pieaugošo pieprasījumu, uzņēmums Stena Line nodrošina biežāku, klientu vajadzībām atbilstošu prāmju kustību un sniedz uz ilgtermiņa izaugsmi vērstu risinājumu, piedāvājot jaunu kustību grafiku un izdalot divus galvenos maršrutus.


Strauji pieaugot pieprasījumam pēc prāmja pārvadājumiem, uzņēmums Stena Line attīsta un pilnveido biznesu, īstenojot izmaiņas prāmju kustības grafikā, kā arī ieviešot papildus prāmi. Tiek veidots jauns biznesa koncepts, koncentrējoties uz Baltijas jūras ziemeļu reģiona attīstību, kas nostiprinās tirgus pozīciju Baltijas jūrā, iedalot divus galvenos ceļus – uz Zviedriju un uz Vāciju.


Ventspils tiks pozicionēta kā vārti uz Skandināviju, tā stiprinot maršrutu Ventspils–Nīneshamne. Šajā maršrutā pilnībā tiks novirzīts prāmis Stena Flavia, kurš iepriekš arī kursēja no Ventspils uz Travemindi. Maršrutā Ventspils-Nīneshamne ievērojami tiks samazināts pārbrauciena laiks un prāmju atiešanas skaits palielināsies par 30%. No 2017. gada 3. janvāra ierasto 18 iknedēļas reisu vietā šajā maršrutā būs pieejami 24 reisi nedēļā. Prāmja reiss no Ventspils uz Travemindi tiks pārvirzīts uz Liepāju.


Savukārt, Liepāja būs galvenā osta, kas savienos Latviju ar rietumu Centrāleiropu. Šajā maršrutā uz Vāciju tiks ieviests papildus prāmis, tā palielinot reisu skaitu par 25%. No 2017. gada 3. janvāra šajā maršrutā būs astoņi reisi nedēļā. Prāmja reiss no Liepājas uz Nīneshamni tiks pārcelts uz Ventspili.


Prāmja maršrutu un grafiku izmaiņu rezultātā tiek īstenots stratēģiski svarīgs solis, kas ļaus attīstīt un nostiprināt divus lielus un ietekmīgus transporta koridorus – no Ventspils uz Skandināviju un no Liepājas uz Centrāleiropu, ļaujot uzlabot un stiprināt esošo Stena Line pozīciju dažādās Eiropas daļās, tā nodrošinot ilgtermiņa izaugsmi, kā arī sniedzot arvien plašāku pakalpojumu klāstu klientiem.


Par Stena Line

Stena Line ir zviedru kompānija, kuras pamata mītne ir Gēteborgā. Prāmji apkalpo 22 maršrutus, kas savieno 10 valstis. Uzņēmumā ir vairāk nekā 5500 darbinieku un 34 prāmji. Gada apgrozījums pārsniedz 12 miljardus SEK; ik gadu tiek transportēti 7 miljoni pasažieru, 1,5 miljoni mašīnu un 2 miljoni kravas vienību. Stena Line ir daļa no Stena Sphere, kas pieder uzņēmumu grupai Olsson. Papildus kuģu pārvadājumiem tie nodarbojas ar naftas ieguvi, atkritumu pārstrādi un nekustamo īpašumu darījumiem. Latvijā Stena Line prāmji veic darbību vairāk nekā četrus gadus. Prāmji ar raksturīgo sarkano dūmeni savieno Latviju ar Zviedriju un Vāciju.